کد خبر: ۲۶۳۳۷
۲۱ مرداد ۱۳۸۹ - ۱۴:۰۰
0
معاون بيمه مرکزي جمهوري اسلامي ايران گفت: ضريب خسارت بيمه در سال گذشته7/74 درصد بوده است.
 
ايرنا: "رحيم مصدق"‌ در مراسم معرفي سهام بيمه دانا قبل از عرضه، ‌افزود: ‌بيمه دانا در سال گذشته چهار هزار و 700 ميليارد تومان حق بيمه وصول کرد
که اين ميزان 5/14 درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل رشد داشته است.
به گفته وي ‌وصول اين ميزان از حق بيمه با وجود تحريم بسيار مناسب بوده ضمن آنکه ‌رشد خسارت بازار 5/24 درصد در سال گذشته بوده است.
معاون نظارت بيمه مرکزي با بيان اينکه در زمان حاضر تشديد رقابت بر بازار بيمه کشور حاکم شده است، گفت: در زمان حاضر 21 شرکت بيمه اي در کشور اعم از سرزمين اصلي و مناطق آزاد فعاليت مي کنند.
وي درباره بالابودن تقاضا براي تاسيس شرکت بيمه در بازار، گفت: هم اکنون 20 تقاضا براي تاسيس شرکت بيمه به بيمه مرکزي ارائه شده که برخي از تقاضاها از سوي تقاضا کنندگان پيگيري مي شود.
مصدق توجه فعالان اقتصادي و بازار کشور به صنعت بيمه نسبت به گذشته را يادآور شد و افزود: پيش از اين بر صنعت بيمه کشور نظام تعرفه اي حاکم بود، يعني قيمت هاي کف خدمات بيمه اي توسط شورايعالي بيمه تصويب مي شد، اما از سال گذشته آزادسازي قيمت ها آغاز شده است.
اين مقام مسئول در صنعت بيمه کشور در مورد سهام بيمه دانا اظهار داشت: حق بيمه اين شرکت در سال گذشته معادل 294 ميليارد تومان، خسارت 197 ميليارد تومان و با احتساب خسارت و غيره ضريب خسارتي 76.3 درصد داشت. همچنين ضريب خسارت 8 واحدي در سال 88 نسبت به سال 87 را تجربه کرد.
وي با بيان اينکه اين شرکت تاکنون مجوز عمليات اتکايي داشته است، تاکيد کرد که اين شرکت بايد سرمايه خود را به 40 ميليارد تومان افزايش دهد.
در ادامه اين مراسم مديرعامل بيمه دانا نيز گفت: اين شرکت با 10.5 ميليارد تومان سرمايه دوشنبه هفته آينده وارد بورس مي‌شود.
"هادي اويارحسين"با بيان آنکه‌ اين شرکت در سال 1367 در راستاي اجراي قانون نحوه اداره شرکت‌هاي بيمه‌اي مصوب مجلس شوراي اسلامي آغاز به کار کرد، اظهار داشت: بيمه دانا از ادغام 10 شرکت بيمه‌اي مجوز فعاليت در رشته‌هاي بيمه‌اي به خصوص بيمه زندگي را کسب کرده است.
وي افزود: درآمد اين شرکت از محل صدور بيمه نامه ها در سال 88 دو هزار و 967 ميليارد ريال بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 11 درصد افزايش داشته است.
به گفته اويارحسين خسارت پرداختي اين شرکت در سال گذشته هزار و 948 ميليارد ريال بوده که اين مبلغ رشد 11 درصدي را نسبت به سال قبل نشان مي دهد.
مديرعامل بيمه دانا افزود: اين شرکت توانست با فعاليت‌هاي موفق خود در عرصه بيمه در سال 75 مجوز فعاليت در همه رشته هاي بيمه اموال، مسئوليت و اتکائي را کسب کند و در سال 82 به موجب ماده 62 قانون برنامه سوم توسعه، سرمايه شرکت به ميزان 105 ميليارد و 475 ميليون ريال افزايش يافته است.
وي با تاکيد بر اينکه شرکت‌هاي بيمه‌اي شرکت‌هاي خدماتي هستند، تصريح کرد سرمايه شرکت هاي بيمه در واقع نيروي انساني کارآمد و اجراي خواسته‌هاي آنها است که اگر نيازهاي آنها محقق شود شرکت‌ها رشد و توسعه بيشتري را خواهند داشت.
اويارحسين انجام عمليات بيمه‌اي مستقيم در انواع رشته‌هاي بيمه زندگي و غيرزندگي براساس پروانه فعاليت صادره از سوي بيمه مرکزي ايران را از جمله فعاليت‌هاي اين شرکت ذکر و خاطرنشان کرد واگذاري بيمه هاي اتکايي در داخل و خارج از کشور در چارچوب قوانين بيمه مرکزي، سرمايه گذاري از محل سرمايه، ذخاير و اندوخته‌هاي فني و قانوني در چارچوب آئين نامه‌هاي شوراي عالي بيمه از جمله فعاليت‌هاي اين شرکت است.
وي اصلاح ترکيب پرتفوي بيمه‌اي و بهينه سازي منابع انساني را از ديگر اهداف اين شرکت دانست و گفت: ارائه خدمات مناسب به بيمه گذاران از اهداف اصلي اين شرکت است که با اتخاذ سياست هاي مناسب و انتخاب بيمه گذاران و نمايندگي هاي فروش برتر، در صدد تحقق اين امر هستيم.
مديرعامل بيمه دانا به افزايش بيمه‌هاي خرد از جمله(اتومبيل، آتش سوزي، عمر، حوادث و مسئوليت) در اين شرکت بيمه اشاره کرد و گفت: طراحي و اجراي بيمه نامه هاي جديد، تدوين اجراي برنامه هاي آموزشي کارکنان و مديران و نمايندگان، توسعه شبکه ارتباط رايانه اي بين ساختمان و شعب (wan) از دستاوردهاي اخير اين شرکت محسوب مي‌شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: