پایگاه خبری پول نیوز Poolnews

کد خبر: ۲۴۱۱۶
۱۳ تير ۱۳۸۹ - ۱۱:۲۶
0
رئیس اتحادیه مشاوران املاک کشور گفت: با اجرای طرح مسکن مهر ملکی و عرضه تسهیلات مسکن مهر به آن، فرصت سوء استفاده از دلالان ساخت و ساز گرفته می شود.

خسروی در گفتگو با پایگاه اطلاع رسانی شبكه خبر افزود: در این شیوه جدید فرصت سودجویی از سازندگان نامعقولی كه زمین های مردم را به قصد مشاركت در ساخت دریافت می کردند گرفته می شود.

وی گفت: با این طرح مالكان زمین های مسكونی می توانند از این فرصت برای ساخت و ساز برای خود و اعضای خانواده استفاده كنند.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک افزود: مالكان زمین های مسکونی پس از اخذ پروانه ساخت از شهرداری می توانند به مسكن و شهر سازی مراجعه و با به عضویت در آوردن اعضای خانواده خود در ساخت واحدهای مسكونی در قالب مسكن مهر ملكی از تسهیلات این بخش استفاده كنند.

خسروی همچنین اظهار داشت: مسكن مهر ملكی برای كسانی در نظر گرفته شده است كه می خواهند از وام مسكن مهر استفاده کنند، در این صورت افرادی كه صاحب ملك هستند طی قراردادی با وزارت مسكن و شهرسازی در ساخت و ساز با هم مشاركت می كنند.

وی همچنین گفت: افرادی می توانند از وام مسكن مهر ملكی استفاده كنند كه تا کنون از تسهیلات بخش مسكن استفاده نكرده باشند.

رئیس اتحادیه مشاوران املاک افزود: این شیوه جدید كه با همت كارگروه مسكن تهیه و تدوین شده است تولید مسكن را در كشور افزایش خواهد داد و زمانی كه میزان عرضه مسكن بیش از تقاضای آن شد روند كاهشی در این بازار روزر به روز بیشتر می شود.

وی گفت: ساخت این نوع مسكن با هدف افزایش ساخت و ساز در داخل شهر و كوتاه كردن دست دلالان و سوء استفاده كنندگان است.

خسروی همچنین خاطرنشان کرد: ایجاد مسکن مهر ملکی موجب می شود تا مشكل مالك، كه سازنده نیمه كاره كار خود را رها می كرد حل شود.

خسروی همچنین درخصوص سامانه رهگیری مشاوران املاک گفت: مشاوران املاک حق ندارند برای ارائه كد رهگیری، وجهی از مشتری دریافت كنند و شهروندان در صورت مشاهده هر گونه تخلف در تهران می توانند با شماره تلفن 77608640 تماس بگیرند.

وی در پایان در خصوص تاثیر هدفمند کردن یارانه ها بر قیمت مسکن گفت: هدفمند كردن یارانه ها باعث افزایش قیمت مسكن نخواهد شد چون دولت با ابزارهایی که در اختیار دارد به محض اینکه بخواهد اختلالی در بازار به وجود آید جلوی آن را خواهد گرفت.
ارسال نظرات
نام:
ایمیل:
* نظر:
دیدنی‌ها
پرطرفدار