پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۴۷۹۳
۲۴ تير ۱۳۸۹ - ۱۵:۲۳
0
در عدم رعايت قانون هيچ روزنامه‌اي حريم امن نداشته و دستگاه قضايي با تمامي متخلفان برخورد مناسب قانوني خواهد كرد/ مطبوعاتي كه از بيت‌المال تغذيه مي‌شوند صداقت بيشتري در انعكاس اخبار داشته باشند.

ايلنا: مديركل روابط عمومي تشريفات قوه قضاييه با تكذيب انتشار برخي اخبار مبني بر اعلام نظر هيات فقهي و حقوقي به سرپرستي رئيس قوه قضاييه در مورد وقف دانشگاه آزاد، گفت: تاكنون نسبت به غيرقانوني و يا خلاف شرع بودن وقف دانشگاه آزاد تصميمي اتخاذ نشده است.

حسن رحيمي در خصوص انتشار خبري در يكي از روزنامه‌هاي صبح مبني بر اينكه رئيس قوه‌قضاييه، وقف دانشگاه آزاد را خلاف قانون و شرع عنوان كرده است، اظهار داشت: مطلب ياد شده كه به نقل از دو نفر از نمايندگان مجلس و منتسب به رئيس قوه قضاييه در روزنامه منتسب به دولت منتشر شده به هيچ عنوان صحت نداشته و كذب محض است.

مديركل روابط عمومي و تشريفات قوه قضاييه با اشاره به تكذيب همزمان اين خبر از سوي مجلس و قوه قضاييه، كليه مطبوعات را به رعايت امانتداري، صداقت و تقوا در انعكاس اخبار و دوري از انعكاس اخبار جعلي و التهاب آميز دعوت كرد و گفت: مطبوعاتي كه با بودجه بيت‌المال تغذيه مي‌شود بايد بيشتر بر اين باور باشد.

وي اقدام روزنامه مذكور در درج ناقص جوابيه قوه‌قضاييه به منظور تكذيب فوري اين خبر نادرست را برخلاف قوانين مصرح در قانون مطبوعات دانست و اظهارداشت: در عدم رعايت قانون هيچ روزنامه‌اي حريم امن نداشته و دستگاه قضايي با تمامي متخلفان برخورد مناسب قانوني خواهد كرد.

گفتني است اين روزنامه روز گذشته در صفحه اول خود با چاپ عكسي از رئيس قوه قضاييه اعلام كرده بود كه حذف نظر هيات فقهي به سرپرستي آيت‌الله لاريجاني، وقف دانشگاه آزاد غير قانوني و خلاف شرع است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار