پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۷۱۴۷۶
۰۹ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۴:۵۵
0
پول‌نیوز توصیه می‌شود در هنگام بروز صاعقه در دشت، کوه، منطقه باز و نزدیک اشیاء فلزی قرار نگیرند و حتی‌الامکان از منزل خارج نشوند.

مدیر روابط عمومی مرکز مدیریت حوادث و فوریت‌های پزشکی استان همدان از مرگ یک جوان تویسرکانی بر اثر وقوع صاعقه خبر داد.

عباس اولیاسمیع ، در تشریح این خبر اظهار کرد: شب گذشته یک جوان تویسرکانی از اهالی روستای قلعه‌نو با حضور در منطقه کوهستانی دچار صاعقه‌زدگی شد و جان خود را از دست داد.

وی یادآور شد: توصیه می‌شود در هنگام بروز صاعقه در دشت، کوه، منطقه باز و نزدیک اشیاء فلزی قرار نگیرند و حتی‌الامکان از منزل خارج نشوند.

اولیاسمیع خاطرنشان کرد: امسال به علت تغییر شرایط اقلیمی و افزایش بارندگی‌ها شاهد صاعقه‌زدگی و رشد قارچ‌های سمی بودیم بنابراین باید شهروندان نهایت احتیاط را داشته باشند.

وی ادامه داد: در صورتی‌که در داخل خودرو قرار داشته باشیم باید خودرو را در یک منطقه کم‌ارتفاع پارک کرده و دست خود را از قسمت فلزی خودرو دور نگهداریم که در این صورت انرژی صاعقه از طریق خودرو به زمین منتقل می‌شود.

اولیاسمیع تأکید کرد: میزان برق و انرژی تولید شده توسط صاعقه میلیون ولت بوده و 5 برابر سطح خورشید حرارت ایجاد می‌کند بنابراین با برق 200 ولتی بسیار متفاوت است، در این صورت کفش پلاستیکی هم نمی‌تواند انرژی تولید شده توسط صاعقه را به زمین منتقل کند و موجب متلاشی شدن حیوان و یا انسانی که در بلندترین نقطه قرار دارد، خواهد شد.

 اوایل اردیبهشت‌ماه امسال هم دو جوان نهاوندی بر اثر اصابت صاعقه جان خود را از دست دادند.

منبع: ایسنا
برچسب ها: صاعقه ، تویسرکان
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار