تامین 96 درصد منابع تامین اجتماعی از وصول حق بیمهپول‌نیوز - اولین جلسه شورای هماهنگی تامین اجتماعی کرمان با حضور مشاور عالی مدیر عامل در امور اقتصادی و مدیر کل برنامه ریزی اقتصادی و اجتماعی سازمان تامین اجتماعی و مدیران کل ودرمان تامین اجتماعی این استان برگزار شد.

مشاور عالی مدیر عامل سازمان تامین اجتماعی در امور اقتصادی با اشاره به اینکه هیچ بنگاه و سازمانی بدون منابع مالی مناسب قادر نیست امر تو سعه ای را پیش ببرد، افزود: سازمان تامین اجتماعی ٩۶درصد منابع خود از محل دریافت حق بیمه تامین می کند .
 
مهندس ولی الله افخمی راد با اشاره به بازدید از شعب تامین اجتماعی بم و سیرجان  ضریب پوشش بیمه ای در این شهرستان ها را نسبت به نرم کشوری مثبت ارزیابی و افزود: این نشان از توسعه و پیشرفت اقتصادی در این مناطق است.

وی ضمن اشاره به اهمیت وصول مطالبات سازمان تامین اجتماعی، تعامل با فعالان اقتصادی در جهت رونق کسب و کار را در شرایط اقتصادی امروز ضروری دانست.
 
مدیر کل دفتر برنامه ریزی اقتصادی و اجتماعی تامین اجتماعی، از این سازمان به عنوان یک دولت کوچک یاد کرد و افزود: از همراهی و مساعدت مدیریت استان در خصوص رونق کسب و کار در استان تقدیر و تشکر می کنیم.
 
دکتر حسین امیری گنجه گفت: هدف از تشکیل شورای هماهنگی استانها، فعال کردن مولفه های اقتصادی در استانهاست.
 
مدیر کل تامین اجتماعی کرمان در این جلسه ضمن اشاره به اینکه کرمان به عنوان بزرگترین استان کشور که ١١ درصد از خاک کشور را در بر گرفته، گفت: سازمان تامین اجتماعی در این استان با ٢۶ شعبه اصلی، ١۴ شعبه اقماری و ٨ کارگزاری فعال در حال خدمت رسانی به مخاطبین است.

علی حسینی افزود: مجوز ۵ کارگزاری دیگر تامین اجتماعی در استان کرمان نیز اخذ شده است و امیدواریم تا پایان سال فعالیت خود را آغاز کنند.

وی از رشد ٢ درصدی بیمه شدگان تامین اجتماعی کرمان در یک سال گذشته خبر داد و بیان داشت : با توجه به حفظ اشتغال پایدار در این استان، نسبت مقرری بگیران بیمه بیکاری نسبت به کل بیمه شدگان در مقایسه با نرم کشوری پایین تر است.

مدیر کل تامین اجتماعی استان کرمان همچنین با اشاره به ٣٠٠ هزار بیمه شده اصلی اجباری که در ۴٣ هزار کارگاه فعال مشغول فعالیت هستند، تعداد بیمه شدگان خاص با عناوین مختلف از جمله کارگران ساختمانی، توافقی، قالیبافان و … را ١۴۵ هزار نفر عنوان کرد که از خدمات سازمان استفاده می کنند.

حسینی ۴ شاخص مدیریت عالی سازمان تامین اجتماعی  را برنامه محوری، قانون مداری، پاسخگویی و پاکدستی عنوان کرد و افزود: باید اطلاعات لازم را به مخاطبین منتقل و در جهت آگاهی کارفرمایان نسبت به قوانین و مقررات سازمان تلاش کنیم .
وی تاکید کرد: استان کرمان مستعد سرمایه گذاری است و امیدواریم که سهم استان از محل سرمایه گذاری ها محفوظ بماند .

حسینی با اشاره به تعاملات صورت گرفته با کارفرمایان به رشد ۴ درصدی وصولی تامین اجتماعی استان کرمان نسبت به بودجه مصوب تصریح کرد: امیدواریم سازمان تامین اجتماعی از محل های سود آوری ها ،در تجهیز منابع خصوصا بخش بیمه ای در انجام تعهدات بلند مدت موفق باشد.
 
مدیر درمان تامین اجتماعی استان کرمان نیز در این جلسه وجود مراکز درمانی ملکی سازمان تامین اجتماعی را دارای اهمیت اجتماعی دانست و افزود: خدمات این مراکز با رویکرد حمایت از بیمه شدگان عرضه می شود.
 
دکتر امین فخر گفت: خدمات درمانی تامین اجتماعی در استان کرمان از طریق بیمارستان پیامبر اعظم(ص) کرمان، امام علی (ع) زرند و دکتر غرضی سیرجان و ١٣ درمانگاه به بیمه شدگان و مراجعین ارائه می شود.
 
وی افزود: در مراکز ملکی سالیانه ۵ / ۴ میلیون نفر خدمات سرپایی و ۵٧ هزار نفر خدمات بستری دریافت می کنند و از طریق دفتر اسناد پزشکی استان و عقد قرار داد با بیش از ١۴٠٠ موسسه تشخیص و درمانی در سال برای ۵ / ٨ میلیون نفر بیمه شده خدمات سرپایی خریداری و یکصد هزار نفر هم در این مراکز بستری می شوند.
 
دکتر فخر  تصریح کرد: در سال گذشته بالغ بر ۵٠٠ میلیارد تومان صرف هزینه های درمانی بیمه شدگان تامین اجتماعی در استان کرمان شده است.
 
مدیر درمان تامین اجتماعی استان کرمان همچنین به طرح های توسعه ای این مدیریت اشاره کرد و گفت: عملیات ساخت و ساز درمانگاه تامین اجتماعی راور ادامه دارد و در دهه مبارک فجر ، بخش جراحی قلب باز بیمارستان پیامبر اعظم(ص) کرمان افتتاح ومراسم کلنگ زنی بنای جدید پلی کلینیک رفسنجان، بهره برداری از طرح ارتقاء هتلینگ وبخش فلوروسکوپی و نیز آغاز طرح توسعه بخش اورژانس بیمارستان دکتر غرضی سیرجان برگزار می شود.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: