کد خبر: ۲۵۳۲۴
۰۳ مرداد ۱۳۸۹ - ۱۵:۵۳
0
دستگاه‌هاي اجرايي موظف شدند حداکثر تا پايان مرداد ماه سال ‌١٣٨٩ تا ‌٤٠ درصد پست‌ها و کارکنان خود را به خارج از تهران منتقل کنند.

به گزارش ايسنا وزيران عضو کميسيون کارگروه انتقال کارکنان دولت از تهران، معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رييس‌جمهور را موظف کردند با هماهنگي وزارت امور اقتصادي و دارايي و معاونت برنامه‌ريزي و نظارت راهبردي رييس‌جمهور متناسب با انتقال کارکنان، اعتبارات مربوط به حقوق و دستمزد کارکنان رسمي و پيماني را از اعتبارات دستگاه اجرايي استان تهران کسر و به اعتبارات دستگاه‌هاي اجراي استان‌هايي که افراد منتقل مي‌شوند، اضافه کند.

>>>> انتقال نيروهاي قراردادي و منع جذب نيروي جديد

همچنين، دستگاه‌هاي اجرايي موظف شدند تا پايان مرداد ماه سال ‌١٣٨٩ حتي‌الامکان نسبت به انتقال نيروهاي قراردادي با مأموريت‌ها و وظايف مربوط با هماهنگي معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رييس‌جمهور اقدام کرده و از جذب نيروي جديد خودداري نمايند.

>>>> انتقال کارکنان ساکن شهرهاي اطراف تهران

بر اساس مصوبه دولت، نيروهاي شاغل در دستگاه‌هاي اجرايي مستقر در تهران که در کرج و ساير شهرستان‌هاي استان تهران ساکن هستند، توسط دستگاه اجرايي با هماهنگي معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رييس‌جمهور به محل سکونت خود منتقل شوند.

>>>> خروج شرکت‌هاي دولتي تا پايان مرداد

طبق تصميم دولت، دستگاه‌هاي اجرايي موظفند شرکت‌هاي دولتي را برابر فهرست پيوست تصميم نامه مورخ ‌٢٢ /‌٢ /‌١٣٨٩(مصوبه مربوط به انتقال ‌١٦٣ شرکت و دستگاه از تهران) تا پايان مرداد ماه سال ‌١٣٨٩ از تهران منتقل کنند.

بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران نيز نسبت به انتقال حساب اين‌گونه شرکت‌ها اقدام کرده و دستگاه‌هاي اجرايي مسوول مجامع عمومي و وزارت امور اقتصادي و دارايي نيز نسبت به اصلاح اساسنامه‌هاي آن‌ها براي تغيير مرکز شرکت اقدام کنند.

دستگاه‌هاي اجرايي مسوول هدايت و نظارت بر نهاد‌هاي عمومي غيردولتي نيز موظف شدند نسبت به انتقال سازمان‌ها و شرکت‌هاي وابسته نظير شرکت‌هاي وابسته به صندوق‌هاي بازنشستگي و تامين اجتماعي تا پايان مرداد ماه سال ‌١٣٨٩ اقدام کنند.

>>>> منع استخدام جديد

بر اساس بخش ديگري از مصوبه دولت، هرگونه استخدام و ايجاد سازمان و پست‌هاي جديد در تهران ممنوع است.

دستگاه‌هاي اجرايي همچنين موظفند نسبت به انتقال موسسات پژوهشي و آموزشي از تهران اقدام کنند و بانک مرکزي جمهوري اسلامي ايران و وزارت امور اقتصادي و دارايي نيز نسبت به انتقال حساب اين موسسات به خارج از تهران اقدام کنند.

>>>> جواز انتقال بخشي از وزارتخانه‌ها به استان‌هاي همجوار

طبق مصوبه دولت، دستگاه‌هاي اجرايي مجازند نسبت به انتقال بخشي از وزارتخانه و ستاد مرکزي به اطراف تهران و استان‌هاي همجوار تهران مانند قزوين و سمنان اقدام کنند.

دستگاه‌هاي اجرايي موظفند نسبت به انتقال نيرو‌هاي داوطلب حداکثر تا پايان مرداد ماه سال ‌١٣٨٩ اقدام کنند.

وزارتخانه‌ها و موسسات مستقل موظفند براساس احکام فوق،‌ برنامه‌ انتقال را به تفصيل شامل تعداد پست‌هاي منتقل شده، نيروي انساني منتقل شده و ساختمان‌هاي تخليه شده تهيه و به معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رييس‌جمهور ظرف بيست روز اعلام کنند.

همچنين دستگاه‌هاي اجرايي مستقر در تهران موظفند نسبت به اجراي آيين‌نامه دور کاري با اولويت اقدام و نتيجه را به معاونت توسعه مديريت و سرمايه انساني رييس‌جمهور گزارش کنند.

کارگروه انتقال مسووليت نظارت و تسهيل اجراي اين تصميم‌نامه را بر عهده دارد.

اين مصوبه امروز ( ‌٣ مرداد ‌١٣٨٩)‌ توسط محمدرضا رحيمي معاون اول رييس‌جمهور ابلاغ شده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: