پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۴۸۵۲
۲۶ تير ۱۳۸۹ - ۱۵:۳۵
0
زمانی که مجوز چاپ و انتشار اسکناس درشت را دریافت کنیم، چک پول 100 هزار تومانی از ردیف پولی کشور خارج می‌شود.
به گزارش پول نیوز "محمود بهمنی" درباره زمان انتشار اسکناس‌های درشت‌تر 50 و 100 هزار تومانی گفت: فعلا زمان آن را اعلام نمی‌کنم اما با توجه به اینکه باید چک پول‌ها در مقطعی از زمان از گردونه خارج شود، زمانی که مجوز چاپ اسکناس درشت تر را اخذ کنیم، چک پول‌ها نیز از گردونه خارج می‌شوند.

وی خاطر نشان کرد: زمانی که مجوز چاپ و انتشار اسکناس درشت را دریافت کنیم، چک پول 100 هزار تومانی از ردیف پولی کشور خارج می‌شود.

رئیس کل بانک مرکزی با بیان اینکه تسهیلات پرداختی با همان شرایط قبلی ادامه می یابد، تصریح کرد: موسسات و بانک‌ها نیز نباید سود علی الحساب سپرده‌ها را بیش از 17 درصد پرداخت کنند، البته در پایان سال پس از محاسبه سود قطعی می‌توانند درصد بیشتری را به سپرده گذاران بپردازند.

تشکیل کمیته سود پرداختی واقعی وی از تشکیل کمیته‌ای برای بررسی صورت وضعیت مالی و سود پرداختی واقعی به سپرده‌ها خبر داد و گفت: این کمیته بررسی می‌کند که آیا سود اعلام شده توسط بانک‌ها همان سود واقعی است یا خیر و پس از تایید کمیته بانک‌ها می‌توانند نسبت به پرداخت سود واقعی اقدام کنند.

بهمنی بر یکسان شدن حساب‌های دومنظوره (دو وضعیتی) بانک‌ها برای حل برخی مشکلات سیستم بانکی تاکید و افزود: اگر موسسات و بانک‌ها خارج از ضوابط بسته بانک مرکزی عمل کنند پس از اخطار کتبی با آنها برخورد می‌شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
نظرسنجی
کم ریسک ترین بازار برای سرمایه گذاری کدام است؟
بازار سرمایه
بانک ها
ارز
طلا و سکه
مَسکن
خودرو
هیچکدام
پرطرفدار