پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۴۲۲۹
۱۴ تير ۱۳۸۹ - ۱۶:۱۹
0
هشت‌پای معروف جام جهانی پیش‌بینی کرده اسپانیا در مسابقه نیمه نهایی مقابل آلمان پیروز می‌شود.
هشت‌پای معروفی که مسابقه‌های جام جهانی را پیش‌بینی می‌کند، اسپانیا را برنده بازی با آلمان می‌داند.

این هشت‌پا که «پل» نام دارد و در یک آکواریوم در آلمان نگهداری می‌شود، تا به حال نتیجه تمام مسابقه‌های آلمان را در جام جهانی نوزدهم درست پیش‌بینی کرده است.

این هشت ‌پا در دو مسابقه آلمان در مرحله مقدماتی، یک مسابقه این تیم در یک هشتم نهایی و یک مسابقه در یک چهارم نهایی، پیش‌بینی کرده بود آلمان برنده می‌شود. تنها مسابقه‌ای که این هشت‌پا پیش‌بینی کرد آلمان در آن شکست می‌خورد، مسابقه مقابل صربستان در مرحله مقدماتی بود که همین اتفاق هم رخ داد.

پیش‌بینی این هشت‌پا در مورد مسابقه‌های آلمان - انگلیس و آلمان - آرژانتین با تمسخر هواداران انگلیس و آرژانتین مواجه شده بود اما در نهایت همان اتفاقی رخ داد که هشت‌پا پیش‌بینی کرده بود.

روش پیش‌بینی این هشت‌پا به این صورت است که دو ظرف غذا که روی یکی از آن‌ها پرچم آلمان و روی دیگری پرچم تیم حریف دیده می‌شود را برای او در آکواریوم می‌گذارند. هشت‌پا از هر کدام از ظرف‌ها که غذا بخورد، همان تیم برنده می‌شود.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
غیر قابل انتشار: 0
در انتظار بررسی: 0
انتشار یافته:
نظرات بینندگان
حميد
08:12 - 1389/04/15
بنظر من (بعنوان يك جانورشناس) اين پديده ناشي از وجود رنگ قرمز پرچم كشور مربوطه مي باشد و بعلت طول موج بلندي كه دارد موجب جلب توجه هشت پا و حركت به سمت آن شده است.
بطورمثال پرچم آرژانتين فاقد رنگ قرمز است بنابراين هشت پا به جاي آن بطرف پرچم آلمان حركت كرده است.
پرچم اسپانيا كه از دو خط قرمز پر رنگ بجاي يك خط قرمز پرچم آلمان برخوردار است هشت پا را بيشتر تحريك كرده و مجذوب خود نموده است.
مطمئناً اگر يك پارچه تمام قرمز مثل پرچم چين و يا ويتنام انتخاب شود آن موقع بجاي حركت به سمت پرچم اسپانيا به سمت پرچم چين و يا ويتنام حركت مي كند.
دیدنی‌ها
پرطرفدار