کد خبر: ۲۶۹۰۰
۳۱ مرداد ۱۳۸۹ - ۱۵:۵۱
0
امروز كه آمريكا و اروپا ما را تحريم كرده در مجلس هم بايد ما تحريم شويم، چگونه است كه نماينده‌اي به خود اجازه مي‌دهد و به اعضاي يك اتحاديه برچسب مافيا بزند.

فارس: اتحاديه وارد كنندگان و صادركنندگان ميوه در واكنش به گزارش فارس طي نامه‌اي به لاريجاني رئيس مجلس اسامي وارد كنندگان و صادركنندگان اصلي ميوه كشور را اعلام كرد.

اتحاديه وارد كنندگان و صادركنندگان ميوه در واكنش به گزارشي با عنوان " گزارش فارس از گراني ميوه‌هاي بي‌مزه پرزرق و برق، ميوه‌هايي كه 160 درصد گرانتر از ميادين تره‌بار فروخته مي‌شود " و اظهار نظر سيد حسين نقوي نماينده ورامين در اين گزارش كه گفته بود، " انحصار واردات ميوه در كشور دست مافيا و آن هم 3 الي 4 نفر است " ، نامه اي به علي لاريجاني رئيس مجلس شوراي اسلامي نوشته و با انتقاد از اظهارات نقوي اسامي چند نفر كه نقش محوري در واردات و صادرات ميوه كشور دارند را اعلام كرده است.

متن كامل نامه اتحاديه وارد كنندگان و صادركنندگان ميوه به لاريجاني به شرح زير است:

با توجه به مباحث مطرح شده در زمينه واردات ميوه از طرق مختلف و بخصوص گزارش مورخ 29 تير 89 خبرگزاري فارس به شماره:8904280476 (1) كه به نقل از جناب آقاي نقوي حسيني نماينده محترم ورامين در مجلس آورده شده است " انحصار واردات ميوه در كشور دست مافيا و آن هم 3 الي 4 نفر است " (نقل به مضمون) اين اتحاديه لازم ديد توضيحاتي در اين ضمينه ارائه دهد ، لذا در همين رابطه نامه اي خطاب به جناب اقاي دكتر لاريجاني ، رياست محترم مجلس شوراي اسلامي ايران ، ارسال شد كه مشروح آن در ادامه آورده شده است.

جناب آقاي دكتر لاريجاني
رياست محترم مجلس شوراي اسلامي ايران
با سلام،

احتراماً با آرزوي سلامتي و توفيق روزافزون براي حضرتعالي به استحضار مي‌رساند خبرگزاري فارس در تاريخ 89/4/29 به نقل از نماينده محترم ورامين آقاي نقوي حسيني اعلام نموده است واردات ميوه در ايران در دست مافياي سه يا چهار نفر است.

جناب آقاي رئيس در فرهنگ لغت مافيا به عنوان دولت ستيزي، سازمان سري دولت ستيز، سازمان سري و قانون شكن است، آيا در شأن نماينده مجلس است كه از تريبون مجلس به اعضاي اين اتحاديه توهين نمايد بدون اينكه دادگاه و يا ارگاني اعضاي اين اتحاديه را محكوم به مافيا نموده باشد.

امروز كه آمريكا و اروپا ما را تحريم كرده در مجلس هم بايد ما تحريم شويم، چگونه است كه نماينده‌اي به خود اجازه مي‌دهد و به اعضاي يك اتحاديه برچسب مافيا بزند.

واردكنندگان كار خلاف نكرده و با مجوز رسمي از دولت محترم و گاهي براي حمايت از دولت اقدام به واردات ميوه نموده‌اند و همواره واردكنندگان از دوستداران نظام مقدس جمهوري اسلامي در ايران بوده و در اين راستا با وزارت محترم بازرگاني در ايام ضرور و اعياد جهت رفع كمبودها و گراني و تنظيم بازار همكاري نزديك داشته‌اند و آخرين عملكرد آنها در اسفند 88 و فروردين 89 مي‌باشد كه موز در ميادين عمده 10،000 ريال و درخرده فروشي 12،000 ريال و پرتقال خارجي در ميادين عمده 10،000ريال و در خرده فروشي‌ها 12،000ريال و ... به فروش رسيدو هيچگونه مشكلي در توزيع به لطف خدا نداشتيم و امروز هم اعضاي اين اتحاديه در خدمت نظام مقدس و دولت محترم مي‌باشند.

آقاي رئيس واردات ميوه از زمستان 86 شروع شد كه با آن سرماي بي‌سابقه كه خيلي از باغات ما آسيب جدي ديد و پيش‌بيني مي‌شد كه در ايام نورورز سال 87 دچار كمبود و گراني شويم ، دولت تصميم گرفت كه ميوه وارد شود ، لذا بر اساس مقررات واردكنندگان اقدام به واردات نمودند.

اما آن چند نفر كه نماينده محترم مطرح نموده‌اند به شرح ذيل مي‌باشند:

1-شركت صادرات ميوه اتحاد به مديريت حاج علي اصغر رزازيان (اولين واردكننده موز و صاحب نظر در زمينه واردات و رنگ آوري موز) و شركت ميوه طلايي ايران به مديريت محمود رزازيان با فعاليت‌هاي اقتصادي مسبوق به پيشينه‌اي درخشان و شناخته‌شده كه به كرات از سوي مقامات دولتي مورد توجه و تحسين قرارگرفته‌اند با سرمايه‌گذاري و خدمت رساني طي ايجاد سردخانه‌هاي متعدد با حجم بالا از جمله سردخانه 20 هزار تني در استان قزوين مجهز به امكانات سرتينگ و رنگ‌آوري و سردخانه 30 هزار تني بسيار مجهز به تجهيزات و امكانات روز دنيا در استان تهران ، احداث باغات مركبات و كيوي به شيوه علمي و صنعتي در استان مازندران و ايجاد باغ سيب با پايه مالينگ به شيوه علمي و صنعتي در دماوند موجبات اشتغالزايي قابل توجهي شده‌اند.

2-بازرگاني گروه ارجمندي با داشتن سه نسل تجربه در توليد و تجارت ميوه و تره‌بار به عنوان يكي از بزرگترين سرمايه‌گذاران و فعالان صنعت ميوه در خاورميانه مي‌باشد كه در دهه هفتاد با تشويق اتحاديه نسبت به آغاز سرمايه‌گذاري در كشور اقدام نمودند و در مدت كمتر يك دهه بالغ بر 800 ميليارد ريال در زمينه احداث سردخانه‌هاي پيشرفته ، باغهاي مدرن از جمله احداث باغ كيوي به مساحت 100 هكتار در استان گيلان ، بزرگترين سردخانه خاورميانه به ظرفيت 82 هزار تن در استان تهران ، مجتمع سردخانه سميرم با ظرفيت 35 هزار تن در استان فارس ، مجتمع كشت و صنعت اقليد به مساحت 800 هكتار در استان فارس ، مجتمع سردخانه‌هاي ترانزيتي با ظرفيت 5000 تن در استان بوشهر و مجتمع حمل و نقل داخلي و بين‌المللي به تعداد 160 دستگاه كشنده و يخچال اقدام نموده‌اند كه موجبات اشتغال بيش از 12000 نفر را به صورت مستقيم فراهم آورده‌است.

3-شركت ميوه جهاني پارس با مشاركت شركت خارجي UniFruiti اقدام به سرمايه‌گذاري در زمينه توليد، سورتينگ، عمل آوري، بسته‌بندي و نگه‌داري ميوه در سالهاي اخير با تشويق اتحاديه نموده‌است كه از جمله مي‌توان به واحد شستشو ، سورتينگ ، درجه بندي و بسته‌بندي سيب با ظرفيت 20 تن در ساعت ، ساخت سردخانه با ظرفيت 5000 تن و خطوط ماشين آلات كامل فرآوري مركبات و كيوي در استان مازندران و ساخت سردخانه با ظرفيت 14000 تن مجهز به سيستم درجه‌بندي و بسته‌بندي ميوه‌ در استان تهران اشاره نمود. اين سرمايه‌گذاري‌ها علاوه بر اشتغالزايي مؤثر موجبات كنترل كيفي ميوه‌هاي صادراتي و وارداتي را شده‌است.

4-شركت عبدالرحمن ارجمندي با احداث سردخانه‌هاي متعدد 30 هزار تن در شيراز ، 20 هزار تن در استان تهران ، 5 هزار تن در استان مازندران و احداث باغات مختلف منجمله 30 هكتار در استان مازندران نقش به سزايي در توليد و ذخيره سازي ميوه دارند.

5-شركت مواد غذايي اتاق‌هاي سرد با احداث 20 هزارتن سردخانه كنترل اتمسفر و 10 هزار تن در استان تهران و 20 هكتار زمين كشاورزي در توليد تره‌بار در ذخيره‌سازي ميوه و تنظيم بازار نقش به سزايي دارند.

(بديهي است ميوه‌هايي كه به صورت قاچاق و گسترده وارد كشور مي‌شود درحد توان اعضاي اين اتحاديه نمي‌باشد و واردكنندگان قاچاق آفات و بيماري‌هاي گياهي را به كشور وارد مي‌نمايند.)
آيا افراد و شركت‌هاي ذكر شده در بالا اعضاي مافيا مي‌باشند؟!

آيا عملكرد آنها جز سرمايه‌گذاري ، توليد و اشتغال‌زايي چيز ديگري است.

اميد است موضوع مورد بررسي قرارگرفته و با توجه به توضيحات داده شده دستور فرماييد موضوع به هر نحو كه صلاح مي‌دانيد در رسانه‌ها بازتاب پيدا كند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: