گزارش پول‌نیوز از بازدهی صندوق‌های سرمایه‌گذاری؛
کد خبر: ۲۴۳۰۶۳
۲۱ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۲:۲۶
0
صندوق های سرمایه گذاری نسبت به گذشته، افت زیادی در سوددهی داشته اند. اما شما می توانید در میان آنها، تک ستاره هایی پیدا کنید که سودی معادل سود بانکی پرداخت می کنند.

افت محسوس بازدهی صندوق های سرمایه گذاری / بیشترین سود تیرماه: 15 درصدپول نیوز - صندوق های سرمایه گذاری در سال های اخیر به عنوان یک محل سرمایه گذاری پرسود در اقتصاد ایران شناخته شده اند. اما آنها در چند ماه گذشته، بازدهی بسیار ضعیفی از خود به جای گذاشته اند. بیشترین سود یک شرکت در تیرماه امسال، فقط، 15 درصد بوده که مربوط به یک صندوق سرمایه گذاری در سهام است. صندوق های سرمایه گذاری با درآمد ثابت و مختلط، اوضاع بدتری دارند. گزارش «پول نیوز» را بخوانید.

بازدهی 3.5 درصدی سودده ترین صندوق با درآمد ثابت

«آرمان آتی کوثر»، سودده ترین صندوق سرمایه گذاری در رسته صندوق های با درآمد ثابت است. سود تیرماه این صندوق تنها 3.56 درصد بوده است. حال، خود، بخوانید حدیث مفصل از این مجمل. این صندوق در اردیبهشت تا تیر 96 نیز فقط 7 درصد بازدهی داشته است. رده دوم و سوم سودده ترین صندوق ها نیز، صندوق های «درآمد ثابت سرآمد» با 2.03 درصد و «ره آورد آباد مسکن» 2.58 درصد سود بوده اند.

بازده 8 درصدی پرسودترین صندوق سرمایه گذاری مختلط

بازدهی صندوق «مشترک آرمان شهر» به عنوان سودده ترین صندوق سرمایه گذاری مختلط در تیرماه امسال، فقط 8 درصد بوده است. البته اوضاع در اردیبهشت تا تیرماه، بدتر نیز بوده. بازدهی این صندوق در بازه ابتدای اردیبهشت تا پایان تیرماه، 6.1 درصد بوده است. صندوق های «آرمان اندیش» با بازدهی 5.6 درصدی و «مشترک کوثر» با بازدهی 4.55 درصدی، در رده های دوم و سوم سودده ترین صندوق های سرمایه گذاری تیرماه 96 بوده اند.

سود 15 درصدی یک صندوق سرمایه گذاری در سهام

صندوق سرمایه گذاری «مشترک نقش جهان»، در میان صندوق ها، آبروداری کرده و در تیرماه، 15.09 درصد بازدهی داشته است. این در حالیست که اگر به بازدهی این صندوق از ابتدای اردیبهشت تا پایان تیرماه نگاهی بیندازیم، متوجه می شویم که سودی معادل تنها 4.77 درصد داشته است. صندوق سرمایه گذاری «آرمان آتیه درخشان مس» با 12.08 درصد و «مشترک آرمان» با 10.67 درصد در رده های دوم و سومي‌بیشترین بازدهی صندوق های سرمایه گذاری در سهام قرار دارند.

گفتنی است به طور کلی 175 صندوق سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار تهران مشغول به فعالیت هستند.


ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
گزارش مجامع بیشتر
حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

حرکت سریع «مبین‌وان» به سوی آینده/ برنامه ریزی برای سودآوری بیشتر

در مجمع سالیانه شرکت مبین وان کیش سود 100 ریالی تقسیم شد.
سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

سود ۲۰۰ ریالی در جیبت سهامداران «سپ»

مجمع عمومی عادی سالیانه سهامداران شرکت «پرداخت الکترونیک سامان کیش» با حضور۹۰ درصد از سهامداران تشکیل شد.
سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

سود ۷۰ تومانی برای سهامداران «واتی»

مجمع عمومی عادی سالانه صاحبان سهام شرکت «گروه سرمایه‌گذاری آتیه دماوند» صبح روز گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا و طبق دستورالعمل سازمان بورس، به صورت آنلاین و با حضور مدیرعامل، هیئت مدیره و ۸۱/۲۹ سهامداران شرکت برگزار شد.
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید:
تعطیلی همه مشاغل به جز سطح 1 در ۲۵ مرکز استان و همه کلانشهرها
سخنگوی ستاد ملی مقابله با کرونا گفت: حداقل ۲۵ مرکز استانی و نیز همه کلانشهرها شامل دور جدید محدودیت‌های شدید خواهند شد.