پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۴۳۰۶
۱۵ تير ۱۳۸۹ - ۱۶:۴۳
0
از ماه آینده سیستم مدیریتی ریاست جمهوری بدون کاغذ شده و استفاده از قلم نوری برای تایید دستورالعمل‌های ریاست جمهوری در دستور کار قرار خواهد گرفت.
معاون هماهنگی خدمات مدیریت دفتر ریاست جمهوری از راه‌اندازی سیستم پیام دولت و سامانه خدمات رسانی به مردم تا پایان سال جاری خبر داد و گفت: در این راستا از ماه آینده رئیس جمهور از امضای الکترونیکی استفاده می‌کند.

به گزارش مهر، حمیدی صبح امروز سه شنبه در همایش توسعه کاربردهای شبکه اختصاصی دولت در حضور مدیران فناوری اطلاعات و ارتباطات دستگاه‌های اجرایی گفت: از ماه آینده سیستم مدیریتی ریاست جمهوری بدون کاغذ شده و استفاده از قلم نوری برای تایید دستورالعمل‌های ریاست جمهوری در دستور کار قرار خواهد گرفت.

وی گفت: به این ترتیب سرعت و ایمنی اطلاعات در مورد گزارشهای مدیریتی به رئیس جمهور افزایش می‌یابد.

حمیدی با بیان اینکه خدمت رسانی به مردم با سرعت، دقت، کیفیت و امانتداری از جمله محورهای اساسی دولت دهم در سال همت مضاعف و کار مضاعف است گفت: این امر مستلزم ارائه خدمات کانالی دستگاهها در شبکه الکترونیک است تا ارتباط تنگاتنگ میان مردم و دولت فراهم شود.

وی با اشاره به چالشهای مهم در بحث رسیدن به دولت الکترونیک به سرمایه انسانی، کیفیت خدمات و اطلاعات به هنگام مدیریت اشاره کرد و گفت: آنچه رضایتمندی ذینفعان را در این سیستم به همراه دارد ارتقاء خدمات در بستر دیجیتالی است.

معاون هماهنگی خدمات مدیریت دفتر ریاست جمهوری گفت: برای ارتقای این کیفیت باید به شکوفایی استعدادها و بهره گیری نخبگان جامعه توجه شود.

وی با اشاره به فعال‌سازی سیستم پیام دولت و سامانه خدمات رسانی به مردم تا پایان سال 89 خاطرنشان کرد: از سال 90 سعی داریم تمام نیازهای ایرانیان را از طریق این سامانه‌ها پاسخگو باشیم تا تمامی ایرانیان در داخل و خارج از کشور بتوانند از بستر الکترونیکی فراهم شده استفاده کنند.

حمیدی با اشاره به سامانه مدیریت الکترونیک خدمات کشور که نیازمند مرکز مدیریت اطلاعات کشور است تصریح کرد: در بحث فناوری اطلاعات از جهت سرمایه انسانی و منابع مالی با مشکلی مواجه نیستیم به طوری که در تمامی مقاطع تحصیلی از فناوری اطلاعات استفاده می‌شود و از سرمایه انسانی نیز بهره‌گیری‌های لازم به عمل آمده اما در بحث فراهم کردن تصمیم‌سازی دیجیتالی برای توسعه فضای مجازی با مشکلاتی روبرو هستیم.

وی اضافه کرد: با فراهم کردن تصمیم سازی دیجیتالی بخشی از نیازها و انتظارات مردم از دولت را پاسخگو خواهیم بود.

معاون هماهنگی خدمات مدیریت دفتر ریاست جمهوری گفت: در حال حاضر سیستم مکاتبات دستگاه‌های اجرایی با ایجاد سامانه پیام دولت برای 1950 دستگاه برقرار شده و تا پایان سال تمامی دستگاه‌ها در این سامانه قرار می‌گیرند.

به گفته وی به این ترتیب تمامی مکاتبات دستگاه‌های اجرایی از طریق شبکه پیام دولت فراهم خواهد شد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار