پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۴۵۷۹۴
۱۳ مهر ۱۳۹۶ - ۰۹:۵۸
0
پول‌نیوز - سخنگوی سازمان آتش‌نشانی از حریق گسترده و مصدومیت یک آتش‌نشان در یک انبار نفتی خبر داد.

سیدجلال ملکی درباره جزییات این حادثه گفت: در ساعت 3:32 بامداد آتش‌سوزی گسترده‌ای در یک انبار مواد نفتی واقع در شورآباد شهرک مهدی آباد به سامانه 125 اطلاع داده می‌شود.

او با بیان اینکه این منطقه خارج از محدوده آتش نشانی تهران است، اظهار کرد: با توجه به گسترش آتش‌سوزی 5 ایستگاه آنش‌نشانی به همراه خودروهای پشتیبانی به محل اعزام شدند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی با بیان اینکه آتش‌نشانی کهریزگ نیز در منطقه حضور داشت، تصریح کرد: محل آتش‌سوزی یک مجتمع پتروشیمی به وسعت حدود 12 هزار متر بود و در داخل آن چندین باب سوله که محل تولید و نگهداری مواد نفتی بود قرار داشت. یک سوله مسقف به وسعت 800 متر که محل تولید و نگهداری تینر بود دچار حریق شده بود و شعله‌ها از چند کیلومتری دیده می‌شد.

ملکی با بیان اینکه آتش از زیر سقف‌ها به بیرون زده بود، خاطرنشان کرد: سقفها از شدت حرارت کاملا تخریب شده بود و انفجار بشکه‌های تینر باعث گسترش آتش‌سوزی شده بود همچنین در محوطه بیرونی و فضای باز سوله تعداد زیادی مخازن قابل اشتعال وجود داشت که شعله‌های آتش در حال سرایت به آنها بود.

او ادامه داد: شعله‌های آتش به سرعت در حال سرایت به آنها بود و آتش‌نشانان از چند طرف عملیات را آغاز کردند و به سرعت آن را تحت کنترل خود درآوردند.

سخنگوی سازمان آتش‌نشانی با بیان اینکه در این حریق یک آتش‌نشان از ناحیه پا دچار مصدومیت شد، گفت: بر اثر این آتش‌سوزی خسارات مالی بسیار زیادی ایجاد شده و آتش در ساعت 5: 41 دقیقه بامداد اطفاء شد و محل حادثه برای بررسی علت و لکه‌گیری به آتش‌نشانی کهریزگ تحویل داده شد.
منبع: ایلنا
برچسب ها: آتش سوزی ، شوراباد
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار