پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۴۲۴۳
۱۵ تير ۱۳۸۹ - ۰۹:۴۹
0
درپي بسته شدن پرونده حضور در بورس شركت "بالاست " و ارايه تقاضاي ورود به بازار سهام از سوي شركت 10 ميليارد توماني سيمرغ، تعداد شركت‌هاي پشت دروازه ويترين اقتصادي كشور به عدد 19رسيد.
به گزارش فارس، آخرين وضعيت شركت‌هاي متقاضي حضور در بورس نشان مي‌دهد طي10 روز گذشته پرونده دو شركت در مديريت پذيرش اوراق بهادار باز و بسته شده است.

براساس اين گزارش، در حالي اواخر خردادماه نام داروسازي الحاوي به دليل عدم پيگيري مؤثر از نيمه دوم سال گذشته از فهرست شركت‌هاي در جريان پذيرش خط خورد كه تقاضاي حضور در بورس شركت مهندسي ساختمان و تأسيسات راه‌آهن (بالاست) طي جلسه 31 خرداد هيات پذيرش اوراق بهادار مطرح شد اما به دليل وجود ابهام در تداوم سودآوري، ماهيت پيمانكاري و انحصاري بودن مشتريان ، اين شركت 3.8 ميليارد توماني امكان حضور در بورس را از دست داد و پرونده اين شركت نيز بسته شد.

با اين اتفاق تعداد شركت‌هاي متقاضي حضور در بورس به عدد 18 شركت رسيد اما با درخواست شركت سيمرغ، اين آمار در آخرين گزارش ارايه شده به 19 رسيد.

شركت سيمرغ با سرمايه اسمي 10 ميليارد توماني، توليدكننده تخم‌مرغ و جوجه در خراسان رضوي بوده كه 50 درصد از سهام آن متعلق به بانك كشاورزي و بخش ديگري به برخي بانك هاي دولتي تعلق دارد. بنابراين كارگزاري بانك كشاورزي متولي مشاور پذيرش و كارگزار معرف آن شده است.

در صورت پذيرش اين شركت به بورس، تعداد شركت هاي صنعت كشاورزي، دامپروري وخدمات وابسته به آن حاضر در بورس به دو شركت خواهد رسيد.هم اكنون دراين صنعت، شركت كشاورزي و دامپروري مگسال حضور دارد.

براساس اين گزارش، با اين اوصاف شركت‌هاي ذوب آهن اصفهان، فولاد آلياژي، هما، پالايش گاه هاي نفت بندرعباس، شيراز و كرمانشاه و همچنين بيمه هاي پارسيان و معلم (كه در مرحله درخواست پذيرش قرار دارند) به همراه شركت هاي بيمه دانا، بانك سرمايه، پالايش گاه هاي شازند، آبادان و تهران، پست بانك، توربو كمپرسور نفت،حمل و نقل بين المللي خليج فارس، صنعتي و معدني شمال شرق شاهرود و هواپيمايي ايران ايرتور (كه در مرحله تكميل مدارك هستند) ، در فهرست 19 شركت متقاضي حضور در بورس قرار دارند. در اين ميان اين تعداد، بيمه دانا و پالايش نفت بندرعباس زودتر از ديگر شركت‌ها مي‌توانند قدم به تالار شيشه‌اي بگذارند.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
نظرسنجی
کم ریسک ترین بازار برای سرمایه گذاری کدام است؟
بازار سرمایه
بانک ها
ارز
طلا و سکه
مَسکن
خودرو
هیچکدام
پرطرفدار