پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

عضو سابق شواری عالی کار در گفت‌وگو با پول نیوز:
کد خبر: ۲۵۲۸۱۷
۱۱ آذر ۱۳۹۶ - ۱۱:۵۷
0
یک سوم دستمزد ماهانه کارگران به طور میانگین صرف بهداشت و سلامت و دو سوم باقی‌مانده هم صرف تامین مسکن آنها می‌شود. مراکز درمانی و تامین اجتماعی به راحتی در دست کارگران نیست.
یک نوبت ساده در بیمارستان میلاد گرفتن، مصیبت استپول نیوز- قصه غصه‌های کارگران تکراری شده است. فعالان کارگری بارها و بارها نسبت به پایین بودن درآمد این قشر جامعه هشدار دادند و کارشناسان بسیاری برای رفع این مشکل راهکار ارائه کرده‌اند.

حمید حاجی اسماعیلی عضو سابق شورای عالی کار به «پول نیوز» گفت: یک سوم دستمزد ماهانه کارگران به طور میانگین صرف بهداشت و سلامت و دو سوم باقی‌مانده هم صرف تامین مسکن آنها می‌شود.

او ادامه داد: مراکز درمانی و تامین اجتماعی به راحتی در دست کارگران نیست. شما حساب کنید، یک نوبت ساده در بیمارستان میلاد گرفتن، مصیبت است و کارگران همواره با این قسم مشکلات  دست و پنجه نرم می‌کنند.

این فعال بازار کار افزود: بیمه سلامت هم که قرار بود ناجی دهک‌های پایین جامعه باشد، امروز دچار بحران جدی و کمبود منابع شده است.

به گفته حاجی اسماعیلی هزینه‌های بهداشتی و درمانی و علی الخصوص دندانپزشکی آنقدر بالاست که کارگر از پس آن برنمی‌آید.

این کارشناس بازار کار تصریح کرد: با وجود توسعه مراکز درمانی دولتی، تناسب این مراکز هنوز در حد و اندازه جمعیت کشور نیست و در خوشبینانه‌ترین حالت می‌تواند نیمی از جمعیت ایران را پوشش دهد.
 به عقیده من، دولت باید سبد معیشتی و درمانی در اختیار نیروی ضعیف قرار دهد و برای این حوزه دل بسوزاند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

«غپینو» 432 درصد افزایش سرمایه می‌دهد

پول نیوز - پس از مدت ها بالاخره افزایش سرمایه «غپینو» از محل تجدید ارزیابی دارایی ها به تأیید حسابرس رسید و این شرکت نیز در صف تجدیدی‌ها قرار گرفت.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: