پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

مقایسه حقوق پرداختی در کارگاه‌های مختلف به ما می‌گوید:
کد خبر: ۲۵۴۲۶۹
۲۲ آذر ۱۳۹۶ - ۱۸:۴۹
0
بیشترین مزد و حقوق پرداختی به ازای هرساعت در کارگاه‌های بازرگانی و خدمات درسال ١٣٩٣، متعلق به فعالیت های تولید فیلم سینایی ، ویدیویی و برنامه های تلویزیونی با هفت هزاروچهارصد تومان بوده است.
فعالیت‌های آموزشی در ایران کم ارزش استپول نیوز-امروز مرکز آمار ایران، بیشترین و کمترین مزد و حقوق پرداختی در سال 93 را اعلام کرد. بر این اساس، بیشترين مزد و حقوق پرداختی به ازای هرساعت، متعلق به فعالیت‌های تولید فیلم سینمایی، ویدیویی و برنامه‌های تلویزیونی با 7 هزاروچهارصد تومان بوده است و این در حالی است که کمترین مزد پرداختی برای هر ساعت کار در سال ١٣٩٣، متعلق به کارگاه های عمده فروشی با حق الزحمه 2 هزار  و  پنجاه تومان بوده است. البته اوضاع کارگاه‌های آموزشی هم چنگی به دل نمی‌زند.

براساس طرح جامع بازرگانی ١٣٩٣، به گزارش دفتر فرهنگی بازرگانی وخدمات مرکز آمار ایران، بیشترین مزد و حقوق پرداختی به ازای هرساعت در کارگاه‌های بازرگانی و خدمات درسال ١٣٩٣، متعلق به فعالیت های تولید فیلم سینایی ، ویدیویی و برنامه های تلویزیونی با هفت هزاروچهارصد تومان، بعد از آن، کارگاه های با فعالیت های جنبی خدمات مالی با 6 هزارو پانصد پنجاه وپنج تومان، کارگاه های معماری ومهندسی با 6 هزارویکصدو سی وسه تومان وفعالیت های انتشاراتی با 5 هزار و سی صدو سی وشش تومان بوده است.

این در حالی است که کمترین مزد پرداختی برای هر ساعت کار در سال ١٣٩٣، متعلق به کارگاه های عمده فروشی با 2 هزار پنجاه تومان و بعد از آن به کارگاه های مربوط به فعالیت های خلاق ، هنر وسرگرمی با 3 هزار و پانصد وسی وشش تومان و بعد هم کارگاه های ورزشی و سرگرمی تفریحی با 3 هزار و پانصدو هشت تومان است. گفتنی است پرداختی کارگاه های آموزشی ساعتی  3 هزار و هشتصد وپنجاه تومان بوده است.

گفتنی است با توجه به اینکه در ماه‌های پایانی سال 96 هستیم و حداقل دستمزد در سال 96، 930 هزار تومان اعلام شده شاید بد نباشد بدانید که در سال 93 که این آمارها را در خود جای داده، حداقل دستمزد، 608 هزار تومان بوده است.
با توجه به این افزایش 33 درصدی، شاید بتوان گفت که حداقل دستمزدها در حوزه‌های مختلف هم در کمترین حالت، 33 درصد افزایش را تجربه کرده است.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: