پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۵۱۶۹
۳۱ تير ۱۳۸۹ - ۱۵:۳۸
0
وی گفت: در اردیبهشت ماه سال جاری حدود 990هزار نفر سرپرست خانوار فرم اطلاعات اقتصادی خود را پر کرده اند.
مهر: مدیرکل دفتر هدفمند کردن یارانه های وزارت رفاه و تامین اجتماعی با یبان اینکه در کل کشور 18میلیون و 600هزار خانوار وجود دارد افزود: بعد از ثبت شماره حساب آذربایجان شرقی حدود 11میلیون و 800 هزار خانوار در کشور باقی خواهد ماند.

افشین کیانی عصر چهارشنبه در نشست مطبوعاتی ستاد استانی طرح هدفمند کردن یارانه های آذربایجان شرقی ادامه داد: استانهای باقی مانده شامل کرمان، یزد، زنجان، همدان، چهارمحال و بختیاری، خراسان رضوی بوده و سه استان تهران، قم و قزوین در آخر طرح ثبت نام خواهند شد.

کیانی تاکید کرد: دوم شهریور ماه جمع آوری اطلاعات تمامی استانها تمام خواهد شد و از پنجم تا پانزدهم شهریور فرصتی داده می شود به کسانی که اطلاع رسانی نشده و اطلاعات آنها باقی مانده است و در نهایت روز 15شهریور ماه کار وزارت رفاه اتمام خواهد یافت.

وی گفت: در اردیبهشت ماه سال جاری حدود 990هزار نفر سرپرست خانوار فرم اطلاعات اقتصادی خود را پر کرده اند.

افشین کیانی تصریح کرد: پس از بررسی این آمار مشخص شد 700هزار نفر حساب بانکی دارند و حدود 290هزار نفر نیاز به افتتاح حساب بانکی دارند.

وی تاکید کرد: براساس مصوبه قانون پرداخت یارانه های نقدی تنها باید توسط حساب بانکی صورت گیرد.

کیانی اظهار داشت: حدود یک میلیون خانوار در این استان وجود دارد که در طول یک هفته، روزانه حدود 130هزار نفر ثبت نام می کنند.

کیانی افزود: داشتن شماره حساب در یکی از بانکهای استان کافی است و نیازی به افتتاح حساب جدید وجود ندارد و این کار تنها موجب طولانی شدن صف بانکها و هدر رفتن وقت شبکه های بانکی کشور خواهد شد.

وی ادامه داد: شهروندان باید تنها در پی ورود هرچه سریعتر اطلاعات خود به سامانه هدفمندی یارانه ها باشند.

مدیر کل دفتر هدفمند کردن یارانه های وزارت رفاه و تامین اجتماعی تاکید کرد: در صورت دیرکرد ورود اطلاعات به سامانه و در ساعات نهایی زمان مقرر شبکه اینترنتی قدرت خدمات رسانی کافی را نخواهد داشت و بنابراین لازم است تمامی سرپرستان خانوار نسبت به ورود شماره حساب خود در اولین فرصت اقدام کنند.

کیانی با عنوان این مطلب که اطلاعات پایگاه وزارت رفاه روزانه با شبکه های بانکی کشور آپدیت می شود اظهار داشت: پس از افتتاح حساب توسط هر شهروند صبح روز بعد این حساب در پایگاه اطلاعات وزارت رفاه ثبت می شود.

وی با اشاره به اینکه فرمها بصورت استانی جمع آوری می شوند افزود: کد ملی افراد در دیتا بیس سازمان برای آذربایجان شرقی یادداشت می شود و تمام کسانی در این استان از هرکجای دنیا وارد سامانه شوند می توانند ثبت نام کنند، اما بعد از اتمام مدت مقرر شده دیتا بیس به علت اتمام مهلت قادر به پذیرش اطلاعات نخواهد بود.

کیانی تاکید کرد: هدف از هدفمندی یارانه ها تغییر نظام اقتصادی کشور نیست بلکه هدف رفاه اجتماعی تمامی اقشار جامعه است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
نظرسنجی
کم ریسک ترین بازار برای سرمایه گذاری کدام است؟
بازار سرمایه
بانک ها
ارز
طلا و سکه
مَسکن
خودرو
هیچکدام
پرطرفدار