کد خبر: ۲۵۷۰۹۳
۱۴ دی ۱۳۹۶ - ۱۱:۴۴
0
پول‌نیوز -زندگی روزانه در اسپانیا به آرامی جریان دارد و تا دیروقت ادامه می‌یابد. بسیاری از مسافران ممکن است از ساعات محدود باز بودن فروشگاه‌ها و ریتم به ظاهر کند زندگی در این کشور، ناامید و دل‌زده شوند. اما این بخشی از سبک زندگی کشوری است که خواب بعدازظهر در یکی از شهرهای آن اجباری است!اسپانیا کشوری زیبا، جالب و پویا است. مادرید و بارسلونا، شهرهایی شلوغ و پر‌هیاهو هستند.

راهنمای سفر به اسپانیا (+عکس)

برای دیدن سبک زندگی و معماری موروها (Moors) یا همان مسلمانان اسپانیا، می‌توانید به شهر گرانادا (Granada) سفر کنید. بازدید از سرزمین زیبای باسک (Basque) در شمال اسپانیا خالی از لطف نیست.

راهنمای سفر به اسپانیا (+عکس)

والنسیا، بندری زیبا است که جشنواره‌ی گوجه‌فرنگی آن در ماه آگوست تعداد بیشماری گردشگر را از سراسر دنیا به شهر Buñol فرامی‌خواند. گردشی کوتاه در جزایر قناری یا ایبیزا (Ibiza) سفر فراموش‌نشدنی شما را تکمیل خواهد کرد. فهرست دیدنی‌های اسپانیا تمامی ندارد. اسپانیا کشوری دوست‌داشتنی و متنوع است که البته سفر به آن نسبت به سایر کشورهای اروپایی، هزینه‌های کمتری را به شما تحمیل می‌کند.

راهنمای سفر به اسپانیا (+عکس)

هزینه‌های معمول در سفر به اسپانیا
هزینه‌های اقامت

هزینه‌ی اقامت در اسپانیا نسبت به سایر کشورهای اروپای غربی، پایین‌تر است. هزینه‌ی اقامت در هاستل‌ها از شبی ۱۵ یورو (۶۶,۹۶۴ تومان) شروع می‌شود و در شهرهای بزرگ مثل بارسلونا و مادرید به ۳۰ یورو (۱۳۳,۹۲۹ تومان) نیز می‌رسد. کرایه‌ی اتاق‌های خصوصی در هاستل‌ها با یک تخت دونفره، شبی ۴۰ یورو (۱۷۸,۵۷۱ تومان) هزینه دارد. هزینه‌ی هتل‌های ارزان‌قیمت نیز از همین مقدار شروع می‌شود و بالا می‌رود. در شهرهای کوچک‌تر می‌توانید امکانات اقامتی ارزان‌تری نیز پیدا کنید.

هزینه‌ی خورد و خوراک

با پرداخت ۳ تا ۷ یورو (۱۳,۳۹۳ تا ۳۱,۲۵۰ تومان) می‌توانید ساندویچ و تاپاس (tapas) ارزان‌قیمت سفارش دهید. تاپاس نوعی پیش‌غذای اسپانیایی و در واقع یک خوراک حاضری محسوب می‌شود. یک وعده غذا در یک رستوران خوب در حدود ۱۰ تا ۱۳ یورو (۴۴,۶۴۳ تا ۵۸,۰۳۶ تومان) هزینه دارد. اگر دوست دارید پائیا (paella) که یک غذای سنتی اسپانیایی است به همراه نوشیدنی و پیش‌غذا میل کنید، باید برای هر وعده در حدود ۲۲ یورو (۹۸,۲۱۴ تومان) هزینه کنید.

 اسپانیا رستوران‌های گران و مجلل زیادی دارد که صرف یک وعده غذا به اضافه‌ی نوشیدنی در یکی از آنها در حدود ۲۷ یورو (۱۲۰,۵۳۶ تومان) هزینه خواهدداشت. فست‌فودها از جمله مک دونالد و Maoz، شش یورو (۲۶,۷۸۶ تومان) قیمت دارند. هزینه‌ی تهیه‌ی خورد و خوراک یک هفته از فروشگاه در حدود ۳۰ یورو (۱۳۳,۹۲۹ تومان) می‌شود و چندان پر‌هزینه نیست به خصوص اگر از بازارچه‌های محلی و شلوغی که در سراسر این کشور وجود دارند، مواد غذایی خود را تهیه کنید.

هزینه‌های حمل‌و‌نقل

هر سفر با مترو یا اتوبوس در حدود ۱ تا ۳ یورو (۴,۴۶۴ تا ۱۳,۳۹۳ تومان) هزینه دارد. استفاده از سیستم حمل‌و‌نقل ریلی اسپانیا (Renfe) ممکن است کمی گران باشد. قطارهای پر‌سرعت بسته به مسافتی که طی می‌کنید و میزان شلوغی و خلوتی مسیر، بین ۵۰ تا ۱۴۰ یورو (۲۲۳,۲۱۴ تا۶۲۵,۰۰۰ تومان) هزینه دارند. قطارهای منطقه‌ای کم‌سرعت، به ازای هر مسیر در حدود ۱۵ تا ۴۵ یورو (۶۶,۹۶۴ تا ۲۰۰,۸۹۳ تومان) قیمت دارند. بهترین انتخاب برای سفرهای درون‌شهری ارزان، استفاده از اتوبوس‌های شبانه است که جا‌به‌جایی با آنها ۱۸ یورو (۸۰,۳۵۷ تومان) تمام می‌شود.

هزینه‌ی بازدید از اماکن گردشگری و فعالیت‌های تفریحی

موزه‌ها و سایر جاذبه‌های گردشگری در اسپانیا بین ۲ تا ۱۴ یورو (۸,۹۲۹ تا ۶۲,۵۰۰ تومان) هزینه دارند. غواصی در جزیره‌ها، ۴۵ یورو (۲۰۰,۸۹۳ تومان) برایتان تمام می‌شود.

نکته‌هایی برای صرفه‌جویی در هزینه‌ها
از منوی روزانه‌ی رستوران‌ها استفاده کنید


بیشتر رستوران‌ها منوی روزانه‌ی ارزان‌قیمت در وعده‌ی ناهار پیشنهاد می‌کنند که در حدود ۷ تا ۹ یورو (۳۱,۲۵۰ تا ۴۰,۱۷۹ تومان) قیمت دارد. استفاده از این منوهای روزانه، راه خوبی برای کاهش هزینه‌ها و چشیدن طعم لذیذ غذاهای محلی اسپانیا است. سعی کنید تا جایی که ممکن است، بیرون شام نخورید. این کار هزینه‌های سنگینی را به شما تحمیل می‌کند.

از اتوبوس استفاده کنید


گرچه سیستم حمل‌و‌نقل ریلی سریع است اما برایتان گران تمام می‌شود. اگر زمان کافی دارید و مایلید در هزینه‌های خود صرفه‌جویی کنید، از اتوبوس استفاده کنید.

استفاده از کارت‌های هوشمند city pass

بسیاری از مسافران از این کارت‌ها استفاده نمی‌کنند اما اگر شما قصد دارید تا به همه‌ی جاذبه‌های گردشگری سر بزنید و از آنها دیدن کنید، استفاده از این کارت‌های هوشمند، هزینه‌های بازدید از اماکن دیدنی و ورودی آنها را ۲۰ درصد کاهش می‌دهد. به این ترتیب، در انتخاب وسیله‌ی حمل‌و‌نقل خود، آزادی عمل بیشتری خواهید داشت. پس اگر از علاقه‌مندان به جاذبه‌های گردشگری نظیر موزه‌ها و آثار تاریخی هستید، حتما از این کارت‌ها استفاده کنید.

جاذبه‌های گردشگری و دیدنی‌های اسپانیا
شهر مادرید را بگردید


 پایتخت اسپانیا، به موزه‌ها، غذای محلی و لذیذ تاپاس و شب‌زنده‌داری‌هایش شهرت دارد. در سفر به مادرید، بازدید از موزه‌ی Prado، یکی از بزرگ‌ترین موزه‌های جهان را به هیچ عنوان از دست ندهید.

 از دیدن شهر زیبای بارسلونا لذت ببرید

مثل مادرید، این شهر زیبا نیز به زندگی شبانه و خیابان‌های قدیمی و شگفت‌انگیزش شهرت دارد. بارسلونا، تاریخی غنی را در دل خود جای داده است. در سفر به این شهر باید مانند اهالی آن تا ده صبح بخوابید و نیمه‌شب، شام بخورید. در بارسلونا می‌توانید از یکی از بهترین موزه های تاریخ اروپا دیدن کنید. بدون شک از سفر به این شهر پرهیاهو لذت خواهید برد.

در تاریخ پر ‌فراز‌و‌نشیب گرانادا گشتی بزنید

این شهر قدیمی که زمانی محل اقامت موروها یا همان مسلمانان اسپانیا بوده، بسیار دیدنی و زیبا است. گشت‌و‌گذار در خیابان‌های قدیمی مرکز شهر و بازدید از کاخ الحمرا که یکی از مشهورترین بناهای اسلامی جهان است، خالی از لطف نخواهد بود. سفر به جنوب اسپانیا بدون دیدن این منطقه کامل نخواهد شد.

در Costa Del Sol یا ساحل آفتاب قدم بزنید

سری به این ساحل زیبا بزنید و از آرامش آن لذت ببرید. این ساحل که با نام "ساحل آفتاب" نیز شناخته می‌شود، در جنوب اسپانیا واقع شده است و به داشتن چشم‌اندازهای زیبا و شب‌های پرهیاهو و پر از توریست شهرت دارد. بهترین نقطه‌ی این منطقه، شهر مالاگا است.

گشتی در شهر تاریخی سویا (Sevilla) بزنید

سویا شهری فو‌ق‌العاده زیبا با کلیساها، کاخ‌ها و بناهای تاریخی باشکوه و متعدد است. مراکز خرید بیشماری نیز در این شهر وجود دارند. یکی از جالب‌توجه‌ترین بخش‌های این شهر محله‌ی یهودی‌ها است. سویا یک شهر دانشگاهی بزرگ محسوب می‌شود.

از جزایر اطراف دیدن کنید

برخی از زیباترین جزایر اروپا در اسپانیا واقع شده اند؛ از جزیره‌ی ایبیزا (Ibiza) گرفته تا جزایر قناری. البته این نکته را نیز فراموش نکنید که در ماه‌های جولای و آگوست، این جزایر، بسیار شلوغ و البته گران هستند.
منبع:کجارو
برچسب ها: کجارو ، گردشگری ، پول نیوز
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: