پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۵۵۰۲۹
۲۸ آذر ۱۳۹۶ - ۱۹:۳۷
0
پول‌نیوز - مدیرکل پیش‌بینی سازمان هواشناسی با اشاره به تداوم غبار و انباشت آلاینده‌ها در کلانشهرهای صنعتی تا روز پنجشنبه گفت: غبار و آلاینده‌ها تا روز پنجشنبه در شهرهای تهران، کرج، اراک و اصفهان باقی می‌ماند اما از روز پنجشنبه روند کاهش غبار را شاهد خواهیم بود.

احد وظیفه درباره وضعیت جوی سه روز آینده کشور اظهار کرد: طی 24 ساعت آتی جوی پایدار به همراه سکون نسبی هوا در غالب نقاط کشور و به‌ویژه کلانشهرها وجود دارد.

وی ادامه داد: تا صبح روز پنجشنبه نیز هوای شهرهای صنعتی و پر جمعیت همانند تهران، کرج، اراک و اصفهان غبار آلوده خواهد بود و کیفیت هوا همچنان پایین پیش‌بینی می‌شود.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: کیفیت هوای شهرهای تبریز و ارومیه نیز تا پایان وقت امشب آلوده خواهد بود و رفته رفته وضعیت بهتری را شاهد خواهیم بود.

به گفته وظیفه، امروز فقط در نیمه جنوبی سیستان و بلوچستان و سواحل دریای عمان رشد ابر و رگبار پراکنده باران به همراه وزش باد موقتی پدید می‌آید.

وی ادامه داد: در اواخر وقت روز چهارشنبه و پنجشنبه شاهد گذر موج بارشی از مناطق شمال غرب کشور خواهیم بود که این موج باعث افزایش ابر و بارشهای پراکنده باران در برخی نقاط غربی و سپس دامنه‌هی البرز مرکزی و سواحل غربی خزر خواهد شد.

مدیرکل پیش‌بینی و هشدار سازمان هواشناسی کشور تصریح کرد: با گذر این موج بارشی از کشور که دستاور آن باد موقتی و باران پراکنده است، انتظار داریم تا کاهش تدریجی انباشت آلاینده‌ها و غبار در شهرهای صنعتی و به‌ویژه تهران، کرج و اراک در روز پنجشنبه و جمعه انجام بگیرد.

وظیفه، شهرکرد با 11 درجه زیر صفر را سردترین و بندرعباس با 26 درجه بالای صفر را گرمترین نقطه کشور دانست و گفت: دمای هوای تهران نیز امروز در گرمترین لحظات به 15 درجه بالای صفر رسید.
منبع: تسنیم
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار