کد خبر: ۲۴۷۴۷
۲۳ تير ۱۳۸۹ - ۱۶:۱۲
0
بقایی از اتصال اروند به راه آهن سراسری عراق و هماهنگی با وزارت نفت برای ساخت مرکز سوخت رسانی به کشتی های عبوری در قشم خبر داد.
پول نیوز - مهندس حمید بقایی ضمن تشریح برنامه ها و اهم اولویت های مرکز امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی برای 4 منطقه آزاد جنوب کشور از اتصال اروند به راه آهن سراسری عراق و هماهنگی با وزارت نفت برای ساخت مرکز سوخت رسانی به کشتی های عبوری در قشم خبر داد.

به گزارش پول نیوز به نقل از روابط عمومی مرکز امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی، مهندس حمید بقایی دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با اشاره به ساخت راه آهن چابهار و اتصال آن به راه آهن سراسری، این منطقه به مرکز ترانزیت کالا در جنوب شرق کشور تبدیل شود.

وی ساخت پل ارتباطی خلیج فارس را اصلی ترین برنامه مرکز برای منطقه آزاد قشم عنوان کرد و گفت: با ساخت این پل جزیره قشم هم از طریق زمین و هم بصورت ریلی به سرزمین اصلی متصل خواهد شد و بسیاری از مشکلات ترانزیتی این منطقه مرتفع خواهد شد.

بقایی تبدیل منطقه آزاد قشم را به مرکز ترانزیت کالا و ایجاد یک هاب سوخت رسانی از دیگر اولویت های کاری این منطقه اشاره کرد و ادامه داد: برای احداث هاب سوخت رسانی در قشم هماهنگی با وزارت نفت به عمل آمده است تا کشتی های عبوری با استفاده از لوله های اتصال سوخت گیری کنند.

معاون رییس جمهور همچنین در خصوص مدیریت دو گانه منطقه آزاد قشم و وزارت کشور گفت: با حضور استاندار هرمزگان در هیئت مدیره این منطقه امیدورایم مشکلات این چنینی مرتفع شود.

دبیر شورای هماهنگی مناطق آزاد و ویژه اقتصادی با اشاره به مراحل احداث بزرگترین مرکز برگزاری همایش ها و اجلاس های جهانی در جزیره کیش گفت: مهمترین هدف مرکز در کیش ایجاد مرکزی برای ملاقات های بین المللی و اجلاس های جهانی است که هماهنگی های لازم در خصوص احداث این مرکز هم اکنون انجام شده و جمهوری اسلامی ایران در سال 2012 میزبان اجلاس کشورهای جنبش عدم تعهد در کیش خواهد بود.

بقایی در ادامه به برنامه مرکز امور مناطق آزاد و ویژه اقتصادی در منطقه آزاد اروند پرداخت و اظهار داشت: در حال حاضر برای اتصال این منطقه به راه آهن سراسری عراق، 15 کیلومتر خط آهن نیاز است که با ایجاد این خط آهن ترانزیت کالاها از اروند به کشورهای عربی و حوزه خلیج فارس تسهیل خواهد شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

سود ۵۵ ریالی هدیه بیسکویت مادر

پول نیوز - مجمع عمومی عادی سالیانه شرکت ویتانا امروز ۲۶ بهمن ماه امروز صبح با حضور ۸۳.۹ درصد سهامداران تشکیل شد.
افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

افزایش سرمایه 74 درصدی «شیران»

پول نیوز - امروز سه شنبه مجمع عمومی شرکت «سرمایه گذاری صنایع شیمیایی ایران» در خصوص افزایش سرمایه برگزار شد.
«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

«قاروم» و 215 درصد افزایش سرمایه

پول نیوز - هیات مدیره «شرکت قند ارومیه» پیشنهاد افزایش سرمایه ۳۶۸ میلیارد و ۴۰۸ میلیون ریالی را به مجمع عمومی فوق‌العاده این شرکت ارائه کرد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: