پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۴۵۲۹
۲۰ تير ۱۳۸۹ - ۱۶:۴۲
0
سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه تا کنون هیچ پروازی به دلیل افزایش دمای هوا لغو نشده است دلیل برخی تاخیرهای به وجود آمده را حفظ ایمنی پروازها اعلام کرد.
عباس مصیبی در گفتگو با خبرنگار مهر در خصوص تاخیر در ساعت برخی پروازها گفت: با توجه به گرمای هوا در روزهای جاری جهت حفظ ایمنی، برخی پروازها در چند فرودگاه کشور با تاخیر انجام می شود.

وی با بیان اینکه دلیل تاخیرها به مسافران در فرودگاهها توضیح داده می شود اعلام کرد: پیش بینی های لازم برای انجام پرواز در ساعات خنک تر روز انجام شده است ضمن اینکه درحال حاضر هر شرکتی با توجه به مدیریت خودش به وضعیت مسافران در فرودگاهها رسیدگی می کند.

سخنگوی سازمان هواپیمایی کشوری با بیان اینکه باید در شرایط جوی کنونی در پرواز برخی هواپیماها حساسیت بیشتری داشت تصریح کرد: چون طراحی هواپیمای بوئینگ MD و همچنین هواپیماهای ساخت کشور روسیه برای مناطق سرد بوده است باید در چنین هوایی برای حفظ ایمنی آنها دقت بیشتری انجام شود.

مصیبی ادامه داد: در روزهای جاری برای حفظ ایمنی پروازها اقداماتی همچون کاهش وزن هواپیماها به وسیله انتقال بار با هواپیمایی دیگر و یا کاهش تعداد مسافران هر پرواز انجام گرفته است که این روند با بازگشت هوا به دمای متعادل به شرایط اولیه خود باز می گردد.

 تغییرات جوی یکی از بزرگترین مشکلاتی است که انجام پروازها را با مشکل مواجه می کند. در شرایط افزایش دمای هوا این موضوع تا آنجا جدی است که کارشناسان انجام پرواز در هوای گرم را در مواردی دشوارتر از پرواز در هوای سرد می دانند. از جمله مشکلات برای هواپیما و پرواز در هوای گرم افزایش زمان برخاستن و اوج گرفتن هواپیما، عدم قدرت هواپیما در حمل بار به مقدار زیاد و افزایش دست اندازهای هوایی است که نتیجه آن افزایش تکانهای هواپیمای در زمان انجام پرواز است.

 در روزهای قبل احتمال تاخیر و لغو برخی پروازها به علت افزایش دمای هوا وجود داشته است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار