پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۴۶۹۴
۲۲ تير ۱۳۸۹ - ۲۰:۲۷
0
از اواسط سال 2009 ميلادي تا پايان سال گذشته ميزان انتشار برنامه‌هاي مخرب تروجان در سراسر دنيا 800 درصد افزايش يافته است.
به گزارش پول نیوز به نقل از پي‌سي‌ورلد، شركت امنيتي پاندا كه در زمينه توليد برنامه‌هاي امنيتي و ضدويروس فعاليت مي‌كند اعلام كرد كه برنامه‌هاي مخرب مخفيانه به بيش از 10 ميليون كامپيوتر شخصي در سراسر دنيا نفوذ كرده است تا بتواند اطلاعات اقتصادي با اهميت آن‌ها را به سرقت ببرد.

اين شركت اعلام كرد، بيش از يك درصد 67 ميليون نفري كه نسخه آزمايشي و رايگان نرم‌افزار امنيتي ActiveScan را در سال گذشته استفاده كردند، به برنامه‌هاي مخربي كه در زمينه سرقت اطلاعات مهم از روي كامپيوتر قرباني فعاليت مي‌كردند، مجهز بودند.

با احتساب اينكه در حال حاضر يك ميليارد كامپيوتر در دنيا وجود دارد، اگر يك درصد اين افراد به برنامه‌هاي مخرب ياد شده آلوده شده باشند،‌ اين مسئله به آن معنا خواهد بود كه اين برنامه‌ها در حال حاضر به 10 ميليون كامپيوتر شخصي در سراسر دنيا نفوذ كرده‌اند.

اين برنامه‌هاي تروجان كه روي سرقت اطلاعات شخصي كاربران تمركز دارند،‌ اين روزها بسيار گسترده شده و بر پيچيدگي آن‌ها افزوده شده است.

به گفته "كارلوس زوالوس " يكي از كارشناسان امنيتي شركت پاندا،‌ از اواسط سال 2009 ميلادي تا پايان سال گذشته ميزان انتشار برنامه‌هاي مخرب تروجان در سراسر دنيا 800 درصد افزايش يافته است. او در اين باره مي‌گويد: «گزارش جديد ما در اين زمينه اعداد و ارقام بسيار زياد قابل توجهي را نشان مي‌دهد. ما نمي‌خواهيم تصور كنيم كه اين جريان يك نبرد نااميدكننده است و البته بايد توجه داشت كه جرايم رايانه‌اي امروزه به يك تجارت گسترده تبديل شده است».

سرقت اطلاعات شخصي كاربران امروزه به يك معضل بزرگ تبديل شده است. كميسيون فدرال بازرگاني آمريكا پيش‌بيني مي‌كند كه از طريق تكنيك‌هاي مختلف، سالانه اطلاعات شخصي 9 ميليون نفر از ساكنان آمريكا سرقت مي‌شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
نظرسنجی
کم ریسک ترین بازار برای سرمایه گذاری کدام است؟
بازار سرمایه
بانک ها
ارز
طلا و سکه
مَسکن
خودرو
هیچکدام
پرطرفدار