کد خبر: ۲۶۵۰۴
۲۴ مرداد ۱۳۸۹ - ۱۲:۴۹
0
در نهايت با پيگيري‌هاي مكرر، روز شنبه 23 مرداد براي تحويل اين بن‌كارت‌ها اعلام شد و اين تاريخ نيز مجدداً به 24 مرداد‌( امروز) موكول شد، با اين اوصاف تا حدودي مي‌توان حدس زد كه به سر ساير محتويات اين بسته حمايتي(!) كه قرار بود خبرنگاران را شگفت‌زده كند، چه آمده است.

فارس: هديه‌اي كه قرار بود در روز خبرنگار امسال در قالب «بسته‌اي حمايتي» به خبرنگاران اهدا شود و آنها را شگفت‌زده كند، اكنون گشوده شده و خبرنگاران را هم شگفت‌زده كرده اما در عمل تاكنون هيچ چيزي را عايد آن‌ها نكرده است.

روز خبرنگار امسال قرار بود با اعلام خبرهاي خوشي از سوي رئيس‌جمهور و اعطاي بسته حمايتي از سوي وي، خبرنگاران شگفت‌زده شوند.

محمد‌علي رامين، معاون مطبوعاتي وزير ارشاد دهم مرداد در نشستي خبري، از خبر غير‌منتظره رئيس‌جمهور براي خبرنگاران در روز خبرنگار خبر داد و گفت: «امسال به مناسبت روز خبرنگار براي نخستين بار ديداري با رئيس‌جمهور خواهيم داشت كه تمام خبرنگاران در اين ديدار حضور خواهند داشت و براي نخستين بار، شأن و جايگاه رسانه‌ها و اهالي رسانه در اين برنامه هويدا خواهد شد؛ خبرنگاران در اين جلسه عنايت خاص احمدي‌نژاد به خبرنگاران را مشاهده خواهند كرد و خبر خوشي در اين روز براي خبرنگاران و اهالي رسانه خواهيم داشت.»

اما شنيدن وعده‌هاي وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي هم براي شگفت‌زده كردن خبرنگاران در روز خبرنگار امسال هم خالي از لطف نيست.

سيد ‌محمد حسيني نهم مرداد ماه در جمع خبرنگاران خبر از اعطاي «بسته حمايتي» به خبرنگاران در روز خبرنگار داد و گفت: «اين بسته شامل بخش‌هاي مختلف حمايتي از قشر زحمتكش خبرنگاران است كه در روز خبرنگار و در آيين تجليلي كه با حضور احمدي‌نژاد برگزار خواهد شد، به عنوان هديه به خبرنگاران اعلام و معرفي خواهد شد.

وعده‌هاي وزير و معاون وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي چندين روز مانده به 17 مرداد و روز خبرنگاران، باعث شد كه امسال خبرنگاران مشتاق‌تر از هميشه براي فرا رسيدن روز خبرنگار بي‌صبرانه منتظر اين روز بمانند.

اما اصل ماجرا در روز خبرنگار!

روز 16 مرداد و در همايش بزرگداشت مقام خبرنگار كه با حضور رئيس‌جمهور و وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي در سالن همايش‌هاي بين‌المللي صدا و سيما برگزار شد، سيد ‌محمد حسيني در پاسخ به انتظار خبرنگاران در اعلام جزئيات بسته حمايتي هديه خبرنگاران، تنها به اعطاي بن‌كارت خريد كتاب به مبلغ 50 هزار تومان اشاره كرد و پس از آقاي وزير، نوبت احمدي‌نژاد بود كه به تشريح ساير محتويات اين بسته شگفت‌انگيز بپردازد.

احمدي‌نژاد در آن بخش از سخنان خود كه مربوط به اعلام خبرهاي خوش براي خبرنگاران بود، از وزير ارشاد درخواست كرد كه مبلغ بن‌كارت خريد كتاب خبرنگاران را از 50 هزار تومان به 100 هزار افزايش دهد.

400 هزار توماني كه انكار شد

اما احمدي‌نژاد در بخش ديگري از سخنان خود، خبر از اعطاي هديه نقدي 300 و 400 هزار تومان به خبرنگاران مجرد و متاهل داد اما از جزئيات اين هديه چيزي اعلام نكرد.

وزير فرهنگ و ارشاد اسلامي نيز در شب 17 مرداد در گفت‌وگوي ويژه خبري شبكه دوم سيما، از بخش ديگري از بسته حمايتي خبرنگاران پرده‌برداري كرد، سيد ‌محمد حسيني از اعطاي تسهيلات 30 ميليون توماني به خبرنگاران براي خريد مسكن خبر داد و گفت: با موافقت رئيس‌جمهور تسهيلات، 30 ميليون توماني خريد مسكن «به‌زودي» در اختيار خبرنگاران قرار مي‌گيرد.

در ادامه پروسه شگفت‌زده كردن خبرنگاران، محمد‌علي رامين طي مصاحبه‌اي اعلام كرد كه وام 30 ميليون توماني خريد مسكن تنها به 2 هزار نفر از خبرنگاران تعلق خواهد گرفت!

پيگيري هداياي انبوه خبرنگاران

براي ارزيابي ميزان تحقق وعده‌هاي داده شده از سوي رئيس‌جمهور، وزير ارشاد و معاون مطبوعاتي با گذشت حدود يك هفته از روز خبرنگار؛ در ابتدا طي تماسي با اداره‌كل مطبوعات داخلي معاونت مطبوعاتي، اعلام شد كه بن‌كارت 50 هزار توماني وعده داده شده از سوي وزير ارشاد تنها به خبرنگاراني تعلق خواهد گرفت كه در بانك اطلاعات خبرنگاران ارشاد ثبت هستند و نه تمام خبرنگاران و اين دسته از خبرنگاران مي‌توانند از روز دوشنبه ( 18 مرداد) براي گرفتن بن كارت‌هاي خود مراجعه كنند. همچنين اعلام شد كه به علت عدم تأمين اعتبار، امكان تحقق وعده رئيس‌جمهور مبني بر افزايش بن‌كارت خريد كتاب از 50 هزار تومان به 100 هزار تومان نيز وجود ندارد.

اما روز دوشنبه 18 مرداد با پيگيري مجدد موضوع اعطاي بن‌كارت از معاونت مطبوعاتي، اعلام شد كه فعلاً خبري از همان 50 هزار تومان نيز به علت عدم تأمين اعتبار نيست.

در نهايت با پيگيري‌هاي مكرر، روز شنبه 23 مرداد براي تحويل اين بن‌كارت‌ها اعلام شد و اين تاريخ نيز مجدداً به 24 مرداد‌( امروز) موكول شد، با اين اوصاف تا حدودي مي‌توان حدس زد كه به سر ساير محتويات اين بسته حمايتي(!) كه قرار بود خبرنگاران را شگفت‌زده كند، چه آمده است.

طي تماس‌هايي كه با نهاد رياست‌جمهوري و معاونت ارتباطات نهاد گرفته شد، اصل موضوع اعطاي هديه 300 و 400 هزار تومان از سوي احمدي‌نژاد در همايش بزرگداشت روز خبرنگار انكار شد و اعلام شد كه اصلا رئيس‌جمهور در آن همايش چنين وعده‌اي نداده است.

اما نكته جالب ماجرا اين كه رامين روز 22 مرداد در سفر به استان سمنان مجدداً از پرداخت كمك نقدي 400 هزار توماني براي خبرنگاران متاهل و 300 هزار تومان براي خبرنگاران مجرد خبر داد و اين باعث شد كه براي بار دوم موضوع را از دفتر نهاد رياست‌جمهوري پيگيري كنيم.

معاون ارتباطات نهاد رياست‌جمهوري در پاسخ به فارس گفت كه هيچ مصوبه‌اي در اين خصوص در هيئت دولت تاكنون وجود نداشته و هيچ تصميمي نيز در دولت براي اعطاي چنين هديه‌اي به خبرنگاران گرفته نشده است.

اين ميزان لطف و عطاي مسئولان در حق خبرنگاران به مناسبت روز خبرنگار باعث شد كه از پيگيري موضوع وام 30 ميليون توماني خريد مسكن خبرنگاران منصرف شويم و عطاي آن را به لقاي آن ببخشيم.

اين بود حكايت «بسته حمايتي» كه قرار بود خبرنگاران را شگفت‌زده كند؛ اكنون اين بسته كاملا گشوده شده و درون آن تمام خبرنگاراني كه با انبوه مشكلات و سختي‌ها به انجام رسالت رسانه‌اي خود مشغولند، واقعا شگفت‌زده كرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: