پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۵۱۶۴
۳۱ تير ۱۳۸۹ - ۱۴:۳۷
0
معاون وزیر نیرو در امور برق و انرژی گفت : پیک مصرف برق هر سال در ماه های مرداد و شهریور بود ، اما امسال به علت گرمای هوا در خرداد ثبت شد .
 واحد مرکزی خبر، محمد بهزاد در نخستین نشست تخصصی مشاوران جوان وزارت نیرو با بیان اینکه پیک مصرف برق در خرداد 18 درصد بیشتر از زمان مشابه پارسال بود، افزود: خوشبختانه مصرف برق مدیریت شد و مشکل خاصی پیش نیامد.

وی با اشاره به گرمای شدید کره زمین گفت: افزایش دمای زمین بیش از یک درجه موجب شده است در کشورهای مختلف ، تشدید گرما احساس شود و پیک مصرف ناگهانی انرژی اتفاق بیفتد و به طور مثال در واشنگتن، نیویورک، مسکو و تورنتو، افزایش دما و افزایش مصرف انرژی مشکلاتی به وجود آورد.

بهزاد در ادامه با اشاره به اینکه نیروهای جوان ، متخصص و خوش فکر باید شناسایی شوند ، افزود : ارائه ایده های نو در خصوص چالش های صنعت برق و انرژی و شناسایی نیروهای جوان برای مدیریت آینده صنعت برق و انرژی از کارهای مهم است که باید تقویت شود.

وی به برنامه های حوزه مشاوران جوان وزارت نیرو اشاره کرد و گفت : این مجموعه برای کاهش تلفات شبکه و افزایش راندمان نیروگاه ها ، کارگروه های تخصصی راه اندازی کرده و آثار هدفمند کردن یارانه ها نیز در دست برسی است که از نیمه دوم امسال اجرا خواهد شد.

ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار