پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۶۸۰۰۳
۰۴ ارديبهشت ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۶
0
پول‌نیوز - اداره کل تحقیقات جنایی کویت اعلام کرده بود که، دو فیلیپینی را "در حال اغفال کردن" گروهی از خدمتکاران زن با تابعیت فیلیپینی بازداشت کرده است.

به دنبال اعتراضات به اقدامات سفارت فیلیپین در کویت درباره کارگران زن فیلیپینی، وزیر خارجه فیلیپین اعلام کرد، کشورش به دلیل اقداماتی که کویت آن را نقض حاکمیت خود می‌داند، رسما از این کشور غذرخواهی کرده است.

به گزارش ایسنا، به نقل از خبرگزاری کویت، آلان پیتر کایتانو، وزیر خارجه فیلیپین اعلام کرد، کشورش امروز(سه شنبه) درباره اقداماتی که کویت آن را نقض حاکمیت خود می‌داند، به صورت رسمی از این کشور عذرخواهی کرده است.

دولت کویت به فرار کارگران فیلیپینی از منازل کارفرمایانشان که با همکاری سفارت فیلیپین انجام می‌شد، اعتراض دارد. کویت سفیر فیلیپین را برای توضیح در این باره احضار کرد و دو تن از کارمندان سفارت این کشور در کویت را دستگیر کرده که با حوادث روز شنبه درخصوص فراری دادن کارگران زن فیلیپینی از منازل کارفرمایشان ارتباط داشتند.

پیشتر اداره کل تحقیقات جنایی کویت اعلام کرده بود که، دو فیلیپینی را "در حال اغفال کردن" گروهی از خدمتکاران زن با تابعیت فیلیپینی بازداشت کرده است.

وزیر خارجه فیلیپین گفت، پس از اینکه سفیر کویت در مانیل با دوترته، رئیس جمهور فیلیپین دیدار و امروز مذاکراتی با خود او داشته، کویت توضیحات فیلیپین را پذیرفت.

وی در کنفرانس مطبوعاتی گفت: اکنون یادداشتی به وزیر خارجه کویت نوشته و درباره برخی حوادثی که این کشور نقض حاکمیت خود می‌داند، عذرخواهی می‌کنیم.

کایتانو گفت، سفارت فیلیپین در کویت مجبور شد به کارگران فیلیپینی که برای ترک منازل کارفرمایان خود درخواست کمک داشتند، کمک کند.

وی افزود: ما به حاکمیت و قوانین کویت احترام می‌گذاریم اما منافع کارگران فیلیپینی بسیار مهم است. چرا که ۶۵ درصد کارگران، کارگران منزل هستند و بیش از ۲۶۰ هزار فیلیپینی در کویت کار می‌کنند.
منبع: ایسنا
برچسب ها: کویت ، فیلیپن
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: