پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۴۴۲۴
۱۷ تير ۱۳۸۹ - ۱۱:۵۱
0
سیر نزولی قیمت طلا از اواسط این هفته موجب کاهش 20 دلاری قیمت این فلز شده است.
به گزارش خبرنگار پول نیوز قیمت طلا که این روز ها دستخوش عوامل مختلفی می باشد و با قرار گرفتن خبرهایی همچون نرخ بیکاری امریکا ، رقم بدهی های یونان و رشد اقتصادی کشور های توسعه یافته بر روی خروجی رسانه های معتبر ، دستخوش تغییر قرار می گیرد .

این بار مهمترین عواملی که قیمت طلا را در مسیر نزول قرار داد کاهش رشد اقتصادی آمریکا در نیمه دوم سال جاری میلادی و نیز افزایش نرخ بیکاری در این کشور بوده است .

همچنین پس از انتشار خبر سقوط بازار مسکن در چین ، قیمت طلا حدود 4 دلار در هر اونس کاهش یافت .

هم اکنون قیمت طلا  که در روز چهارشنبه به 1287 دلار نیز رسیده بود با افزایش نسبی به 1205 دلار در هر اونس رسید ؛ رقمی که پایداری بر آن در اوضاع فعلی کمی دور از ذهن است و به اعتقاد برخی از کارشناسان هم اکنون حباب قیمتی در بازار جهانی طلا ترکیده شده است که این امر در ادامه بحران اقتصادی جهان به تزول بیش از پیش قیمت طلا کمک می کند.

در شرایط فعلی طلا در بازار های جهانی در روز پنج شنبه 1205 دلار در هر اونس معامله شده است که به طبع آن قیمت سکه در بازار ایران نیز بدین شرح است : سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم 312 هزار تومان ، تمام بهار آزادی طرح جدید 302 هزار تومان ، نیم سکه بهار آزادی 151 هزار و 500 تومان و ربع سکه بهار آزادی 77 هزار تومان .

همچنین هر گرم طلای 18 عیار در بازار های داخلی 30هزارو 240 تومان معامله شده است .
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
نظرسنجی
کم ریسک ترین بازار برای سرمایه گذاری کدام است؟
بازار سرمایه
بانک ها
ارز
طلا و سکه
مَسکن
خودرو
هیچکدام
پرطرفدار