پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۴۱۲۴
۱۳ تير ۱۳۸۹ - ۱۲:۰۵
0
لبنان يك تكنسين فني برجسته در شركت آلفا يكي از دو اپراتور تلفن همراه اين كشور را به جرم جاسوسي براي رژيم صهيونيستي دستگير كرد.
به گزارش فارس به نقل از آي تي پي، نيروهاي امنيتي لبنان مي گويند كه اين مظنون تحت بازپرسي قرار دارد و اطلاعات ارزشمندي را به سرقت برده و تلاش داشته آنها را به مقامات صهيونيست منتقل كند.

جاسوس مذكور با نصب تراشه هاي الكترونيك و برخي برنامه هاي رايانه اي بر روي شبكه تلفن همراه آلفا تلاش كرده بود مكالمات انجام شده از طريق اين شبكه را شنود كند.

حسن فضل الله يكي از وكلاي گروه مقاومت حزب الله اخيراً در جريان يك كنفرانس خبري اعلام كرده بود كه رژيم صهيونيستي در تلاش است كنترل فني شبكه مخابراتي لبنان را در دست بگيرد و امنيت ملي اين كشور به خاطر جاسوسي هاي صهيونيست ها در معرض مخاطره قرار گرفته است.

فضل الله كه رياست كميته مخابرات و اطلاعات پارلمان لبنان را هم بر عهده دارد، اعلام كرده كه جاسوس دستگير شده كمك كرده تا دسترسي نامحدودي به تمامي مكالمات تلفن همراه از طريق شبكه اپراتوري آلفا داشته باشند.
كارشناسان معتقدند رويدادهايي از اين دست برنامه هاي دولت براي خصوصي سازي صنعت مخابرات را به خاطر دغدغه هاي امنيتي كند يا حتي متوقف خواهد كرد.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
پربازدید
پرطرفدارترین
برای دریافت خبرنامه پول نیوز ایمیل خود را وارد نمایید: