کد خبر: ۲۵۱۱۵
۳۱ تير ۱۳۸۹ - ۰۸:۲۵
0
مجتبي فخري: مشاوران املاک باسابقه درباره نحوه تشخیص قیمت واقعی از نرخ‌هاي غیرواقعی و کاذب تاکید مي‌کنند:
دنیای اقتصاد- بهترین راه، کسب اطلاع درباره قیمت یک واحد مشخص از چندین بنگاه مسکن است. از آنجا که در محله ها، معمولا تعداد زیادی بنگاه وجود دارد با پرسش از آنها مي‌توان حدود نرخ طبیعی واحدهای مسکونی را شناسایی کرد.

با توجه به کاهش قیمت و رکود در بازار مسکن طی 2 سال اخیر، همچنان در هر منطقه‌ای از تهران مي‌توان شاهد یکسری از فروشنده‌ها بود که قیمت‌هاي گزافی را برای فروش ملک خود تعیین مي‌کنند.

بسیاری از بنگاه‌داران این دسته از مالکان در بازار مسکن را به عنوان فروشندگان غیرواقعی اعلام مي‌کنند چراکه فعالان مسکن عقیده دارند فروشنده‌هاي واقعی، ملک خود را با نرخ حقیقی یا طبق ارزش بازار منطقه مورد نظر پیشنهاد مي‌کنند.

یکی از مشاوران املاک واقع در خیابان سهروردی شمالی در این باره به دنیای‌اقتصاد گفت: بی‌قانوني بخشی از بازار مسکن که مربوط به تعیین نرخ فروش است، باعث شده تا برخی از مالکان قیمت‌هاي دلخواه برای فروش ملک خود اعلام کنند و همین مساله باعث شده است تا بازار مسکن در این محدوده با قیمت‌هاي کذايی روبه‌رو شود.

مجتبی رحیمی در ادامه گفت: در حال حاضر در خیابان سهروردی شمالی 60 درصد از فروشندگان ملک‌هاي خود را با قیمت‌هاي ناعادلانه‌ای برای فروش به بازار عرضه مي‌کنند و اکنون قیمت پیشنهادی هر مترمربع آپارتمان نوساز در این خیابان بین 2 میلیون و 600 هزار تا 3 میلیون تومان از سوی مالکان تعیین مي‌شود.
از سوی دیگر، محمد صالحی بنگاهدار دیگری در خیابان زمزم در رابطه با این مساله اظهار کرد: 2 احتمال وجود دارد که باعث مي‌شود مالکان در بازار قیمت‌هاي واقعی برای فروش پیشنهاد نکنند. در برخی مواقع، مالکان ملک خود را به دلیل اینکه در دوره گرانی مسکن خریداری کرده‌اند و حالا قصد فروش با توجه به افت قیمت را دارند، حاضر به ضرر نیستند و به همین خاطر آن را با نرخ‌هاي بالا همچون نرخ سال‌هاي 86 برای فروش به خریدار واگذار مي‌کنند.

یا اینکه برخی از سازنده‌ها سرمایه هنگفتی را خرج ساخت سازه خود کرده‌اند و حال که زمان فروش واحدها رسیده است تصمیم دارند مبلغی را بیش از سرمایه خود به عنوان سود از خریداران دریافت کنند.

در حال حاضر مالکان قیمت هر مترمربع آپارتمان نوساز در خیابان زمزم را از 800 هزار تا یک میلیون تومان اعلام مي‌کنند و به‌طور کلی، 20 درصد از مالکان در این محدوده نرخ‌هایی بیش از ارزش واقعی برای فروش پیشنهاد مي‌کنند.

در همین حال در محدوده میدان ولیعصر بنا به گفته تعدادی از بنگاه‌داران مسکن تنها 50 درصد از مالکان این روزها نرخ فروش ملک خود را طبق ارزش منطقه تعیین مي‌کنند. بنابراین 50 درصد مابقی مالکان قیمت‌هایی را اعلام مي‌کنند که بتوانند با توجه به دریافت مبلغ مورد نظر، نیاز مالی خود را برطرف کنند.

احمد نوشی تاکید کرد: این روزها بیشتر شاهد اعلام نرخ‌هاي غیرواقعی در بازار اجاره هستیم تا بازار فروش. به‌طور یقین هر زمان که قسمتی از بازار با فصل رونق مواجه مي‌شود قیمت‌ها دچار تناقض با یکدیگر مي‌شوند و در زمان فعلی که فصل جابه‌جایی مستاجران است، بسیاری از متقاضیان عقیده دارند که قیمت‌ها طبق یک قانون مشخصی تعیین نمی‌شود و اکثر موجران با پیشنهاد نرخ‌هاي اجاره سنگین ماهیانه برای خود منبع درآمد ایجاد کرده‌اند.ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
کلیات بودجه ۹۹ از سوی نمایندگان رد شد
با رای اکثریت نمایندگان کلیات بودجه سال آینده کل کشور رد شد.