پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۴۵۳۰
۲۰ تير ۱۳۸۹ - ۱۶:۴۳
0
وزارت راه و ترابری اعلام کرد: در طول پنج سال گذشته 96 فروند هواپیما به تعداد ناوگان هوایی کشور اضافه شده است.
به گزارش خبرگزاری مهر، وزارت راه و ترابری از افزایش 96 فروند هواپیما در ناوگان هوایی کشور طی پنجسال گذشته خبر داد و اعلام کرد: آمارها نشان از افزایش 57.8 درصدی تعداد هواپیماهای ناوگان هوایی در پنجسال اخیر دارد.

 تعداد ناوگان هوایی کشور از اول انقلاب تا سال 84، 70 فروند افزایش یافته‌ است که با در نظر گرفتن سالهای پس از انقلاب متوسط افزایش ناوگان از اول انقلاب تا زمان مورد نظر سالیانه 2.7 فروند هواپیما بوده است.

همچنین با در نظر گرفتن افزایش 96 فروند هواپیما به ناوگان هوایی در پنجسال گذشته متوسط افزایش ناوگان در این مدت  19.2 فروند هواپیما بوده است که در مقایسه با گذشته افزایشی بیش از هفت برابری را تجربه کرده است.

تعداد کل فرودگاههای احداث شده (داخلی و بین المللی) به طور متوسط در طول برنامه چهارم و ابتدای برنامه پنجم توسعه کشور در هر سال 2.4 فرودگاه است.

همچنین حمل و نقل هوایی در بخش ناوگان ملکی غربی و ناوگان استیجاری غربی در پنجسال اخیر به ترتیب 739.6 و650 درصد افزایش داشته است.

 12هزار و181 صندلی نیز در همین مدت به ناوگان هوایی اضافه شده است که به طور متوسط افزایش سالیانه 2436 صندلی پروازی را نشان می‌دهد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار