پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

October 2019 23 / چهارشنبه ۰۱ آبان ۱۳۹۸
کد خبر: ۲۴۳۲۹
۱۶ تير ۱۳۸۹ - ۰۹:۲۰
0
نماينده مردم دير، كنگان و جم در مجلس گفت: به دليل عدم اجراي مصوبه دولت در زمينه ايجاد اشتغال 50 درصدي نيروهاي بومي در پارس جنوبي، وزير نفت را با طرح سئوال به صحن مجلس فراخوانديم.
عسگر جلاليان امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در عسلويه اظهار داشت: به دليل عدم اجراي مصوبه دولت در زمينه اشتغال 50 درصدي نيروهاي بومي در پارس جنوبي، وزير نفت را با طرح سئوال به صحن مجلس فراخوانديم و جناب ميركاظمي نيز روز سه‌شنبه گذشته در مجلس حاضر شد و توضيحات خود را ارائه كرد كه البته اين توضيحات سبب قانع شدن ما نشده است.

وي افزود: جناب ميركاظمي در مجلس به عدم اجراي اين مصوبه اذعان داشت و مدعي استخدام 40 درصدي شد كه البته اين مسئله نيز محقق نشده و آمار رسمي حاكي از استخدام حدود 25 درصدي نيروهاي بومي است كه فاصله بسيار زيادي با 50 درصد دارد.

عضو كميسيون انرژي مجلس خاطرنشان كرد: سه پيشنهاد را براي اجراي مصوبه دولت محترم در زمينه اشتغال 50 درصدي به وزير نفت ارائه داديم كه چنانچه اين پيشنهادات عملي شود مشكل اشتغال جوانان استان بوشهر به طور كلي برطرف مي‌شود.

جلاليان تصريح كرد: نخستين پيشنهاد ما اين است كه وزير نفت يك نفر را به عنوان ناظر بر اجراي مصوبه دولت در پارس جنوبي قرار دهد تا ما نيز آمار و اطلاعات را از اين ناظر بگيريم و در جريان نحوه استخدام قرار بگيريم تا بتوانيم زمينه اشتغال افراد بومي را فراهم كنيم.

وي ادامه داد: دومين پيشنهاد نيز اين است كه پيمان‌هاي موجود در شركت‌هاي پارس جنوبي را به پيمانكاران بومي واگذار كنند و تنها در صورت نداشتن گريد لازم از سوي شركت‌هاي بومي، اين پيمان‌ها به شركت‌ها و پيمانكاران غير بومي واگذار شود.

نماينده دير، كنگان و جم اضافه كرد: در سومين پيشنهاد نيز عنوان شد كه پيمان‌هايي كه به پيمانكاران غير بومي نيز واگذار مي‌شود بايد پيمانكاران غير بومي را به رعايت اشتغال 50 درصدي نيروهاي بومي مكلف كنيم كه در صورت اجراي پيشنهادات فوق مي‌توانيم به اجراي مصوبه دولت اميدوار باشيم.

جلاليان اضافه كرد: براي اجراي اين پيشنهادات دو هفته به وزير نفت مهلت داده‌ايم تا كارهاي اجرايي اين مصوبه را دنبال كند و مقرر شد كه در پايان مهلت تعيين شده بايد وزير نفت گزارش خود را ارائه كند و در صورتي پاسخ قانع كننده‌اي ارائه ندهد مجددا اين سئوال براي طرح در صحن علني مجلس آماده مي‌شود.

وي افزود: همه بايد دست به دست هم بدهيم و براي اشتغال نيروهاي بومي و جوانان بيكار استان بوشهر تلاش كنيم و از همه دلسوزان استان مي‌خواهيم كه همكاري خود را به نحو مطلوب ادامه دهند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
نظرسنجی
کم ریسک ترین بازار برای سرمایه گذاری کدام است؟
بازار سرمایه
بانک ها
ارز
طلا و سکه
مَسکن
خودرو
هیچکدام
پرطرفدار