پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۵۰۵۸
۳۰ تير ۱۳۸۹ - ۰۹:۵۸
0
اعتباری که در سال جاری برای به اجرایی کردن طرح بازسازی و نوسازی تاسیسات آبی کشور در نظر گرفته شده، افزون بر 140میلیارد ريال است.
به گزارش پول نیوز به نقل از پایگاه خبری وزارت نیرو ، مدیر کل دفتر نظام های بهره برداری و حفاظت آب و آبفای وزارت نیرو از اجرای طرح بازسازی و نوسازی تاسیسات آبی برای نخستین بار در کشور خبر داد.

مهندس "سیداسدالله اسدالهی"  گفت: بخش آب وزارت نیرو به منظور ارتقای سطح تاسیسات آب کشور، افزایش بهره برداری و بالا بردن توان تولید و کارایی تاسیسات آبی درصدد است تا عملیات نوسازی و تعمیر بر روی تاسیسات فرسوده و قدیمی آب کشور را انجام دهد.

به گفته وی، اعتباری که در سال جاری برای به اجرایی کردن طرح بازسازی و نوسازی تاسیسات آبی کشور در نظر گرفته شده، افزون بر 140 میلیارد ريال است.
اسدالهی اظهار داشت: برای نوسازی و بازسازی تمام تاسیسات آبی کشور بیش از دو تریلیون ريال اعتبار لازم است.

وی افزود: اجرای این طرح در قالب یک برنامه پنج ساله و تا پایان برنامه پنج ساله پنجم توسعه صورت می گیرد.

مدیر کل دفتر نظام های بهره برداری و حفاظت آب و آبفای وزارت نیرو با بیان اینکه افزایش میزان کارایی و بهره وری تاسیسات آبی بر اساس نوع سد، نیروگاه و شبکه متفاوت است، تصریح کرد: با اجرای این طرح میزان کارایی سامانه ها و تاسیسات آبی کشور 30 تا 50 درصد افزایش می یابد.

وی افزود: این در حالی است که این عملیات برای نخستین بار در کشور توسط بخش آب وزارت نیرو در حال اجرا است.

وی بیان کرد: در این راستا دولت برنامه جامعی برای مرمت و بازسازی تاسیسات در دستور کار خود قرارداده است و تاسیسات آبی که بیش از اندازه فرسوده و قدیمی هستند، نوسازی و یا تعمیر می شوند.

مدیر کل دفتر نظام های بهره برداری و حفاظت آب و آبفای وزارت نیرو تصریح کرد: یکی از عملیاتی که هم اکنون در راستای طرح نوسازی در کشور توسط بخش آب وزرات نیرو در حال انجام است، نوسازی بخش کشاورزی شبکه قزوین است که شبکه آن افزون بر 45 سال قدمت دارد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید
پرطرفدارترین
نظرسنجی
آیا افزایش نرخ حامل های انرژی باعث افزایش تورم می شود؟
بله
خیر
مشاهده نظرات
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: