کد خبر: ۲۶۱۶۸
۱۹ مرداد ۱۳۸۹ - ۰۹:۵۶
0
با توجه به اعترافات ‌كودك‌ربا، مخفيگاه متهم در آرياشهر مورد شناسايي قرار گرفت و كارآگاهان اداره يازدهم مبارزه با آدم ربايي موفق به آزادي پسربچه چهارساله شده و ساعاتي پس از آزادي اين كودك وي را به خانواده‌اش بازگرداندند.

فارس: آدم‌ربايي كه پس از ربايش فرزند چهارساله خانواده‌اي از آنها درخواست 500 هزار دلار كرده بود در كمتر از 6 روز دستگير و بچه ربوده شده به خانواده‌اش بازگردانده شد.

در تاريخ 13 مرداد امسال، زن جواني با حالتي سراسيمه با مراجعه به كلانتري 122 دربند مدعي شدپسر 4 ساله‌اش را با استفاده از خودروي شخصي او، ربوده‌اند.

بلافاصله با تشكيل پرونده مقدماتي، به دستور داديار شعبه دوم دادسراي جنايي، پرونده جهت رسيدگي تخصصي به منظور شناسايي و دستگيري شخص آدم‌ربا و آزادي بچه چهارساله ربوده شده، در اختيار كارآگاهان اداره يازدهم مبارزه با آدم‌ربايي پليس آگاهي تهران بزرگ قرار گرفت.

با آغاز تحقيقات از سوي كارآگاهان اداره يازدهم، مادر پسر چهارساله به نام سروش به كارآگاهان گفت: در ساعت 30: 16 روز حادثه،‌ پس از تحويل گرفتن پسرم از مهدكودك واقع در زعفرانيه و در مسير بازگشت به منزل، ناگهان در ابتداي خياباني كه مهدكودك در آن قرار دارد شخصي با لباس مأمور راهنمايي و رانندگي پس از متوقف كردن خودرو عنوان داشت كه خودرو داراي نقص فني است؛ با توجه به داشتن لباس راهنمايي و رانندگي و در حالي كه كه به اين شخص در قالب پليس اعتماد كرده بودم، براي بررسي موضوع در خصوص نقص فني خودرو و در حالي كه ماشين همچنان روشن بود از ماشين پياده شدم كه ناگهان اين شخص پس از سوار شدن به خودرو، با سرعت از محل متواري شد.

در ادامه تحقيقات فني و پليسي، كارآگاهان اداره يازدهم با توجه به شيوه و شگرد ‌آدم‌ربا در خصوص ربايش كودك اطمينان پيدا كردند كه اين فرد با طرح و نقشه قبلي اقدام به ربايش كودك كرده است.

در ادامه رسيدگي به پرونده با مشخص شدن درخواست آدم‌ربا در خصوص دريافت 500 هزار دلار از خانواده بچه ربوده شده كارآگاهان اطمينان پيدا كردند كه اين شخص از وضعيت مالي خانواده كودك چهارساله اطلاع كامل داشته است؛ ‌آدم‌ربا در درخواست خود، با تهديد خانواده بچه ربوده شده عنوان داشته بود كه در صورت عدم پرداخت 500 هزار دلار فرزند آنها را به فروش مي‌رساند.

كارآگاهان اداره يازدهم در ادامه رسيدگي به اين پرونده، با تشكيل يك تيم ويژه اقدامات و تحقيقات شبانه‌روزي خود را آغاز و نهايتاً تلاش‌هاي آنها منجر به شناسايي محل تردد آدم‌ربا در منطقه "امامزاده حسن " شد.

بلافاصله با شناسايي محل‌هاي تردد، در منطقه امامزاده حسن كليه اين محل‌ها تحت مراقبت شبانه روزي قرار گرفت تا اينكه در ساعت 22:30 شب گذشته، كارآگاهان با بهره‌گيري از تصوير فرضي به دست آمده از متهم كه در چهره‌نگاري توسط مادر بچه ربوده شده ترسيم و در اختيار آنها قرار گرفته بود، موفق به شناسايي آدرم ربا و دستگيري وي شدند.

با دستگيري ‌آدم‌ربا بلافاصله وي به كودك‌ربايي و درخواست دريافت 500 هزار دلار از خانواده كودك و همچنين سرقت خودرو و وجوه نقد داخل كيف مادر بچه‌ ربوده شده شامل 2 هزار يورو و 350 هزار تومان اعتراف كرد.

با توجه به اعترافات ‌كودك‌ربا، مخفيگاه متهم در آرياشهر مورد شناسايي قرار گرفت و كارآگاهان اداره يازدهم مبارزه با آدم ربايي موفق به آزادي پسربچه چهارساله شده و ساعاتي پس از آزادي اين كودك وي را به خانواده‌اش بازگرداندند.

متهم بلافاصله پس از دستگيري به اداره يازدهم پليس آگاهي انتقال پيدا كرد و تحقيقات از وي در همان ساعات اوليه دستگيري آغاز شد.

وي در خصوص نحوه شناسايي خانواده كودك ربوده شده به كارآگاهان مدعي شد چندي پيش در داخل كوچه‌اي فرعي در منطقه سعادت‌آباد در حال عبور بودم كه ناگهان در مقابل ساختمان نيمه‌كاره‌اي كه كارگران آن در حال استراحت بودند، چشمم به ظرف آبي افتاد.

وي ادامه داد: از آنجايي كه كه بسيار تشنه بودم از كارگران درخواست يك ليوان آب كردم كه در همين زمان پسربچه چهارساله به همراه مادرش، سوار بر يك دستگاه خودرو بنز از منزلشان واقع در همان كوچه خارج شد كه ناگهان كارگران در بين صحبت‌هاي شخصي خود به وضعيت بسيار خوب مالي اين خانواده اشاره كردند و از همان لحظه بود كه تصميم گرفتم تا با ربودن پسر چهارساله اين خانواده از آنها درخواست پول نمايم.

متهم ادامه داد: براي همين چندين شبانه‌روز اعضاي اين خانواده و رفت و آمدهاي آن‌ها به ويژه مادر پسربچه را زير نظر گرفته و آنها را تعقيب مي‌كردم تا اينكه متوجه شدم اين پسربچه هر روز توسط مادرش به مهدكودكي در زعفرانيه برده مي‌شود و بعد از ظهرها هم توسط مادرش به خانه باز مي‌گردد.

متهم در خصوص نحوه كودك‌ربايي و استفاده از لباس راهنمايي‌ و رانندگي هم به كارآگاهان گفت: در طول مدتي كه پسربچه و خانواده‌اش را زير نظر گرفته بودم اطلاع پيدا كردم كه مادر اين كودك تبعه يكي از كشورهاي اروپايي است‌؛ با شناختي كه از اتباع كشورهاي اروپايي داشتم مي‌دانستم كه اكثريت آنها احترام شديدي به پليس مي‌گذارند و به همين علت تصميم گرفتم تا در پوشش مأمور راهنمايي و رانندگي اقدام به ربودن پسربچه چهارساله كنم.

سرهنگ كارآگاه سعيد ليراوي، معاون مبارزه با جرايم جنايي پليس آگاهي تهران بزرگ، در ادامه اعلام اين خبر گفت: متهم در طول مدت 6 روز پس از ربايش پسربچه چهارساله، اين كودك را در منزل يكي از بستگان خود كه در مسافرت خارج از تهران هستند در منطقه آرياشهر نگهداري كرده است.

سرهنگ سعيد ليراوي با اعلام اين خبر كه با تلاش كارآگاهان پليس آگاهي تهران بزرگ هيچ گروگان دربندي در حوزه تهران بزرگ وجود ندارد، گفت: از شهرونداندرخواست مي‌شود كه در صورت مواجه شدن با موضوع آدم ربايي اعضاي خانواده خود، سريعاً و بدون اتلاف وقتي موضوع را به نزديك‌ترين كلانتري اعلام كرده تا موضوع آزادي گروگان و دستگيري گروگانيگر يا گروگانگيران به صورت تخصصي از سوي پليس آگاهي تهران پيگيري شود.

وي افزود: همچنين تأكيد مي‌شود كه خانواده‌ها از پذيرش خواسته‌هاي افراد گروگانگير جداً خودداري و اطمينان داشته باشند كه تيم ويژه‌اي از بهترين كارآگاهان پليس آگاهي در اداره يازدهم مبارزه با آدم‌ربايي پليس آگاهي تهران بزرگ در حال خدمت رساني به شهروندان، در حال انجام وظيفه بوده و در صورت مواجه شدن با چنين مواردي از هيچگونه تلاش و پيگيري شبانه‌روزي به منظور بازگرداندن اعضاي خانواده آنها كوتاهي نمي‌كند.

وي اضافه كرد: نگاهي به آمار عملكرد پليس آگاهي در برخورد جدي با آدم‌ربايي و آزادي گروگان‌ها و دستگيري گروگانگيران خود تأييدي بر جديت پليس آگاهي تهران بزرگ در برخورد با گروگانگيري و آدم‌ربايي است.

سرهنگ سعيد ليراوي با توصيه به شهروندان در خصوص برخورد با افرادي كه خود را مأمور معرفي مي‌كنند، افزود: صرف پوشيدن لباس نظامي يا همراه داشتند تجهيزات نظامي از قبيل بي سيم، دستبند و... به منزله احراز هويت مأموران نيست.

وي گفت: همه مأموران موظف به همراه داشتن كارت شناسايي عكس‌دار و ارائه آن به شهروندان در زمان اجراي مأموريت‌هاي محوله هستند؛ همچنين بار ديگر تأكيد مي‌شود كه شهروندان هنگام پياده شدن از خودرو به هيچ عنوان خودرو را به صورت "موتور روشن " قرار نداده و از گذاشتن سوئيچ خودرو در داخل خودرو، حتي در شرايطي كه تصور مي‌كنند در نزديكي خودرو حضور داشته و احتمال سرقت خودرو وجود ندارد، خودداري كنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: