پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۴۱۲۸
۱۳ تير ۱۳۸۹ - ۱۲:۱۶
0
عمليات اجرايي بزرگ‌ترين و كامل‌ترين مجموعه تفريحي و پارك آبي سرپوشيده در خاورميانه در منطقه ويژه اقتصادي بوشهر آغاز شد.

 فارس-  اين مجموعه صبح امروز با حضور استاندار و مديران كل دستگاه‌هاي اجرايي استان بوشهر كلنگ‌زني شد.

فاز اول و سوم اين پروژه به مساحت 34 هزار متر‌مربع شامل پارك آبي، هايپر ماركت، شهربازي، سالن‌هاي چند منظوره تفريحي و مجموعه رستوران‌هاي بين‌المللي با 300 ميليارد ريال سرمايه‌گذاري اجرا مي‌شود.

فاز دوم اين طرح شامل يك هتل 5 ستاره به مساحت 73 هزار و 990 مترمربع و سرمايه‌گذاري 250 ميليارد ريال اجرا مي‌شود.

مدت زمان اجراي اين پروژه 18 ماه است و با احداث آن، بزرگ‌ترين و كامل‌ترين پارك آبي سرپوشيده در خاورميانه مي‌شود.
استاندار بوشهر در اين آيين با اشاره به اينكه استان بوشهر از نظر گردشگري ظرفيت بالايي دارد، گفت: از آنجا كه هموطنان ايراني و مسلمانان كشورهاي همسايه نيز علاقه‌مند به ايجاد مراكز بزرگ تفريحي در ايران بودند، اين محل مكان مناسبي براي حضور مسلمانان كشورهاي همسايه و تفريح در ايران است.

ابوطالب شفقت با اشاره به اينكه اين مركز با نگاه ديني و اسلامي احداث مي‌شود، تصريح كرد: اين پروژه را با اولويت استفاده كشورهاي همسايه و اسلامي احداث مي‌كنيم و اميدواريم شاهد حضور گردشگران بيشتري در بوشهر باشيم.
وي بيان داشت: ظرفيت‌هاي مهمي در بوشهر وجود دارد كه ايجاد اينچنين مراكز تفريحي و گردشگري را طلب مي‌كند.

استاندار بوشهر ادامه داد: با احداث اين مجتمع تفريحي و گردشگري چرخه اقتصادي استان نيز فعال مي‌شود.

شفقت اضافه كرد: با توجه به راه‌اندازي پارس شمالي در آينده نزديك و حضور پرسنل و خانواده‌هاي آنان در بوشهر، ايجاد اين مركز كمك شاياني به امر گردشگري در منطقه مي‌كند.
رئيس سازمان ميراث فرهنگ و گردشگري استان بوشهر نيز در اين آيين با اشاره به ظرفيت‌هاي گردشگري در استان بوشهر اظهار داشت: سياست‌هاي توسعه صنعت گردشگري شامل مجموعه تدابيري است كه به منظور تحقق هدف بهبود جذب گردشگر متناسب با ظرفيت‌هاي طبيعي، تاريخي، فرهنگي و اقتصادي جامعه تدوين و راهنماي عملي استراتژي‌ها و راهبردها محسوب مي‌شود.

احمد دشتي خاطرنشان كرد: ايجاد سايت‌هاي تفريحات دريايي، فعال‌سازي بناهاي مرمت‌شده تاريخي به ‌منظور بازديد عموم، حفظ و بهسازي بافت تاريخي شهر بوشهر، حفظ، مرمت و بهسازي بندر تاريخي سيراف، تاكيد بر توسعه فعاليت‌هاي گردشگري و گسترش گشت‌هاي سياحتي به قصد استفاده از جاذبه‌هاي طبيعي و فرهنگي منطقه از جمله راهبردهاي كوتاه‌مدت توسعه منابع ميراث فرهنگي بوشهر است.

دشتي ادامه داد: براي توسعه روند برنامه‌هاي خود از ظرفيت رسانه‌هاي جمعي ملي و محله‌اي براي ترويج فرهنگ گردشگري، حفظ ميراث فرهنگي و توسعه صنايع دستي استان استفاده مي‌كنيم.

اين مقام مسئول تصريح كرد: براي توسعه فعاليت‌هاي گردشگري و صنايع دستي، ايجاد زمينه‌هاي مناسب براي دستيابي به تسهيلات بانكي در روستاها به منظور ايجاد بسترهاي لازم گردشگري با اولويت‌دهي روستاهاي هدف گردشگري و صنايع دستي، ضروري است.
 
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار