کد خبر: ۲۴۸۰۶
۲۵ تير ۱۳۸۹ - ۲۳:۳۷
0
حسيني با بيان اينکه اصناف با مراجعه به ادارات کل مالياتي و ارسال اظهارنامه ها به صورت الکترونيکي به تکاليف قانوني خود عمل کرده اند ، شيوه تنظيم اظهارنامه ها را مبتني بر تفاهم شوراي عالي اصناف با سازمان امور مالياتي به عنوان مرجع مالياتي کشور ذکر کرد.

سيد شمس الدين حسيني وزير امور اقتصادي و دارايي خبر داد که تا ظهر امروز (جمعه) بيش از يک ميليون و 250 هزار اظهارنامه مالياتي توسط اصناف کشور به ادارات کل مالياتي ارايه شده است.
   
حسيني در گفت و گو با خبرنگار ايرنا ضمن يادآوري اين نکته که يک ميليون و 250هزار ، حدود نيمي از اصناف کشور را شامل مي شود ابراز اميدواري کرد که با توجه به تسهيلات در نظر گرفته شده، تا پايان هفته آينده و قبل از 31تيرماه تمامي اظهارنامه هاي اصناف دريافت شود.

وزير اقتصاد گفت: طي روزهاي اخير که همکاران ما در سراسر کشور آماده دريافت اظهارنامه هاي مالياتي بخش اصناف چه به صورت فيزيکي و چه به شکل الکترونيکي بودند، استقبال خوبي از سوي اصناف صورت گرفت.

حسيني با بيان اينکه اصناف با مراجعه به ادارات کل مالياتي و ارسال اظهارنامه ها به صورت الکترونيکي به تکاليف قانوني خود عمل کرده اند ، شيوه تنظيم اظهارنامه ها را مبتني بر تفاهم شوراي عالي اصناف با سازمان امور مالياتي به عنوان مرجع مالياتي کشور ذکر کرد.

حسيني با تاکيد بر اينکه اکثريت قريب به اتفاق اظهارنامه هاي مالياتي اصناف مطابق واقعيت بوده است ، خاطرنشان کرد: بر اساس تفاهمي که در يک دهه گذشته با شوراي عالي اصناف صورت گرفته است براي اينکه ضريب اطمينان و صحت اظهارنامه ها بالا برود ، درصدي از آنها را بازبيني مي کنيم.

وي افزود: با طبقه بندي که در نظر گرفته شده ، اصناف در اين زمينه به سه دسته تقسيم مي شوند؛ گروه الف طبق قانون مکلف هستند که دفاتر روزنامه و دفاتر کل را نگهداري کنند، گروه ب نيز مکلف به نگهداري دفاتر درآمد و هزينه هستند و گروه ج خلاصه درآمد و هزينه را در برگه هاي متحد الشکلي که توسط سازمان امور مالياتي ابلاغ مي شود، ثبت و نگهداري مي کنند.

وزير اقتصاد يادآور شد که گروههاي الف و ب از لحاظ تعداد کمتر از 10درصد اصناف را تشکيل مي دهند ولي حجم سهم مالياتي آنها بالاست؛ گروه ج نيز شامل خرده فروشها مي باشد.

حسيني گفت که بر اساس توافق با شوراي عالي و مجامع استاني اصناف، حدود 12 درصد اظهارنامه هاي گروه الف و ب بازبيني مي شود يعني حدودا از هر 10پرونده يک پرونده مورد بازبيني قرار مي گيرد.

سخنگوي اقتصادي دولت توضيح داد که در گروه ج نيز چهار درصد پرونده ها مورد بازبيني قرار مي گيرد.

حسيني گفت: ما سعي کرديم تسهيلات لازم را از طريق ادارات کل مالياتي و شعب بانک ملي ارايه کنيم و زماني که اصناف اظهارنامه ها را تسليم مي کنند و فيش ها را به شعب مشخص شده مي برند، 40درصد مبلغ اظهار نامه را واريز کرده و مابقي آن را در دوره مشخص تقسيط مي کنند تا هم قانون مالياتي لحاظ شود و هم اصناف بتوانند با فشار کمتر اين مبالغ را بپردازند.

وي افزود: در قانون ماليات هاي مستقيم تمهيداتي انديشيده شده که موديان مالياتي از امتيازهايي برخوردار شوند از جمله از معافيت مالياتي که منوط به تسليم اظهارنامه مالياتي تا 31 تيرماه است.

وزير اقتصاد با يادآوري اينکه هفته آينده هفته پاياني تسليم اظهارنامه هاي مالياتي اصناف است خاطرنشان کرد که ادارات کل مالياتي از روز شنبه تا دوشنبه هفته آينده از ساعت 8 تا ساعت 20 فعال هستند و از روز سه شنبه تا پنجشنبه نيز تا ساعت 22خدمات خود را ارايه مي کنند.

حسيني ضمن قدرداني از اصناف بويژه شوراي اصناف کشور و مجامع امور صنفي که همکاري خوبي با سازمان امور مالياتي داشته اند ، خاطرنشان کرد که با تحقق اين امر ، هم حقوق عمومي رعايت مي شود و هم فعالان اقتصادي در برنامه اي منظم تکاليف خود را انجام مي دهند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: