پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

با رشد تلفات رانندگي در دو ماه نخست سال جاري؛
کد خبر: ۲۴۹۷۹
۲۸ تير ۱۳۸۹ - ۱۳:۲۸
0
با افزايش تلفات رانندگي در جاده هاي كشور در دو ماه نخست سال جاري، خسارت اضافي به صنعت بيمه كشور تحميل شده است.


پول نیوز-با افزايش 17 درصدي تلفات رانندگي در جاده هاي كشور در دو ماه نخست سال جاري نسبت به دو ماه اول سال گذشته ، 97 ميليارد تومان خسارت اضافي به صنعت بيمه كشور تحميل شده است.

به گزارش پول نیوز، علي شكري مدير پيشگيري و ايمني بيمه مركزي با اعلام اين مطلب، با اشاره به آمارهاي قابل استناد از تلفات و صدمات خسارت هاي رانندگي و تفكيك دو ماهه نخست سال گفت: با افزايش 10 درصدي تلفات فوتي و 25 درصدي تعداد مجروحين در جاده هاي كشور در تعطيلات نوروز سال جاري، صنعت بيمه 81 ميليارد تومان خسارت اضافي نسبت به نوروز سال 1388 متحمل شد، به اين صورت كه از 97 ميليارد تومان خسارت اضافي دو ماهه اول امسال 81 ميليارد تومان آن مربوط به تعطيلات نوروزي است.

افزايش تعداد فوتي ها و مجروحين در جاده هاي روستايي كشور در دو ماه نخست سال 89 نسبت به زمان مشابه آن در سال گذشته موضوع ديگري بود كه مدير پيشگيري و ايمني بيمه مركزي به آن اشاره نمود. وي در اين باره خاطرنشان كرد: تلفات در جاده هاي روستايي كشور در فروردين1389 نسبت به زمان مشابه در سال 1388 بيش از 24 درصد رشد داشته اما در ارديبهشت سال جاري اين رشد كمتر شده و نسبت به ارديبهشت سال پيش از آن به 12 درصد رسيده است.

مدير پيشگيري و ايمني بيمه مركزي در مورد عوامل تاثيرگذار بر افزايش تلفات تصادفات رانندگي اظهار داشت: افزايش تعداد خودروها ،عدم توجه به مقررات و فرهنگ رانندگي ،فقدان استانداردهاي لازم در خودروهاي توليدي و استاندارد جاده ها از جمله عوامل تاثيرگذار بر افزايش تلفات رانندگي شهري است.

وي در مورد جاده هاي روستايي نيز خاطرنشان كرد: علت اصلي افزايش تلفات را مي توان در آسفالت كردن نامناسب بسياري از اين جاده ها بدون توجه به استانداردهاي لازم مثل پيچ ها،شيب ها و علائم راهنمايي و رانندگي جست وجو كرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار