پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۴۳۰۵
۱۵ تير ۱۳۸۹ - ۱۶:۳۸
0
وی با بیان این که بیشترین مصرف را مراکز نظامی، دانشگاه ها و بیمارستان ها دارند گفت: صرفه جویی در مصرف آب بویژه در فصل گرم سال باید به یک فرهنگ تبدیل شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهر تهران از افزایش بی سابقه مصرف آب در سه ماه گذشته در مقایسه با مدت مشابه سال قبل خبر داد.

به گزارش واحد مرکزی خبر، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهر تهران، حبیب الله براتی گفت: مصرف آب در شهر تهران، خرداد پارسال 84 میلیون مترمکعب بود که این میزان، خرداد امسال به 91 میلیون مترمکعب افزایش یافت.

وی افزود: متوسط مصرف روزانه آب در خرداد پارسال حدود دو میلیون و 700 هزار متر مکعب در روز بود که این رقم خرداد امسال به دو میلیون و 900 هزار متر مکعب در روز رسید.

براتی با بیان این که متوسط مصرف آب در شهر تهران روزانه دو میلیون و 500 هزار متر مکعب است گفت: حداقل مصرف آب در شهر تهران نیز به ندرت به کمتر از دو میلیون متر مکعب در روز می رسد.

مدیر عامل شرکت آبفای شهر تهران افزود: میزان تولید این شرکت در شرایط عادی، ‌کمتر از سه میلیون متر مکعب در روز است و در صورتی که آب شرب مصرفی از سه میلیون متر مکعب افزایش پیدا کند، به مرز هشدار می رسیم.

وی با بیان این که به تناسب افزایش دمای هوا،‌ میزان مصرف آب نیز افزایش پیدا می کند افزود: در صورتی که دمای هوا در روزهای آینده بیش از 40 درجه شود، قدرت ذخیره و توزیع دچار مشکل می شود.

براتی اضافه کرد: در روزهای گذشته مصرف آب شهر تهران به سه میلیون و 314 هزار متر مکعب در روز رسید و برای تامین آب برخی از نقاط با مشکلاتی مواجه بودیم.

وی گفت: به علت محدودیت هایی که در تولید و تامین آب تهران داریم،‌ قادر به تامین آب در خارج از شهر و ارتفاعات بالای 1800 متر نیستیم.

براتی افزود: همچنین لازم است که شهروندان برای خرید ملک و آپارتمان در ارتفاعات بالای 1800 به این نکته توجه کنند زیرا تامین آب این مناطق براساس قانون نیز برعهده شرکت آبفا نیست و در آینده با مشکل آب روبرو خواهند شد.

وی با بیان این که بیشترین مصرف را مراکز نظامی، دانشگاه ها و بیمارستان ها دارند گفت: صرفه جویی در مصرف آب بویژه در فصل گرم سال باید به یک فرهنگ تبدیل شود.

وی با اشاره به بارش های پارسال افزود: بیان این مطلب که امسال مشکل آب وجود ندارد، بر رفتار مصرف کنندگان اثر گذاشته است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب شهر تهران افزود: از همه مشترکان و شهروندان می خواهیم که توصیه ها را برای رعایت الگوی مصرف جدی بگیرند و دستورالعمل های پیشنهادی را برای کاهش مصرف آب رعایت کنند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار