کد خبر: ۲۴۸۵۷
۲۶ تير ۱۳۸۹ - ۱۶:۰۰
0
با گذشت دو هفته از اعتراضات و تعطیلی ها در بازار تهران در واکنش به سیاست های مالیاتی دولت ، از صبح امروز بازار باز است.
به گزارش خبرنگار پول نیوز دو هفته گذشته بازار تهران شاهد تعطیلی و اعتراضات گسترده کسبه بازار در صنوف مختلف بود ؛ پارچه فروشان ، لوازم خانگی ، فرش ، طلا و .... از جمله اصنافی بوده اند که در اعتراض به سیاست های مالیاتی دولت دکان های خود را تعطیل نموده و بر سر کار خود حاضر نشده اند.

حال با گذشت حدود پانزده روز از این جریانات و با برگزاری جلسات سازمان مالیات و اصناف کشور توافقاتی در این خصوص صورت گرفت که طبق آن  15 درصد به ماليات قطعي سال گذشته يعني عملكرد 87 اضافه شد .

این توافقی بود که پس از جلسه مشترک سازمان مالیات و اصناف کشور برای مالیات سال جاری نیز تصمیم گیری شد و بر اساس ان مودیان مالیاتی باید تا 31 تیر ماه 89 اظهار نامه های مالیاتی خود را به اداره مالیات ارائه کنند.

وزیر اقتصاد هم که در تصمیم گیری های اخیر در خصوص مالیات سال جاری نظارت مستقیم داشته از توافق میان سازمان مالیت واصناف کشور خبر داده و گفته است تا کنون حدود 1 میلیون و 250 هزار اظهار نامه مالیاتی تحویل ادارات مالیات شده است .

در آن سوی دیگر معاون سازمان امور مالیاتی در جمع خبرنگاران اعلام نموده است  : 90 درصد اتحادیه ها توافق نامه میان اصناف و سازمان مالیات را امضا نموده اند.

شکری در ادامه صحبتهایش خاطر نشان کرده است : سالهاي قبل بر اساس ضريب پلكاني تعيين ماليات مي‌شد و درصدي به ماليات قطعي سال قبل اضافه مي‌شد اما از امسال طبق درخواست اصناف از رئيس‌جمهور و مصوبه دولت ماليات اصناف توسط خود اتحاديه‌ها براي اعضا تعيين مي‌شود.

شكري افزود: طبق تفاهمنامه‌اي كه با اصناف به امضاء رسيد مقرر شد اتحاديه‌ها براي اعضاي خود عملكرد ماليات 87 را تعيين كنند و به دليل كمبود وقت از 7 هزار و 600 اتحاديه 2 هزار و 400 اتحاديه تعيين ماليات را براي اعضاي خود انجام دادند كه مبناي توافق سازمان مالياتي با اصناف قرار گرفت.

در همين حال از اقصي‌نقاط كشور خبر مي‌رسد كه اصناف استان‌ها در حال اجراي توافق نامه‌ مالياتي امضا شده با سازمان امور مالياتي و تحويل اظهارنامه‌هاي خود به ادارات مالياتي استان‌ها هستند.

در همين حال، وزارت امور اقتصادي و دارايي براي تسريع در دريافت اظهارنامه مالياتي فعالان اقتصادي، ساعت كار ادارات مالياتي را افزايش داده و از موديان درخواست كرده تا وقت قانوني تعيين شده (31 تير ماه) اظهارنامه‌هاي مالياتي خود را به صورت حضوري يا الكترونيكي ارائه كنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

سود ۵۰ تومانی برای سهامداران «وسپه»

۵ اسفند، مجمع عمومی صاحبان سهام شرکت سرمایه‌گذاری سپه با حضور مدیرعامل و بیش از ۸۰ درصد سهامداران در مجموعه فرهنگی ورزشی تلاش برگزار شد.
سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

سود 93 تومانی در جیب سهامداران «شیران»

پول نیوز - مجمع عمومی سالانه عادی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در هتل پارسیان آزادی برگزار شد.
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: