پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۵۵۶۴۴
۰۳ دی ۱۳۹۶ - ۱۴:۴۶
0
ارزش صادرات فرش دستباف ایران در هشت ماه ابتدایی امسال بيش از ٢٦٩ میلیون دلار بوده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال افزون بر ٣١ درصد افزایش داشته است.
در پی انتشار گفت و گوی پول نیوز با سید مهدی هاشمی مصطفوی، ارزیاب و کارشناس فرش آستان قدس رضوی که طی آن اظهار داشته بود صادرات فرش به صفر رسیده است، مرکز ملی فرش ایران، با ارسال نامه ای به پول نیوز، در این باره توضیحاتی را ارائه داد که عیناً منتشر می شود:پاسخ مرکز ملی فرش ایران: صادرات فرش نه تنها متوقف نشده، بلکه افزایش هم داشته است

صادرات فرش دستباف روند افزايشى را تجربه مى كند

بازگشت به مطلب منتشره در پایگاه خبری پول نیوز مورخ 2دیماه 1396 تحت عنوان «صادرات فرش متوقف شده است » مرکز ملی فرش ایران ضروری می داند به آگاهی برساند بر خلاف اظهارات مطرح شده از سوی سید مهدی هاشمی مصطفوی، ارزیاب و کارشناس فرش آستان قدس رضوی در مصاحبه با آن رسانه صادرات فرش دستباف در هشت ماه امسال روند افزایشی را تجربه کرده است به طوری که ارزش صادرات فرش دستباف ایران در هشت ماه ابتدایی امسال بيش از ٢٦٩ میلیون دلار بوده که در مقایسه با مدت مشابه پارسال افزون بر ٣١ درصد افزایش داشته است.

 این افزایش ارزش فرش های صادراتی در سال گذشته نيز مشهود بود به طوري كه در پايان سال ٩٥ بيش از ٣٥٩ ميليون دلار فرش دستباف از ايران به حدود ٨٠ كشور صادر شد كه نسبت به سال قبل از آن ٢٣ درصد رشد داشت.

شايان ذكر است بخشى از اين روند افزايشى صادرات متاثر از برجام بوده است چرا كه موجب شده است صادرات فرش ايران به آمريكا پس از چند سال وقفه از سر گرفته شود.

مركز ملى فرش ايران نيز كوشيده است از يك سو در تعامل با سازمان توسعه تجارت ايران و با وضع تعرفه بالا براى ورود فرش دستباف به داخل كشور، مانع از واردات اين محصول شود و از ديگر سو با بهره گيرى از انواع ابزارهاى توسعه بازار از جمله برگزارى نمايشگاه هاى برون مرزى، اعزام و پذيرش هياتهاى تجارى، تبليغات و... تسهيل كننده و رونق دهنده صادرات فرش دستباف كشورمان باشد.

 اکبر بهرامی
مدیر روابط عمومی
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
سایت خبرگزاری فارس توسط آمریکا مسدود شد
پول نیوز- دامنه farsnews.com متعلق به خبرگزاری فارس ساعتی پیش با دستور وزارت خزانه‌داری آمریکا مسدود شد.