پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

خاوری در بازدید از مجتمع فولاد گیلان:
کد خبر: ۲۴۲۹۵
۱۵ تير ۱۳۸۹ - ۱۵:۵۷
0
مدیر عامل بانک ملی ایران اعلام کرد: اولویت اصلی بانک ملی ایران، رفع معضل بیکاری و ارتقای سطح اشتغال زایی است.
به گزارش پول نیوز به نقل از روابط عمومی بانک ملی ایران محمودرضا خاوری که در راس هیاتی از مسئولان ارشد این بانک به همراه استاندار گیلان، تنی چند از نمایندگان استان در مجلس و مسئولان استانی از مجتمع فولاد گیلان بازدید کرد، افزود: بانک ملی ایران برای ارتقای سطح اشتغال، تکمیل ظرفیت واحدهای موجود اقتصادی را به عنوان یک اصل تلقی می کند زیرا به دلیل سرمایه گذاری های اولیه، تکمیل ظرفیت در این بخش ها کم هزینه خواهد بود.

وی تکمیل طرح های نیمه تمام دارای توجیه اقتصادی و حمایت از سرمایه گذاران جدید را اولویت های دیگر بانک ملی ایران عنوان کرد و گفت: تسهیلات بانکی باید در اختیار کسانی قرار گیرد که بتوانند در چارچوب عقود و مقررات بانکی فعالیت کنند و توان بازپرداخت تسهیلات خود را داشته باشند.

خاوری در ادامه به ریسک های موجود در بانکداری اشاره کرد و گفت: حذف کامل ریسک از عملیات بانکی به هیچ وجه ممکن نیست اما می توان ریسک را با انجام کارشناسی صحیح، به حداقل ممکن رساند و سپس شجاعانه تصمیم ها را اجرا کرد.

وی افزود:یکی از ابزارهای کاهش ریسک، شناخت مشتری است و این شناخت در گرو رابطه صحیح و اصولی با مشتریان است.

به گفته این مقام مسئول، بررسی کارشناسانه و دقیق طرح های در شرف انجام، از دیگر روش های کاهش ریسک بانکی است.

وی در ادامه مسئولیت های مشتریان در قبال بانک ها را یادآور شد و ابراز داشت: مشتریان باید با استفاده صحیح و اصولی از تسهیلات بانکی، در جهت خلق ثروت و ارزش افزوده برای کشور حرکت کنند.

گفتنی است در این سفر یک روزه خط تولید صنایع فولاد امیر کبیر و ذوب بلیت خزر نیز مورد بازدید قرار گرفت و مدیران عامل شرکت های مذکور گزارشی از فعالیت ها و خدمات این شرکت ها ارائه کردند.

لازم به ذکر است بررسی و رفع مشکلات بخش های تولیدی صنایع استان ها از سیاست های جدی بانک ملی ایران است که در قالب سفر تیمی از مسئولان و کارشناسان این بانک به استان ها صورت می گیرد.
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
نظرسنجی
کم ریسک ترین بازار برای سرمایه گذاری کدام است؟
بازار سرمایه
بانک ها
ارز
طلا و سکه
مَسکن
خودرو
هیچکدام
پرطرفدار