کد خبر: ۲۵۴۳۶
۰۶ مرداد ۱۳۸۹ - ۱۰:۱۸
0
هیئت وزیران با توجه به نظر رئیس مجلس شورای اسلامی (موضوع نامه مورخ 10/3/89) اساسنامه بانک توسعه تعاون را اصلاح کرد.
 واحد مرکزی خبر - بر اساس مصوبه دولت در خصوص اصلاح اساسنامه بانک توسعه تعاون، 10 تغییر در اساسنامه بانک توسعه تعاون صورت گرفت که پس از تایید شورای نگهبان، ابلاغ شد.

طبق این مصوبه، ماده 2 اصلاح اساسنامه بانک توسعه تعاون بدینگونه اصلاح شد: «بانک دارای شخصیت حقوقی و استقلال اداری و مالی است و به صورت شرکت دولتی در حمایت و اجرای برنامه های وزارت تعاون در تامین منابع سرمایه‌ای بخش تعاونی طبق مقررات این اساسنامه و قوانین پولی و بانکی کشور عمل نموده و مشمول نظارت بانک مرکزی است و در موارد پیش بینی نشده ، طبق قوانین و مقررات مربوط اداره می شود.»

همچنین بند 3 ماده 6 که درباره اهداف بانک توسعه تعاون است، بدینگونه اصلاح شد: «فراهم نمودن بستر مناسب برای توسعه مشارکت بخش تعاونی در فعالیت‌های اقتصادی.» در اساسنامه قبلی این بند، «فراهم نمودن بستر مناسب برای توسعه مشارکت بخش غیردولتی در فعالیتهای اقتصادی با اولویت بخش تعاونی» بود.

 بند (4) ماده (6) نیز که قبلا «حمایت مالی و اعتباری از انتقال فعالیتها و کاهش تصدیهای بخش دولتی اقتصاد به بخش غیردولتی با اولویت دادن به تعاونیها» بود به «حمایت مالی و اعتباری از انتقال فعالیت‌ها و کاهش تصدیهای بخش دولتی اقتصاد به بخش تعاونی» اصلاح شد.

در ماده (12) که درباره اختیارات و وظایف مجمع عمومی عادی بانک توسعه تعاون است، نیز اصلاحاتی صورت گرفت و بند 4 آن به «تصمیم گیری در خصوص آئین نامه های اعتباری، مالی، معاملاتی، اداری، استخدامی و سایر آئین نامه های موردنیاز بانک به پیشنهاد هیئت مدیره و تصویب آن در هیئت وزیران» تغییر یافت.

دربند (5) ماده (12) هم با اصلاح صورت گرفته، انتخاب اعضای هیئت مدیره و مدیرعامل بانک توسعه تعاون که طبق مصوبه پیشین بنا به پیشنهاد وزیر تعاون بود به «بنا به پیشنهاد رئیس مجمع» تغییر یافت.
بند 10 ماده 12 نیز بدین شرح اصلاح شد: «تعیین حقوق و مزایای مدیر عامل و اعضای هیئت مدیره و پاداش آنها و حق حضور اعضای غیر موظف هیئت مدیره بر اساس پیشنهاد رییس مجمع با رعایت مصوبات شورای حقوق و دستمزد و ماده (241) لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت و سایر قوانین و مقررات مربوط جهت تصمیم گیری در مراجع ذی صلاح قانونی»

بند 2 ماده 14 که درباره اختیارات و وظایف مجمع عمومی فوق العاده بانک است نیز اصلاح شد و به «افزایش سرمایه بانک» تغییر یافت.

در ماده 15 نیز عبارت وزیر تعاون به عبارت رئیس مجمع تغییر یافت و بر این اساس «هیئت مدیره بانک متشکل از پنج نفر می باشد و انتخاب هیئت مدیره و مدیرعامل توسط رئیس مجمع به مجمع عمومی پیشنهاد و پس از تصویب مجمع عمومی با حکم وی منصوب می گردند.»

بند 5 ماده 18 که درباره وظایف و اختیارات هیئت مدیره است، نیز اصلاح شد و به «بررسی طرح سازمانی، تشکیلات و شرح وظایف مشاغل بانک و تصویب آن در مراجع ذی صلاح قانونی» تغییر یافت.

بند 6 همین ماده هم به «تعیین سیاستهای اعتباری بانک با رعایت ماده 19 قانون عملیات بانکی بدون ربا (بهره ) مصوب 1362» تغییر یافت.

این اصلاحیه به موجب نامه شماره 38782/30/89 مورخ 3/4/1389 شورای نگهبان به تایید شورای یاد شده رسیده و در تاریخ 26/4/1389 توسط معاون اول رئیس‌جمهور ابلاغ شده است.
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: