کد خبر: ۲۷۱۳۱۵
۰۸ خرداد ۱۳۹۷ - ۱۳:۲۳
0
رشد 99 درصدی پرتفو نسبت به مدت مشابه در سال گذشتهپول‌نیوز - شرکت بیمه سرمد در سال 1396 موفق به کسب دستاوردهای بسیاری شد که رشد 99 درصدی پرتفو نسبت به مدت مشابه در سال گذشته، کسب رتبه 1 توانگری مالی از بیمه مرکزی ج.ا.ا.، کسب نشان برتر تعاملات الکترونیکی در دومین جشنواره وب و کسب و کار بنگاه‌های صنعتی، معدنی و تجاری در بخش بنگاه‌های تجاری بزرگ، کسب نشان عالی از هفتمین اجلاس سراسری مدیریت مشتری مداری با رویکرد رضایتمندی به همراه گواهینامه از شرکت معتبر QAL انگلستان، کسب عنوان پاسخگوترین شرکت بیمه و دارای کمترین میزان شکایات بیمه ای طبق گزارشات بیمه مرکزی ج.ا.ا.، گسترش واحدهای ارائه خدمت در استانهای مختلف با راه اندازی و تاسیس 8 شعبه جدید، افزایش پرتفو در بخش غیرسهامداری در سبد بیمه ای به میزان 47 درصد، پایین بودن نسبت خسارت بیمه سرمد در مقایسه با صنعت، ترکیب پرتفوی متوازن با سهم ثالث 13 درصدی در مقایسه با سهم ثالث 40 درصدی صنعت بیمه و بالاترین میزان سودآوری در بین شرکتهای بیمه ای همطراز از مهم ترین آن ها به شمار می رود.

به گزارش گروه بانک و بیمه پول‌نیوز، در 12 ماهه سال 1396، شرکت توانسته است با صدور بیش از 271000 فقره بیمه نامه، بالغ بر 3838 میلیارد ریال پرتفوی تولید نماید که این میزان تولید نسبت به مدت مشابه در سال گذشته 99% رشد را نشان می دهد. شایان ذکر است حق بیمه تولیدی بیمه سرمد در طول این مدت، 23 درصد نیز فراتر از برنامه پیش بینی مصوب هیات مدیره بوده است.

شاخص
12 ماه 1396
حق بیمه تولیدی
3838 میلیارد ریال
میزان رشد حق بیمه نسبت به مدت مشابه
99%
میزان رشد تعداد بیمه نامه نسبت به مدت مشابه
86%
میزان تحقق تولید حق بیمه نسبت به پیش بینی مصوب هیات مدیره
123%

شایان ذکر است سهم حوزه غیر سهامداری از کل پرتفوی تولید شده در سال 1396، 47% بوده است. این در حالیست که در مدت مشابه در سال گذشته، سهم حوزه غیر سهامداری کمتر از 42% بوده است.
وضعیت عملکرد حق بیمه تولیدی به تفکیک رشته های بیمه ای به ترتیب زیر گزارش می شود:

رشد 99 درصدی پرتفو نسبت به مدت مشابه در سال گذشته
جذب 26 درصد پرتفو بیمه های زندگی؛ در مقابل سهم 19% صنعت بیمه

در دوره زمانی 12 ماهه سال 1396، بیشترین درصد تحقق هدف مربوط به رشته بیمه حوادث (گروهی و انفرادی) است که با فروش 25.247 میلیون ریالی، ضمن برخورداری از سهمی 1 درصدی از کل پرتفوی تولیدی شرکت، 186% از پیش بینی فروش در این رشته را محقق نموده است.

رتبه دوم، متعلق به رشته بیمه عمر زمانی (انفرادی و گروهی) است که با فروشی بمیزان 675.324 میلیون ریال، ضمن برخورداری از سهمی 18 درصدی از کل پرتفوی تولیدی شرکت، 181% از هدف طرح ریزی شده برای این رشته بیمه ای را محقق نموده است.

رتبه سوم نیز متعلق به رشته بیمه باربری می باشد، بنحوی که با فروشی بمیزان 44.614 میلیون ریال، ضمن برخورداری از سهمی 1 درصدی از کل پرتفوی تولیدی شرکت، 150% از هدف طرح ریزی شده برای این رشته بیمه ای را محقق نموده است.

در این دوره 26% پرتفو بیمه های زندگی، در مقابل سهم 19% صنعت جزو عملکردهای مطلوب شرکت می باشد. سهم پایین 13 درصدی بیمه شخص ثالث سرمد که جزو رشته های زیانده صنعت می باشد، در مقایسه با سهم 40% صنعت عملکرد مطلوبی تلقی می گردد.

ترکیب مناسب پرتفوی در بخش های سهامداری و غیرسهامداری

پرتفوی سهامداری، با مقدار حق بیمه تولیدی 2052 میلیارد ریال بواسطه صدور 57254 فقره بیمه نامه، ضمن کسب سهم 53 درصدی از پرتفوی تولیدی در این ماه، 112 درصد از هدف پیش بینی شده مصوب هیات مدیره را محقق نموده است.

در مقابل پرتفوی غیرسهامداری شرکت با مقدار حق بیمه تولیدی 1786 میلیارد ریال بواسطه صدور 213783 فقره بیمه نامه، ضمن کسب سهم 47 درصدی از پرتفوی تولیدی در این ماه، 120 درصد از هدف پیش بینی شده مصوب هیات مدیره را محقق نموده است.

خسارت پرداختی در سال 1396 و مقایسه آن با مدت مشابه
جدول خسارت پرداختی در دوره زمانی یک ساله اخیر در شرکت بیمه سرمد به شرح ذیل گزارش می­گردد:

رشد 99 درصدی پرتفو نسبت به مدت مشابه در سال گذشته

همانطوریکه ملاحظه می فرمائید نسبت خسارت بیمه سرمد در مقایسه با صنعت بیمه بسیار کمتر بوده که نشان از مدیریت ریسک مناسب در جذب پرتفو می باشد.

رشد 99 درصدی پرتفو نسبت به مدت مشابه در سال گذشته

توسعه شعب و نمایندگی های شرکت

مطابق مصوبات هیات مدیره شرکت، مقرر است تا پایان سال 96، جهت سرویس دهی به بیمه گذاران در اکثر مراکز استانها، شعب شرکت افتتاح شود که براساس برنامه ریزیهای صورت گرفته شعب زیر در دستور کار بوده است:

*توضیح: بازه زمانی مورد بررسی در جدول بالا تا پایان اردیبهشت ماه سال جاری می باشد.

شرق تهران (افتتاح شد)
سمنان (افتتاح شد)
گرگان (افتتاح شد)
ایلام (در شرف افتتاح)
بجنورد (افتتاح شد)
زنجان (افتتاح شد)
یاسوج (افتتاح شد)
اردبیل ( افتتاح شد)
قزوین (افتتاح شد)
سنندج (افتتاح شد)
شعبه مستقل مرکزی (در شرف افتتاح)


طرح های جدید در حوزه بانک و بیمه

طی یکسال اخیر طرح های بیمه ای جدید با بانک صادرات ایران تعریف و راه اندازی شده است که ارائه محصولات استاندارد بیمه ای (تحت عنوان طرح نسیم)، فعال سازی 1500 شعبه بانک در سه فاز در سال 96، صدور بیش از 52000 فقره گواهی بیمه در سال 96 از برنامه های انجام شده در سال گذشته بوده و توسعه محصولات بیمه ای از 6 محصول به 10 محصول، توسعه محصولات برای فروش به سازمانها و شرکتها و اجرای طرح در کلیه شعب بانک از برنامه های آتی این شرکت به شمار می رود.

در زمینه طرح بیمه عمر مانده بدهکار نیز صدور بالغ بر 470000 فقره گواهی بیمه و رشد 900% نسبت به مدت مشابه در سال گذشته از اقداماتی بود که این شرکت انجام داده است.
برچسب ها: بیمه سرمد ، پول نیوز
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: