کد خبر: ۲۶۳۵۶
۲۳ مرداد ۱۳۸۹ - ۰۸:۳۹
0
به عده‌اي كه گاهي حركت‌هاي سياسي گوناگوني مي‌كنند مي‌گويم؛ اگر آينده براي خود مي‌خواهيد خدمت كنيد. مردم ما هوشيار، قدرشناس، قدردان، آگاه و با بصيرت هستند. اگر روزي راي مردم را خواستيد اين راي از قبل آماده مي‌شود، اگر مردم بخواهند به شما راي دهند، اگر نخواهيد بياييد هم به شما التماس مي‌كنند. اگر دنبال مسايل ديگر به غير از خدمت هم هستيد، بدانيد كه مردم از شما خدمت نمي‌خواهند و به شما اعتماد نخواهند كرد و به شما راي نمي‌دهند و اگر اشتباه كردند و به شما راي دادند آن راي خود را پس مي‌گيرند.
دبير شوراي نگهبان گفت: مردم ما هر جا ببينند آمريكا بر كاري اصرار دارد، مي‌فهمند كه آن كار به ضررشان است و برعكس هرجا كه آمريكا نمي‌خواهد كاري انجام شود، مي‌فهمند آن كار به نفع‌شان است.

به گزارش ايسنا آيت‌الله احمد جنتي در خطبه نماز جمعه تهران با گراميداشت 26 مرداد سالروز آزادي اسراي ايراني اظهار كرد: من اين روز را به آزادگان به دليل مقاومت‌ها و ايستادگي‌هاي‌شان تبريك مي‌گويم و واقعا اين نعمتي بود كه خدا داد و اين افراد آزاد شدند.

وي افزود: اين آزادگان قدر خود را بدانند؛ در اين زندان‌ها با خدا مناجات مي‌كردند، آثار اين‌ها را حفظ كنند و مراقب باشند كه مسايل دنيايي باعث نشود كه گذشته‌ شان باطل شود. از مردم عزيز هم مي‌خواهم كه قدر اين‌ها را بدانند و از خاطرات آن‌ها استفاده كنند. از اولادشان هم مي‌خواهم كه بدانند پدران‌شان چه تلاش‌هايي كردند تا تماميت ارضي ما حفظ شود و دشمن ذليلانه از كشور خارج شود. آزادگان افتخاري براي ملت و اسلام و انقلاب و مملكت ما هستند.

وي هم‌چنين يادآور شد: 28 مرداد سالروز كودتاي ننگين آمريكايي‌ها به كمك انگليسي‌هاست كه خيانت بسيار بزرگي به اين مملكت و كشور شد. شاهي كه فرار كرده بود و مردم از فرارش خوشحال بودند كه اين شر از سرشان باز شده بود، با يك كودتاي نظامي ننگين، اين انسان نالايق و بي لياقت و با فسادهاي گوناگون، به كشور برگردانده شد و مردم را نااميد و عزادار كردند و مردم غصه خوردند كه چرا اين سايه‌ شوم برگشت.

امام جمعه موقت تهران تصريح كرد: قبل از كودتاي 28 مرداد پاي آمريكايي‌ها باز نبود، اما از آن روز پاي اين‌ها باز شد و آن بلاها را بر سر مردم آوردند، قبل از پيروزي انقلاب هرچه خواستند كشتند، شكنجه و زنداني كردند و بعد از پيروزي انقلاب هم همين كارها را دنبال مي‌كردند.

وي با انتقاد از كساني كه طرفدار مذاكره با آمريكا هستند، گفت: نمي‌دانم چرا برخي وقتي به آمريكا مي‌رسند، خيلي شل مي‌شوند. يكي از مشكلات فتنه هم اين بود كه اين فتنه‌گران مي‌خواستند هر طور شده راه را براي مذاكره با آمريكا باز كنند و ملت ما اين دشمني‌ها با آمريكا را كنار بگذارد. شما جنايات آمريكا را فراموش كرده‌ايد؟ خيال مي‌كنيد اين‌ها آدم شده‌اند؟ اين‌ها همان هستند، هرچه هم بتوانند دست از دشمني با ما برنمي‌دارند. اگر جايي حرفي زده‌اند و چراغ سبزي نشان داده‌اند، حقه‌بازي و تقلب است. اين‌قدر خيانت و جنايت كرده‌اند كه اگر عده‌اي شروع كنند و جنايت‌هاي آمريكا در طول اين مدت به مردم ايران را بنويسند، چند جلد كتاب ارزنده مي‌شود، البته پراكنده اين‌ها را نوشته‌اند اما اگر جمع شوند و با عنوان جنايات آمريكا منتشر شود، كار خوبي است.

وي تصريح كرد: تحريم‌هاي آمريكا ادامه دارد، آن‌ها دست برنمي‌دارند و مشكلات جدي ايجاد و خيال مي‌كنند كه مردم با اين مشكلات از پاي در مي‌آيند و تسليم مي‌شوند، نمي‌دانند با چه مردمي طرف هستند. آن‌ها مردم ايران را نمي‌شناسند مردم ما هر جا ببينند آمريكا بر كاري اصرار دارد، مي‌فهمند كه آن كار به ضررشان است و برعكس هرجا كه آمريكا نمي‌خواهد كاري انجام شود مي‌فهمند آن كار به نفع‌شان است.

جنتي گفت: در اين تحريم‌ها مسوولين و مردم هوشيارانه و آگاهانه ببينند آن‌چه كه باعث مي‌شود اين تحريم‌ها اثر خود را بگذارد آن را از بين ببرند از جمله اختلاف. اگر اختلافي در مملكت و چه در مقامات بالا و سران و قشرهاي پايين و ميانه آمد، زمينه‌ساز اثرگذاشتن تحريم‌ها مي‌شود، ما بايد با همه وجود از وحدت كلمه حمايت كنيم و وحدت كلمه در جامعه اسلامي از خواسته‌هاي ما و از نداهاي امام(ره) بود كه تا به حال موفقيت خوبي داشته‌ايم.

وي با تاكيد بر « كسب رضايت مردم توسط مسوولين» گفت: اگر شما واقعا خدمتگزار هستيد و به حقيقت اين مردم را ذي حق مي‌دانيد رضايت اين مردم را بايد فراهم كنيد امام فرمودند رضايت مردم رضايت خداست. ببينيد كار مردم كجا گره خورده آن را باز و مردم را در گره‌گشايي راهنمايي كنيد، مشكلاتي هم هست كه مردم نمي‌توانند حل كنند، شما بايد آن را حل كنيد. اگر دنبال رضاي خدا هم هستيد، اين را انجام دهيد.

وي يادآور شد: به عده‌اي كه گاهي حركت‌هاي سياسي گوناگوني مي‌كنند مي‌گويم؛ اگر آينده براي خود مي‌خواهيد خدمت كنيد. مردم ما هوشيار، قدرشناس، قدردان، آگاه و با بصيرت هستند. اگر روزي راي مردم را خواستيد اين راي از قبل آماده مي‌شود، اگر مردم بخواهند به شما راي دهند، اگر نخواهيد بياييد هم به شما التماس مي‌كنند. اگر دنبال مسايل ديگر به غير از خدمت هم هستيد، بدانيد كه مردم از شما خدمت نمي‌خواهند و به شما اعتماد نخواهند كرد و به شما راي نمي‌دهند و اگر اشتباه كردند و به شما راي دادند آن راي خود را پس مي‌گيرند.

امام جمعه موقت تهران در ادامه با تاكيد بر توجه به مسايل اصلي در كشور گفت: در مملكت ما مسايلي ريشه‌اي و بنيادي است و برخي شاخه‌اي و فرعي. به مسايل حاشيه‌اي نه روزنامه و نه صداوسيما و نه دستگاه‌هاي ديگر نپردازند. ما مسايل اصلي كم نداريم. اين‌ها بايد در برابر چشم‌مان باشد. درد را ببينيم و آن را دوا كنيم. يكي از اين مسايل مهم مساله پيشرفت عدالت در دهه‌ چهارم است كه بايد در نظر ما باشد. محور كارها بايد پيشرفت و عدالت و توسعه باشد؛ هرچه در آن اثر دارد را دنبال كنيم و هرچه اثر ندارد را رها كنيم تا بيخود وقت و استعداد خود را بيجا مصرف نكنيم.

وي با تبريك 23 مرداد؛ سالروز پيروزي حزب‌الله نيز گفت: 23 سالروز پيروزي حزب الله در جنگ 33 روزه مقاومت، نعمتي است به بركت انقلاب اسلامي اين مردم عزيز و امام و رهبر. مساله تنها لبنان نبود، مساله اسلام بود. آمريكا و اسراييل خطري براي اسلام و بشريت هستند و اين كم چيزي نبود كه يك قدرت كه خود را چهارمين قدرت دنيا مي‌دانست و او را شكست‌ناپذير مي‌دانستند و در يك حركت ضربتي چند كشور عربي را عقب نشاند و به خود مغرور بود، حزب الله 33 روز در برابرش مقاومت و بالاخره اسراييل ذليلانه عقب‌نشيني كرد. ضربه‌ محكمي بود كه به سر اسراييل و آمريكا وارد شد و هنوز هم نمي‌توانند سر خود را بالا ببرند.

وي گفت: اسراييل اين شكست را مي‌خواهد جبران كند؛ براي جبران، ترور‌ مي‌كند، مثلا آشكارا اعلام مي‌كند كه اگر بتواند نصرالله را ترور خواهد كرد و يكي هم نقشه‌برداري با دوربين از مسيرهايي بود كه رفيق حريري مي‌خواست از آن عبور كند و توانست با اين نقشه‌ها اتومبيل حريري را رديابي و منفجر كند. اسراييل با استفاده از اين ترور موفق شد سوريه را از لبنان بيرون كند و بعد هم اين ترور را به گردن حزب الله بيندازد. اسراييل مي‌خواست با اين كار آبروي حزب الله را ببرد و بعد دادگاه بين‌المللي تشكيل دهد و كساني در اين دادگاه بنشينند كه چيزي حالي‌شان نيست و به جاي متهم كردن اسراييل، نوك پيكان را متوجه حزب‌الله كنند.

جنتي افزود: خدا عزت اين نصرالله را زياد كند كه افشاگري كرد و در دادگاه زلزله انداخت. اين مرد، مرد ايمان، قدرت و سلطه بر نفس است، اين مرد با مديريت و ارتباط خوبش با اعضاي حزب‌الله همه اين زنجيره‌ را مرتبط با هم نگه داشته است. افشاگري كرد و گفت كه اين جاسوس‌ها اعترافات كرده‌اند كه يكي از آن هم ، اعتراف به كشتن حريري است، اين افشاگري را به حزب‌الله و نصرالله تبريك مي‌گويم. خدايا شوكت، قدرت و عزت اين سيد را روزافزون فرما. اسراييل از حزب‌الله احساس خطر مي‌كند، چون امروز قدرتش چند برابر شده است

دبير شوراي نگهبان در خطبه اول نماز جمعه تهران نيز با تاكيد بر توجه بيشتر به عبادات در ماه رمضان گفت: در اين ماه خدا را با تمام وجود شكر مي‌كنيم كه به ما عمر و سلامت داد تا وارد اين ماه شويم و روزه بگيريم.

به گزارش ايسنا جنتي با اشاره به خطبه‌اي از حضرت رسول(ص) يادآور شد: يكي از چيزهايي كه حضرت در اين خطبه سفارش كرده‌اند، رسيدگي به درد يتيمان و محبت كردن به آنان است تا اگر شما روزي رفتيد و يتيم داشتيد به يتيمان شما محبت كنند. از بهترين اعمال اين ماه رسيدگي به فقرا و به خصوص به ايتام و به خصوص فقرا و ايتام سادات است كه بايد به آن‌ها توجه شود .

وي افزود: حضرت امير(ع) مي‌فرمايد وقتي خطبه رسول تمام شد من از او پرسيدم كه بهترين اعمال در اين ماه چيست؟ حضرت فرمود؛ پرهيز از آن‌چه خداوند حرام كرده است. ما معمولا متدينين‌مان به مستحبات عمل مي‌كنند اما به اين نكته كمتر توجه مي‌شود. حضرت در اين خطبه بر مراقبت از زبان تاكيد كرد.

وي خاطرنشان كرد: ما دچار گناه هستيم و يكي از گناهان آن است كه از زبان خارج مي‌شود؛ غيبت و تهمت و دروغ گناهان كبيره است. بايد حواس خود را جمع كنيم، زخم زبان به كسي نزنيم و توهين نكنيم، هتك حيثيت از اشخاص نكنيم، آبروي مسلمانان محترم است تا جايي كه مي‌توانيم بايد آبروي اشخاص را حفظ كنيم.

دبير شوراي نگهبان تصريح كرد: شنيدن آهنگ‌هاي نامشروع و تهمت و غيبت يا شنيدن حرف‌هايي كه موجب نشر شايعه و اختلاف مي‌شود و اذهان را مشوه مي‌كند، جايز نيست. حرفي كه موجب اختلاف در ميان گروه‌ها و شيعه و سني و بين خانواده‌ها مي‌شود، نبايد زده شود و كسي كه اين سخنان را مي‌گويد بايد نهي شود و اگر گوش نكرد بايد آن جلسه را ترك كنيم.

وي با نقل قول از چند جمله از حضرت امام(ره) گفت: من ضمن مطالعاتي كه داشتم به برخي جملات حضرت امام در كتاب چهل حديث برخوردم به شما و خودم سفارش مي‌كنم آثار به خصوص آثار عرفاني و تربيتي و اخلاقي امام(ره) را مرور كنيد.

وي همچنين تصريح كرد: يكي از خواص روزه اين است كه اراده انسان را قوي مي‌كند. برعكس كسي كه روزه را مي‌خورد تسليم بي‌ارادگي مي‌شود و اراده‌اش ضعيف مي‌شود. در روايات آمده است آن‌چه موجب ضعف اراده مي‌شود، گوش دادن به موسيقي‌هاي نامشروع است و اين يكي از فلسفه‌هاي حرام بودن اين موسيقي‌ها ضعيف شدن اراده است. از خدا بخواهيم كه به ما قوت اراده دهد ما بايد تصميم بگيريم و از خدا بخواهيم به اراده‌ ما كمك كند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: