پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۵۰۳۶
۲۹ تير ۱۳۸۹ - ۱۴:۴۱
0
وي گفت: بر اساس اين گزارش فقط آب منطقه 6 آبفا كه بخشي از جنوب تهران است از اين نظر مشكل دارد و غرب تهران و ساير مناطق تهران از اين نظر هيچ مشكلي ندارند.


فارس: مدير كل سلامت محيط و كار وزارت بهداشت گفت: فقط آب منطقه 6 آبفاي تهران نيترات بيش از حد مجاز دارد و غرب و ساير مناطق تهران از اين نظر مشكلي ندارد، براي كاهش نيترات آب اين منطقه نيز قرار است از سد ماملو آب به اين منطقه داده شود كه حدود 20 ماه طول مي‌كشد.

كاظم ندافي ا‌فزود: حد مجاز نيترات در آب شرب 50 ميلي گرم در ليتر است كه بر اساس گزارش وزارت بهداشت اكنون اين ميزان در آب منطقه 6 آبفاي تهران بين 50 تا 90 ميلي گرم در ليتر و بيش از حد مجاز است. استاندارد ملي ايران است كه البته در جاهاي مختلف فرق با توجه به چاهي كه از آن با گرفته مي شود متفاوت است.

وي گفت: بر اساس اين گزارش فقط آب منطقه 6 آبفا كه بخشي از جنوب تهران است از اين نظر مشكل دارد و غرب تهران و ساير مناطق تهران از اين نظر هيچ مشكلي ندارند.

مدير كل سلامت محيط و كار وزارت بهداشت اضافه كرد: اولويت اول براي رفع اين مشكل اين است كه با انتقال آب از سد ماملو به منطقه 6 آبقاي تهران كه حدود 20 ماه طول مي‌كشد طي اين برنامه بلند مدت به طور كلي ميزان نيترات آب اين منطقه به زير 50 ميلي گرم در ليتر و حد مجاز برسد و به طور كلي مشكل حل شود.

ندافي گفت: برنامه ميان مدت نيز اين است كه با مخلوط كردن آب اين منطقه با آب ساير مناطق ميزان نيترات آب را به حد مجاز برسانيم و برنامه كوتاه مدت نيز همان طور كه اعلام شده اين است كه كودكان و زنان باردار ساكن منطقه 6 آبفا فعلاً از آبهاي بطري بسته بندي شده استاندارد استفاده كنند.

وي درباره عوارض استفاده از آب اين منطقه در زمان حاضر گفت: بر اساس تعاريف موجود ميزان بالاي نيترات در آب زماني عوارضي براي سلامت مردم به دنبال دارد كه آب داراي آلودگي ميكروبي هم باشد و چون آب تهران آلودگي ميكروبي ندارد، عوارض حاد و چنداني سلامت مردم را تهديد نمي‌كند اما به هر حال وزارت بهداشت وظيفه دارد، توصيه هاي لازم را براي حفظ سلامت مردم بدهد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار