کد خبر: ۲۴۳۲۹۶
۲۳ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۹:۱۵
0
حاشیه های جنجالی دادگاه بنیتاپول‌نیوز -دومین جلسه محاکمه متهمان پرونده بنیتا کودک هشت ماهه دیروز 22 شهریور ماه در شعبه 9 دادگاه کیفری یک استان تهران به ریاست قاضی محمدی کشکولی برگزار و اعلام شد که حکم متهمان هفته آینده صادر خواهد شد.در عین حال این جلسه حواشی نیز داشت که بر اصل جلسه دادگاه سایه افکنده بود.

بحث قرار منع تعقیب برای متهم ردیف دوم ،ادعای والدین بنیتا کوچولو مبنی بر امضای برگه های سفید و واکنش قاضی شهریاری سرپرست دادسرای امور جنایی تهران ،ادعای متهم ردیف اول مبنی بر دادن قرص های خواب آور به وی در آگاهی و رد اتهام قتل از مهم ترین حواشی جلسه دیروز دادگاه بود.

توضیح قاضی شهریاری راجع به رفع اتهام قتل در مورد متهم ردیف دوم
در بخشی از این جلسه قاضی محمد شهریاری سرپرست دادسرای امور جنایی تهران در دفاع از کیفرخواست، مطالبی را بیان کرد که این مطالب موجب واکنش پدر و مادر بنیتا و وکیل اولیای دم بنیتا شد.

جعفر کوشا وکیل اولیای دم بنیتا خطاب به قاضی شهریاری نماینده دادستان گفت:‌ شما نماینده دادستان هستید و نباید از متهم دفاع کنید. قاضی شهریاری در ادامه گفت:‌ من راجع به ایراد مطرح شده به کیفرخواست صحبت می‌کنم نه دفاع از متهمان.

 در بحث رفع اتهام قتل در مورد متهم ردیف دوم، صحبت‌هایی مطرح شده و خانواده اولیای دم اظهار کرده‌اند که ابلاغیه را امضا نکرده‌اند. باید بگویم آخرین باری که من اولیای دم را ملاقات کردم، 12 مرداد ماه بود که پیش من آمدند و سر یک مسئله‌ای که بیان نمی‌کنم، از من حلالیت گرفتند.

وی افزود:‌ از تاریخ 12 مرداد تا روز دادگاه من ملاقاتی با خانواده مقتول نداشتم. در تاریخ 14 مرداد یعنی دو روز پس از ملاقات من با خانواده مقتول، قرار جلب به دادرسی صادر شد. در مورد معاونت در قتل عمدی یا شبه‌عمد یا رفع شبهات از بازپرس خواستیم تا اظهارنظر کند و ایشان قرار منع تعقیب صادر کرد. من اعلام کردم تا زمانی که این قرار قطعیت پیدا نکند کیفرخواست صادر نمی کنم. قرار صادر شده به خانواده مقتول ابلاغ شد و آن ها نیز اعلام کردند که قرار منع تعقیب به ما ابلاغ شده و ما اعتراضی نداریم.

پدر بنیتا: بر اساس توضیحات شما برگه‌ها را امضا کردم
در این لحظه پدر بنیتا گفت: من از قوانین هیچ اطلاعی نداشتم و صرفا بر اساس توضیحات شما برگه‌ها را امضا کردم. من قصاص هر دو متهم را می خواهم.

در این لحظه مادر بنیتا خطاب به قاضی شهریاری مدعی شد: شما آن برگه را لابه لای برگه‌های دیگر به ما دادید که امضا کنیم. بچه من الان زیر خاک است.
در این لحظه رئیس دادگاه به مادر بنیتا اخطار داد که نظم جلسه را رعایت کند.

عصبانیت مادر بنیتا ادامه داشت و قاضی در این هنگام از مادر بنیتا خواست که از دادگاه خارج شود که با اعلام نظر اسماعیلی رئیس دادگستری استان تهران وی در جلسه ماند. این ماجرا البته به همین جا ختم نشد و والدین بنیتا در خارج از جلسه دادگاه نیز مطالبی را در این باره بیان کردند که واکنش مجدد قاضی شهریاری را برانگیخت.

به گزارش فارس پس از پایان جلسه حسن قلعه‌نویی پدر بنیتا در جمع خبرنگاران نیز گفت: ما از روز اول قصاص هر دو متهم را می‌خواستیم، اما آقای شهریاری -سرپرست دادسرای امور جنایی و نماینده دادستان تهران- به ما گفت نمی‌شود.

وی افزود: نماینده دادستان عنوان کرده که ما برگه منع تعقیب متهم ردیف دوم در موضوع قتل را امضا کرده‌ایم و این موضوع به ما ابلاغ شده، در حالی‌که به هیچ عنوان این صحبت‌ها صحت ندارد، اما اظهارات پدر بنیتا به همین جا ختم نشد و وی مدعی شد آنها (مسئولان دادسرا) برگه‌هایی را به ما نشان دادند و گفتند این برگه‌ها حاوی عناوین اتهامی متهمان پرونده است و در صورتی‌ که ما امضا کنیم سرعت رسیدگی به پرونده بیشتر می‌شود.این در حالی است که مادر بنیتا هم در اظهار نظر دیگری ادعا کرد که نماینده دادستان با فریب از او امضا گرفته است.

 در همین حال قاضی شهریاری سرپرست دادسرای امور جنایی تهران نیز در گفت‌وگو با فارس با اشاره به این مطلب که اظهارات آن ها فاقد ارزش قضایی است گفت: این خانواده در فضایی احساسی و تحت تأثیر القائات دیگران به دروغ گفته‌اند که قرار منع تعقیب صادر شده برای متهم ردیف دوم به آن ها ابلاغ نشده است.

شهریاری افزود: این در حالی است که دستخطی از پدر و مادر بنیتا در پرونده وجود دارد که به خط خود نوشته‌‌اند درباره قرار منع تعقیب متهم ردیف دوم از اتهام قتل اعتراضی ندارند. نماینده دادستان تهران گفت: به خانواده بنیتا توصیه می‌کنیم که چنین جنجال آفرینی‌ها و هیاهوها کمکی به آن ها نمی‌کند و باید بدانند که چنین اظهاراتی می‌تواند موجب آن شود که آن ها تعقیب قضایی شوند.

متهم ردیف اول :اتهام را قبول ندارم به من قرص خواب آور داده بودند
در ادامه جلسه دادگاه قاضی محمدی کشکولی از «محمد» متهم ردیف اول خواست تا آخرین دفاع خود را مطرح کند.

محمد با بیان این که من چهار برگ کیفرخواست را قبول ندارم، مدعی شد: زیرا به خاطر قرص های خواب آوری که در آگاهی به من داده بودند حرف هایی زدم که درست نبوده است. من قتل را قبول ندارم، چون قصد قتل نداشتم و حتی وجود این کار را هم ندارم. من حتی قصد سرقت خودرو را هم نداشتم، من خودم سه ماشین دارم و نیازی به سرقت خودرو نداشتم. من به اصرار مهدی دیگر متهم پرونده اقدام به سرقت خودرو کردم.

سپس مهدی متهم ردیف دوم پرونده در دفاع آخر از خود گفت: زمانی که فهمیدم بچه در ماشین است به محمد التماس کردم تا به گونه‌ای بچه را به خانواده اش برساند. وی خطاب به خانواده بنیتا، گفت: من نتوانستم بچه تان را به شما برگردانم، اما قاتل بچه تان را تحویل تان دادم. من اگر می‌دانستم بچه را تحویل نمی دهد مرد نبودم اگر بچه را حداقل پیش خانواده خودم نمی بردم.

 من حتی موضوع سرقت را هم قبول ندارم، صبح‌ها در مغازه پدرم پای دستگاه کپی کار می‌کنم و شب ها در شهرداری آشغال جمع می‌کنم. من پول حلال سر سفره ام می برم، درست است که مواد مصرف می‌کنم، اما اگر می‌خواستم دزدی کنم وضعم این نبود.

پس از پایان جلسه دادگاه، قاضی محمدی کشکولی ختم رسیدگی را اعلام کرد و گفت: پس از شور با همکاران در روز یک‌شنبه رأی پرونده بنیتا صادر می‌شود.

منبع: ایسنا
برچسب ها: بنیتا ، دادگاه ، پول نیوز
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: