پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

October 2019 23 / چهارشنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۸
کد خبر: ۲۴۸۳۵
۲۶ تير ۱۳۸۹ - ۱۱:۵۱
0
وی تاکید کرد: بیمه مرکزی گسترش پوشش های بیمه ای را پیگیری می کند تا همه اتومبیل ها دارای پوشش بیمه ای باشند و در مرحله دوم آزادی عمل برای انتخاب شرکت های بیمه به منظور دریافت پوشش های بیمه ای نیز مد نظر است.

رئیس کل بیمه مرکزی از ابلاغ بخشنامه‌ای به شرکتهای خودروساز و موظف کردن آنها به ایجاد واحدهایی در درون شرکتهای خودروسازی برای ارائه خدمات بیمه‌ای در زمان تحویل اتومبیل به مشتریان خبر داد و تاکید کرد: بیمه شخص ثالث برای تمام اتومبیلها اجباری است.

جواد فرشباف ماهریان در گفتگو با مهر با تاکید بر اینکه بر اساس قانون تمام اتومبیلها باید بیمه نامه شخص ثالث داشته باشند و این موضوع اجباری است، افزود: همچنین باید شرایطی را برای شرکتهای بیمه فراهم کنیم که این شرکتها با علاقه مندی در شرکتهای خودروساز مستقر شوند.

وی افزود: بیمه مرکزی به شرکتهای خودروساز اعلام کرده است که مشتریان را برای دریافت بیمه از شرکتهای بیمه و استفاده از خدمات آنها آزاد بگذارند و اجباری در تعیین شرکت بیمه خاص وجود نداشته باشد تا هر فردی از هر شرکتی که علاقه مند است، بیمه نامه دریافت کند.

فرشباف تصریح کرد:در گذشته ممکن بود که شرکتهای خودروساز با توجه به اینکه شرکتهای بیمه خود را نیز تشکیل داده بودند نسبت به ارائه پوششهای بیمه ای خودروهای صفر اجبار یا تحمیل هایی را صورت می دادند اما بیمه مرکزی بخشنامه های متعددی را در این خصوص ابلاغ کرده و این موضوع تعدیل می شود.

وی تاکید کرد: بیمه مرکزی گسترش پوشش های بیمه ای را پیگیری می کند تا همه اتومبیل ها دارای پوشش بیمه ای باشند و در مرحله دوم آزادی عمل برای انتخاب شرکت های بیمه به منظور دریافت پوشش های بیمه ای نیز مد نظر است.

رئیس شورای عالی بیمه با اشاره به راه اندازی سیستم استعلام خودرو برای جلوگیری از سوء استفاده و شناسایی میزان خودروهای دارای بیمه شخص ثالث، اظهار داشت: اجرای این گونه برنامه ها زمانبر است.

فرشباف ماهریان خاطر نشان کرد: البته تمام شرکتهای بیمه به ویژه خصوصی ها براساس رقابت عمل می کنند و برخورد مناسب و ارائه سرویس مطلوب به مشتریان را در سرلوحه کار خود قرار داده اند و در تمام کشور نیز دارای نمایندگی و شعب هستند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
نظرسنجی
کم ریسک ترین بازار برای سرمایه گذاری کدام است؟
بازار سرمایه
بانک ها
ارز
طلا و سکه
مَسکن
خودرو
هیچکدام
پرطرفدار