پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

ونزوئلا حداقل‌دستمزد را تا 40 درصد افزایش می‌دهدپول‌نیوز - رییس جمهور ونزوئلا در آخرین سال ریاست جمهوری خود قرار است دستمزد کارگران را تا ۴۰ درصد افزایش دهد تا آنها را در مقابل کارزار اقتصادی حفاظت کند.

به نقل از بی بی سی انگلیسی، دولت ونزوئلا قصد دارد در سال جدید میلادی حداقل دستمزد را تا ۴۰ درصدافزایش دهد.

«نیکولاس مادورو» رییس جمهور ونزوئلا افزایش دستمزدها را در آخرین سال ریاست جمهوری خود اعلام کرد و گفت: این اقدام می تواند از کارگران در مقابل جنگ اقتصادی که توسط آمریکا به راه افتاده است، حفاظت کند. رییس جمهور ونزوئلا گفت: ایالات متحده به پول این کشور حمله کرده و در صنعت نفت ونزوئلا اقدامات خرابکارانه ای  انجام داده است.

وی در تلویزیون دولتی ونزوئلا از افزایش دستمزدها بعنوان یک خبر خوب یاد کرد و گفت: اما نگرانی هایی در این باره وجود دارد که افزایش دستمزدها می تواند نرخ تورم را در این کشور سریع تر افزایش دهد. حزب مخالف دولت اعلام کرد که در سال ۲۰۱۷ میلادی قیمت ها تقریبا تا ۱۴۰۰ درصد افزایش پیدا کرد.

 در حال حاضر ونزوئلا از بحران اقتصادی که در آن کمبود مواد غذایی و دارویی بسیار رایج است، رنج می برد. اقتصاد ونزوئلا به دنبال کاهش چشمگیر درآمد نفتی این کشور و سقوط ارزش بولیوار (واحد پول ونزوئلا) آسیب دیده است.

منبع: مهر
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: