کد خبر: ۲۵۸۳۹
۱۳ مرداد ۱۳۸۹ - ۰۸:۴۱
0
وي ادامه داد: البته توليد در كشور تنها زماني مي‌تواند منجر به صادرات شود كه مطابق با استانداردهاي بين‌المللي توأم با مديريت هدفمند محقق و اجرايي شود چرا كه يكي از الزامات ورود به بازارهاي رقابتي در تمامي عرصه‌هاي توليدي، نياز به اتخاذ سياست‌هاي منتهي به مشتري‌مداري است.
رئيس كميسيون اقتصادي مجلس گفت: الزام و ارتقاء سطح كيفي فعاليت‌هاي نمايشگاهي مطابق استانداردهاي جهاني ما را مكلف مي‌كند با توجه به توانمندي اتاق‌هاي تعاون و بازرگاني زمينه‌هاي واگذاري نمايشگاه در قالب پيمان مديريتي را به اتاق‌هاي تعاون و بازرگاني فراهم كنيم.

ارسلان فتحي‌پور در گفت‌وگو با خبرنگار فارس ضمن تأكيد بر توانمندي صنعت‌گران داخلي در ارائه خدمات فني - مهندسي قابل رقابت با ديگر كشورها اظهار داشت: رويكرد مجلس در مسير برنامه پنجم و اهداف كلان كشور در چشم‌انداز 20 ساله حمايت از توليد داخل و صنعتگران ميهني است.

وي ادامه داد: البته توليد در كشور تنها زماني مي‌تواند منجر به صادرات شود كه مطابق با استانداردهاي بين‌المللي توأم با مديريت هدفمند محقق و اجرايي شود چرا كه يكي از الزامات ورود به بازارهاي رقابتي در تمامي عرصه‌هاي توليدي، نياز به اتخاذ سياست‌هاي منتهي به مشتري‌مداري است.

وي افزود: در بدو افتتاح و شروع به كار دهمين نمايشگاه بين‌المللي صنعت ساختمان شاهد حضور و استقبال گسترده مردم علاقمند به صنعت هستيم كه تضمين اين علاقمندي با حضور 400 شركت خارجي و هزار شركت ايراني در نمايشگاه مبين توانمندي صنعت‌گران فعال در صنعت ساختمان و شكست تحريم‌هاي اعمالي عليه ايران هستيم.

رئيس كميسيون اقتصادي مجلس تصريح كرد: در راستاي اجراي صحيح تدابير لحاظ شده در قالب سياست‌هاي كلي اصل 44 قانون اساسي تأكيد مجلس بر واگذاري امور اجرايي در كشور و مديريت منابع واگذار شده به بخش‌هاي غيردولتي اعم از بخش تعاون و خصوصي است. البته دو بخش مذبور در مسير تعالي حمايت مجلس و ديگر سياستگذاران كشوري را در پي خواهند داشت.

وي خاطرنشان كرد: در حالي شاهد درخواست مشاركت شركت‌هاي ساختماني انگليس، آمريكا و آلمان در پروژه‌هاي مسكن مهر هستيم كه طي چند مدت گذشته و چند ماهه اخير سياستمداران كشورهاي غربي سعي كردند با تحريم‌ها عليه ايران زمينه‌هاي انزواي اين كشور را سبب شوند كه خوشبختانه تعامل ايرانيان با تجار و صنعتگران سراسر جهان حكايت از شكست تمامي تدابير تحريمي اتخاذ شده عليه ايران دارد.

وي در خصوص امكان واگذاري نمايشگاه بين‌المللي تهران به اتاق‌هاي تعاون در قالب پيمان مديريتي گفت: با توجه به اينكه برگزاري نمايشگاه بين‌المللي صنعت ساختمان به مديريت اتاق تعاون را مي‌توان نقطه عطف توانمندي‌هاي اين اتاق و اتاق بازرگاني دانست معتقدم اتاق‌هاي مذبور در جهت جذب نمايشگاه بين‌المللي تهران و اداره امور آن بايد در اولويت متقاضيان و مورد حمايت دستگاه‌هاي ذيربط قرار گيرند.

وي با اشاره به اينكه تأكيد كميسيون اقتصادي مبتني بر واگذاري نمايشگاه بين‌المللي تهران به اتاق تعاون و بازرگاني است خاطرنشان كرد: واگذاري نمايشگاه بين‌المللي تهران در قالب پيمان مديريتي به اتاق‌هاي مذبور زمينه‌ساز ارتقاي كيفي فعاليت‌هاي نمايشگاهي با رويكرد تخصصي است.

وي در خصوص چگونگي رفع چالش‌ها و مشكلات قانوني پيش روي صنعتگران ساختماني جهت حضور و صادرات خدمات به كشورهاي در حال راه‌سازي از جمله افغانستان اظهار داشت: تاكنون گزارشي مبني بر بروز مشكلات قانوني پيش روي صنعتگران ايراني كه موجب مشاركت در پروژه‌هاي فرا مرزي دريافت نكرده‌ايم اما در صورت دريافت چنين گزارشي مجلس آمادگي دارد ضمن بررسي راهكارهاي بهينه براي حضور آنها در كشورهاي در حال بازسازي و ديگر كشورهاست حمايت‌هاي لازم از آن‌ها را در دستور كار خود قرار دهد.

وي ضمن تأكيد بر توانمندي صنعت‌گران ساختماني در ارائه خدمات بهينه با هدف كاهش مصرف انرژي در كشور در اين صنعت تصريح كرد: معتقدم اجرايي شدن قانون هدفمند كردن يارانه‌ها زمينه‌ساز كاهش مصرف بي‌رويه انرژي و افزايش بهره‌وري از منابع ملي خواهد شد كه البته رعايت مبحث 19 در ساخت ساختمان‌ها و احداث بناها و نيز تحقق قانون بهينه‌سازي مصرف در كشور با رويكرد صنعتي سازي ساختمان‌ها از جمله الزامات مورد نياز در جهت تحقق اهداف تعريف شده در اين مسير است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: