پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۴۸۳۲
۲۶ تير ۱۳۸۹ - ۱۰:۵۴
0
امروزه براي كشورهاي صنعتي نيروي كار فراوان مزيت نيست بلكه نيروي كار ماهر به عنوان ويژگي شناخته مي شود.
پول نیوز-عضو هيات علمي دانشگاه علامه طباطبايي گفت: دولت با ايجاد زيرساخت ها در صنعت خودرو موجبات كارآفريني و نوآوري را فراهم كند.

به گزارش پول نیوز به نقل از ستاد خبري گروه خودروسازي سايپا، محمدرضا قنبري در جلسه كارشناسي تالار گفت و گو و انديشه مديريت ارتباطات گروه خودروسازي سايپا گفت: تحليل وضعيت رقابتي در بازار و هوشياري نسبت به آن نقش شركت هايي مانند سايپا، و مهيا كردن فضاي كسب و كار و تسهيل در آن وظيفه دولت است.

وي تصريح كرد: با توجه به چشم انداز جهاني، گروه خودروسازي سايپا بيشترين بازده اقتصادي را دنبال مي كند و به همين منظور بايد براي دستيابي به جايگاه رقابتي در حوزه كيفيت و قيمت كار كند.

قنبري با اشاره به فراواني نيروي كار گفت: امروزه براي كشورهاي صنعتي نيروي كار فراوان مزيت نيست بلكه نيروي كار ماهر به عنوان ويژگي شناخته مي شود و هدف بنگاه هاي اقتصادي بيش از آن كه محروميت زدايي باشد، دستيابي به كارايي اقتصادي است.

عضو هيات علمي دانشگاه علامه طباطبايي گفت: دولت بايد با ايجاد زيرساخت ها براي بنگاه هاي اقتصادي به محروميت زدايي بپردازد و شرايط را به گونه اي فراهم كند كه صنعت خودرو نوآوري و كارآفريني داشته باشد.

وي در خاتمه با اشاره به اينكه صنعت خودرو جزء صنايع پيشرفته و نيمه پيشرفته است گفت: بايد مكانيزم هايي براي جذب متخصصان در اين صنعت كليدي ايجاد كنيم و در كنار آن جانشين پروري براي نسل هاي قبل را داشته باشيم.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار