رئيس اتاق بازرگاني تهران در صبحانه كاري با وزير كشاورزي:
کد خبر: ۲۵۲۸۷
۰۳ مرداد ۱۳۸۹ - ۱۱:۳۷
0
رئيس اتاق بازرگاني و صنايع و معادن تهران گفت: اگر راندمان و بهره‌وري در كشاورزي رعايت نشود،بخش كشاورزي آسيب مي‌بيند و سير سرمايه‌گذاري كشاورزي كاهش مي‌يابد.
به گزارش فارس، آل اسحاق امروز در نشست خبري اتاق بازرگاني با وزير جهاد كشاورزي و معاونين وي در يك صبحانه كاري اظهار داشت: بخش كشاورزي مهمترين بخش اقتصادي كشور است. تأمين كننده 13.7 درصد توليد ناخالص داخلي يك پنجم اشتغال ، 23درصد ارزش صادرات غيرنفتي ، 82درصد غذاي مصرفي كشور، 90درصد نياز مواد اوليه صنايع تبديلي كشاورزي را به عهده دارد.

رئيس اتاق تعاون گفت: طبق آمار 97 درصد فعاليت كشاورزي به صورت خصوصي و در بخش غيردولتي است. بنابراين نيازمند توجه ويژه به اين بخش است.

آل اسحاق گفت: وزارت جهاد كشاورزي تنيدگي خاصي با بخش‌هاي زيربنايي، سرمايه گذاري و نهادهاي ديگر دارد. اين موضوع در سطح جهاني هم چالش عمده بين بخش كشاورزي، صنعت و خدمات است.

ال اسحاق افزود: استفاده از تكنولوژي سرمايه گذاري، آموزش و اشتغال مسائلي است كه اگر با يك نظام هماهنگ پيش نرود با چالش رو به رو نخواهيم بود،اما گاهي در داخل با اين نمودها رو به رو هستيم.

وي افزود: چالش بين وزارت بازرگاني و جهاد كشاورزي از قديم معمول بوده و حقيقت اين است كه اگر در بخش كشاورزي همدل نشويم با توجه به نوع ارتباط و ويژگي‌هاي خاص اين بخش اولين آسيب متوجه اين حوزه خواهد شد.

آل اسحاق گفت: راندمان و بهره‌وري در كشاورزي اگر رعايت نشود بخش كشاورزي آسيب مي‌بيند، اگر بهره‌وري كم باشد سير سرمايه‌گذاري در كشاورزي كاهش مي‌يابد.

آل اسحاق افزود: امروزه يكپارچه نبودن اراضي مشكل عمده در كشاورزي است كه راندمان در هكتار را پايين مي‌آورد و بحث تقسيم اراضي بين وراث به اين مشكل بيشتر دامن مي‌زند.

آل اسحاق گفت: هم اكنون ما با جهاني رو به رو هستيم كه افزايش عملكرد دارد و به سوي تكنولوژي سوق دارند مثلا اگر عملكرد هكتاري پرورش ماهي در كشور ما 3.5 تن در هكتار است در كشورهاي ديگر 18 و حتي تا 80 تن در هكتار است، بنابراين ما با چنين رقابتي در جهان مواجه هستيم.

وي افزود: البته اين افزايش عملكرد در بسياري از موارد بسته به اعتبارات و يا ظرفيت‌هاي خاصي نيست. بلكه اندكي كار كارشناسي و مديريت منابع، عملكرد را به شكل قابل توجهي بالا مي‌برد.

رئيس اتاق تعاون گفت: چون 97 درصد بخش كشاورزي غيردولتي است دولت بيشتر درگير امور حاكميتي است كه از جهتي كار را راحت‌تر مي‌كند اما از جهتي ديگر كار را براي مديران اين وزارتخانه سخت‌تر مي‌كند، بنابراين با يك عزم ملي و اصلاح ساختاري مي‌توان مشكلات را برطرف كرد.

وي افزود: كشاورزي ما در بخش حمل و نقل، آب، برق داراي مشكلاتي است مثلا 92 درصد آب توليدي كشور صرف كشاورزي مي‌شود. اگر وحدت و هماهنگي نداشته باشيم تعارض با صنعت و سرمايه‌گذاري به بخش كشاورزي لطمه وارد مي‌كند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: