کد خبر: ۲۶۰۶۶
۱۷ مرداد ۱۳۸۹ - ۱۲:۳۹
0
در نیمه نخست شهریور ماه امسال، سازمان خصوصی سازی سهام 6 شرکت را از طریق مزایده و سهام سه شرکت را از طریق بازار سوم فرابورس واگذار می کند.

مهر: سازمان خصوصی‌سازی در نظر دارد تا در راستای اجرای قانون اصلاح موادی از قانون برنامه چهارم توسعه و اجرای سیاستهای کلی اصل 44 قانون اساسی، سهام تعدادی از شرکت ها را پس از کسر سهام ترجیحی حداکثر معادل 5 درصد سهام عرضه شده (در صورت تعلق گرفتن)، از طریق مزایده واگذار کند.

در این راستا 49 درصد از سهام توسعه صنایع نفت و گاز سرو به ارزش پایه هر سهم 1890 ریال به صورت مزایده واگذار می شود.  بر این اساس ارزش کل پایه سهام قابل واگذاری این شرکت 926 میلیون و 100 هزار ریال اعلام شده است.

هم اکنون سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با 49 درصد و آقای خمسه مطلق با 99/50 درصد در کنار آقای عباسی نسب با 01/0 درصد، سهام داران این شرکت به شمار می روند.

در عرضه دیگری سازمان خصوصی سازی، 40 درصد از سهام شرکت کارتک سیستم، را به ارزش پایه هر سهم 1087 ریال به صورت مزایده واگذار می کند. ارزش کل پایه سهام قابل واگذاری 27 میلیارد و 914 میلیون و 160 هزار ریال اعلام شده است. سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با 40 درصد و شرکت پیستال ریسینگ اینت با 20 درصد مالکان اصلی این شرکت هستند.

در عین حال، تعداد 25 میلیون و 900 هزار سهم شرکت گل نقش توس به ارزش کل پایه 35 میلیارد و 198 میلیون و 100 هزار ریال(‌ارزش پایه هر سهم معادل 1359 ریال است) واگذار می شود. سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با 35 درصد و چینی مقصود با 50 درصد سهام داران عمده این شرکت هستند.

همچنین 400 هزار سهم معادل 33/33 درصد از سهام طراحی مهندسی و ساخت تجهیزات و ابزارآلات سایپا به صورت نقد و اقساط از طریق مزایده واگذار می شود. در حال حاضر سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با 33/33 درصد و شرکت ایرانی تولید اتومبیل سایپا با 67/66 درصد دو مالک این شرکت به شمار می روند.واگذاری 40 درصد از سهام توسعه نفت و گاز آریا هم از دیگر مزایده های سازمان خصوصی سازی به شمار می رود.
 
ارزش پایه هر سهم 5764 ریال و ارزش کل پایه سهام قابل واگذاری یک میلیارد و 152 میلیون و 800 هزار ریال تعیین شده است. سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با 40 درصد و سرمایه گذاری تامین اجتماعی با 35 درصد در کنار سرمایه گذاری رنا که 25 درصد سهام را در اختیار دارد، مالکان این شرکت به شمار می روند.

به علاوه، سازمان خصوصی سازی 40 درصد از سهام میلاد گستر دامغان پارسیان را به ارزش پایه هر سهم 1001 ریال به صورت مزایده واگذار می کند. ارزش کل پایه سهام قابل واگذاری این شرکت 20 میلیارد و 20 میلیون ریال در نظر گرفته شده است که به صورت نقد عرضه می شود. سازمان گسترش و نوسازی صنایع ایران با 40 درصد و مجتمع کشت و صنعت میلاد خراسان با 50 درصد سهام داران عمده این شرکت هستند.

پاکت های شرکت در مزایده این شرکت ها روز دوشنبه هشتم شهریور ماه در محل سازمان خصوصی سازی بازگشایی می شود.
 
در عین حال، سازمان خصوصی‌سازی در نظر دارد تا روز 13 شهریور ماه 70 ‌درصد از سهام پتروشیمی بیستون را به ارزش پایه 495میلیارد و 250میلیون ریال به صورت نقد و اقساط واگذار کند.

همچنین روز 14 شهریور ماه نیز 100‌درصد از سهام بهره‌برداری و صنایع چوب فریم به ارزش کل پایه 163 ‌میلیارد و 523 میلیون ریال به صورت نقد و اقساط  در فرابورس عرضه می شود.

کل سهام شرکت نکاچوب هم در روز 15 شهریورماه در فرابورس عرضه می شود؛ ارزش کل پایه این تعداد از سهام 310 ‌میلیارد و 522 میلیون و 383 هزار ریال در نظر گرفته شده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: