پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۴۱۶۸
۱۴ تير ۱۳۸۹ - ۰۸:۳۵
0
قيمت انواع برنج ايراني و وارداتي در تهران طي هفته گذشته با افزايش حدود 20 درصدي مواجه شده است.
فارس، برنج ايراني طي هفته گذشته با افزايش قيمت 20درصدي بين 3 هزار تا 3 هزار و 400 تومان بفروش رسيد در حاليكه برنج ايراني درجه يك پيش از اين بين 2 هزار و 500 تا 2 هزار و 800 تومان معامله مي شد.

قيمت برنج درجه دو ايراني كه پيشتر 2 هزار و 200 تومان عرضه مي شد، هفته گذشته به 2 هزار و 700 تا 2 هزار و 800 تومان رسيده است.

همچنين انواع برنج وارداتي هندي كه پيش از اين به قيمت هزار و 500 تومان عرضه مي شد به قيمت هزار و 800 تومان و برنج هندي درجه يك كه به قيمت هزار و 800 تومان عرضه مي شد به قيمت دو هزار تومان عرضه مي شود.

از نيمه دوم امسال طرح هدفمند كردن يارانه ها اجرا مي شود و به گفته وزير بازرگاني بازار با افزايش يا كاهش عرضه و تقاضا مواجه نشده و چالش جدي نخواهد داشت. ضمن اينكه غضنفري با احتمال دادن افزايش قيمت يا احتكار كالا به فارس گفته بود، در زمان اجراي اين طرح بازرسي ها تشديد مي شود.

بنابراين گزارش در سال گذشته يك ميليون و 287 هزار تن برنج به ارزش يك ميليارد و 71 ميليون دلار وارد كشور شده است كه نسبت به مدت مشابه سال گذشته به لحاظ وزني 7 درصد كاهش و به لحاظ ارزشي 35 درصد افزايش داشته است.


 3 كشور عمده صادركننده برنج در سال 88 امارات متحده عربي 46 درصد، پاكستان 31 درصد و هند 21 درصد بوده است و به گفته فعالان اين حوزه برنج وارداتي از امارات از مبدا هند يا پاكستان بوده است.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
نظرسنجی
کم ریسک ترین بازار برای سرمایه گذاری کدام است؟
بازار سرمایه
بانک ها
ارز
طلا و سکه
مَسکن
خودرو
هیچکدام
پرطرفدار